ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ocalali
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
16 Nisan 2013 09:58
Toplam Mesaj:
119 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Öcal
Doğum Tarihi:
21 Ağustos 1987
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

80x40x50: 1e 2d Hongi
Ali Öcal

SON 10 MESAJI

Canpet 'in kargoyu yollamaması
Ben 5 Ocak'ta sipariş verdim bozuk ürün gönderdiler.Geri gönderdim oyaladılar tekrar yollayacağız diye. Ertuğ Bey ve oradaki bayan da yalan söylüyor ve geçiştiriyorlar. Klasik yalanları o partide gelen tüm ürünlerde aynı sorun var. Para iadesi yapın dedim tamam yapacağız dediler. Ama ortada hiç birşey yok. Telefonla görüşme sayısı 10'un üzerinde.
Yapacağın çok basit. Birincisi İlinde bulunan hakem heyetine başvuracaksın siparişi göndermedikleri için.
İkincisi cumhuriyet savcılığına başvuracaksın dolandırıcılıktan. 
Ben öyle yaptım. sen değil onlar uğraşsınlar. 
1e1d hongi
Bugün 1 dişi daha ekledim ancak hala aynı durum mevcut.Erkek heryeri kazdı.Bu sefer iki dişiye birden titriyor.Birini bir köşeye birini bir köşeye sıkıştırmış vaziyette.Bu durum ölümlerle mi sonuçlanır? 80x40x50 lik akvaryum ve dişiler 7 cm erkekse 12 cm.Daha fazla dişi veya başka tür eklemem problem çıkartır diye düşünüyorum,yanılıyor muyum?ocalali2010-08-27 01:18:53
1e1d hongi
Akvaryumumda 1e ve 1d hongi beslemekteyim.Erkek heryeri kazdı ve dişiyi sürekli kovalıyor ama bu kovalamaca ama artık dişiye zarar vermeye başladı.erkek dişiden oldukça büyük.Dişi rahat gezemez durumda hep biryerlere saklanıyor.Bu durum dişinin ölümüne sebebiyet veriri mi? Akvaryuma 1 dişi daha eklemem daha iyi mi olacaktır?
Brichardilerim saklanıyor ! ( resimli)
Burak Bey,Benim daffodil çiftim var aynı durumla yavruları çıkmadan 1 hafta önce yaşadım.Kesinlikle yavru gelecektir diyorum.Size tavsiyem şu sıralar akvaryumu sakin bırakmanız ve dekoru hiç ellememeniz.Strese sokmayın yeter.Haftalık düzenli dip çekimlerini ihmal etmeyiniz.Bol yavrulu günler.
Daffodil +
Tahmin ediyordum.Hacim olarak yetersiz kalacaktır biliyorum ama bol kaya koymakla biraz çözerim gibi geliyor.Peki önerebileceğiniz var mı başka tür?
Daffodil +
160 lt. akvaryumumda 5 daffodil bulunmakta.Eş tutanlardan da toplam 30 tane yavru var.Akvaryuma ekstradan tropheus cinsi eklemek istiyorum ama problem çıkar mı?Arka plana bol kaya koysam stres problemi büyük olur mu?Teşekkür ederim.
daffodil yavruları
Gayet huzurlular şuan. başka bir dişide yavruladı.30'a yaklaştı yavru sayısı.Akvaryum hacmini söylersen yardımcı olabilirim.Ne kadar sert balık olursa olsun.Uygun hacimde beslersen sorun hiç bir zaman çıkmaz.
yeşil iplikler
Akvaryumumun kumunu yeşil yeşil iplikler sarmaya başladı.Kum mercan kırığı.6 tane daffodil var.Bunlar yosun mudur? Kurtulmam için cüce vatoz uygun mudur yoksa kimyasal sıvı katkısı mı uygulamalıyım? Teşekkürler.
daffodil yavruları
Birde akvaryumun kumunda yeşil yosunlar oluşmaya başladı.Bunları önlemek için cüce vatoz almak istiyorum ama.Daffodiller rahat bırakır mı vatozu?Yada vatoz yavrulara zarar verir mi?
daffodil yavruları
Bugün sabah tankımda 15 tane daffodil yavrusunu sonunda görebildim.Yuvanın girişinde dolaşıyorlardı :) Arama yapmama rağmen bulamadım ancak şimdi ne yapmalıyım.Yemleme olayı nasıl olmalı?Bilgilendirirseniz sevinirim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.