ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ozer_1985
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
09 Nisan 2009 15:27
Toplam Mesaj:
97 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
özer mısırlı
Doğum Tarihi:
15 Aralık 1985
İl:
Istanbul
Meslek:
ithalat,finans
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Özer MISIRLI 4 anaç lepistes (2D 2E) 2 yavru lepistes.

SON 10 MESAJI

Arkadaşlar çok ilginç

Aynen naci bey bende engel olamadım ve 82 günlük balığımdan 2 yavru aldım ve karnı hala şiş doğuma devam edecek gibi gözüküyor.Ayrıca düşünüyorum demekki lepistesler için doğal olanı bu aslında yani yapay olan aslında onları ayırmak.Çünkü doğal ortamlarında zaten erkek ve dişiler hep beraberler.O yüzden daha önceki yazılarda belirtilen yetişkinlik dönemi 3 aydır sözü tutmayabiliyor.Ve doğan yavrularım şuan gayet sağlıklı.Ve dediğiniz gibi 4,5 ay biraz fazla galiba.Saygılarımla...

neden musluk suyu?
Bende dinlendirilmiş su koyuyorum.Fakat bazende içme suyu koyuyorum tabikide içme suyu daha sağlıklı olacağı kesin.Ama yaklaşık 10 12 saat suyu kapağı açık şekilde beklettiğimizdede hiç bi zararını görmeyiz.Saygılarımla...
Arkadaşlar çok ilginç
Evet doğru söylüyorsunuz fakat mecburen tek akvaryumda besleyebildiğim için böyle oldu.
Arkadaşlar çok ilginç
Yalnız gene kendi akvaryumumda doğan fakat kardeş olmayan bir erkek lepistesim vardı onla çifleşti sanırım.Ama kardeşlede olma ihtimali var ama şuan için çok sağlıklılar.Ve ben ayrıca iyi bakım yapıldığı sürece kayıpların daha az olacağını düşünüyorum.Mesela bu 2,5 aylık doğum yapan lepistesim bence bu kadar erken doğum yapmasının sebebi iyi bakım yapmamdır diye düşünüyorum.Sera vipan,sera vipagran,sera flora,ve sera san la besliyodum.Yani 4 çeşit yem hepside piyasanın en kaliteli yemleri.Ve ayrıca düzenli su değişimide çok önemli tabiki.
Arkadaşlar çok ilginç
Arkadaşlar bundan 82 gün önce 8 tane yavru lepistesim oldu.Bunların şimdiye kadar 3 ünü yaşatabildim.Bunlarında 2 si dişi biri erkek oldu.1 erkek ve dişim aşırı gelişti ama 1 dişi ufak kaldı.Ve bu gelişen dişim tekrar belirtiyorum daha 82 günlük yani daha 3 aylık bile olmadı yavruladı.2 tane yavru kurtardım daha doğrsusu 2 yavru buldum.Erken doğum yapmış olabilir ama yavrular şuan çok sağlıklı yavruluğa aldım ve gayette hareketliler.Ve akvaryumda başka dişim yoktu yani onun doğum yaptığına 100 % eminim.Yorumlarınız için teşekkür ederim.Saygılarımla...
lepistesler kemiriliyor
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.Lepisteslerin kuyrukları kemirilmiş gibi olduklarında mantar hastalığına yakalanmış demektir.Akvaryumcuda satılan mantar ilaçlarından kullanabilirsiniz.Saygılarımla...
siyah lepistes
Arkadaşım bende var hemde dişimin yavruladığı yavruydu yani orjini bende şu an büyüdü ve damızlık erkek oldu.Ama o yavrulardan yaşayan tek o kaldı inan bana yoksa gönderirdim.Ama dişilerle çiftleştiğinde  olacak yavrularda yardımcı olmak isterim.
EN GÜZEL CANLI DOGURAN

Çok güzeller üstteki siyah olandan var elimde hatta kendi akvaryumumda doğdu.

ozer_19852007-12-17 16:22:29
canlı doğuran yavruluğu
Bende aynı yöntemi kullanıyorum.Hiç bi zarar gelmez.
3 ay oldu daha yavrulamadılar neden?
Isıtıcı ne olursa olsun şart.Isıyı yükseltmek sadece balığa erken doğum yaptırmak değil aynı zamanda balığın rahat doğum yapmasını sağlamak içindir.Ben ne zaman akvaryumcudan dişi hamile lepistes aldığımda aynı gün veya ertesi gün yavru alıyorum çünkü ısı 28-29 derece ayrıca yavrularda sağlıklı büyüyor.Ölü doğum olmadığınada göre demekki erken doğum değil.Isıtıcı kullanmanızı ve dereceyi biraz yükseltmenizi tavsiye ederim. ozer_19852007-11-22 15:19:39

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.