ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Semihsungur
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
11
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
26 Kasım 2018 00:42
Toplam Mesaj:
2218 [0.36 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mustafa TİVEM
Doğum Tarihi:
01 Ağustos 1968
İl:
Ankara
Meslek:
Kamu
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

F0 Tropheus Red Rainbow Kasanga İmparatorluğu (3E 13D Yavru Veren Damızlık)

SON 10 MESAJI

Frontoza Sump Malzemesi.
[QUOTE=bugra01]Frontoza Sevenler Merhaba. 150 cm Akvaryumda Yetişkin 6 Adet Balığım var.Sumptaki Malzemeleri Değiştirmek İstiyorum.Lav Kırığı,Mercan Kırığı,Zeolit,Elyaf ve Süngerler var.Bana Sırasıyla ph da dengede tutacak mslzemeleri yazarsanız çok Sevinirim.[/QUOTE]
Mercan kırığı ve zeolit gerekli pH ı size sağlayacaktır. Lav kırığı tavsiye etmem Frontosa için. Selamlar...
Ankara İftar buluşması yok mu bu sene?
Ankaralı arkadaşlar, bu sene bakıyorum da iftar buluşması gibi bir konu yok. Ben mi göremiyorum yoksa Ankara yaz uykusunda mı?
Bıldırcın
23 Ağustos tarihinde av mevsimi bıldırcın ile başlıyor. Bütün evraklarım ve malzemelerim tamam. Bu seneki av pulu satışı da bugün yarın başlar. Kırda karşıma çıkmasın o bıldırcınlar

1 adet Huğlu marka 76 cm namlu süperpoze (Baba yadigarı, trilyon verseler vermem)
1 adet Armsan A612 marka 66 cm namlu 5+1 yarı otomatik av tüfeği
Bol miktarda çeşitli marka ve boylarda fişek
Yunuslarla ilgili her şey.
Fazla yemleme yunuslarda yağlanmaya ve üremeyi kesmelerine neden olur reis kesinlikle haklı. Ayrıca yemler protein ağırlıklı olursa, başka tür olmaz tek yunus olursa ve haftada en az iki kez %30 su değişimi olursa yavruların gelişimini gözle bile takip edebilirsiniz. Reis ne dediyse doğrudur, ondan yavru olarak alıp damızlık yaptığım kolonimden çok fazla sayıda yavru almıştım yıllar önce. Özellikle Yunus konusunda kesinlikle sözünün dinlenmesi gerekir...
hangi baliklar para kazandirir
Evde hobi olarak yapayım birazda para kazanayım derseniz o işi unutun. Sadece sizden çıktığını göreceksiniz. Hobinin güzel yanlarından birisi de HOBİ olmasıdır. Mevsim geçişlerindeki yapışlar nedeniyle sebeke suyundaki dengesiz değerler (eğer hassas balıklar besliyorsanız) balıklarınızı direk olarak etkileyecektir. Ölümler oldukça sizden gidecek demektir.

İyi paralar kazanayım derseniz çok büyük kapsamlı üretimhaneler kurup nadir türleri üretmeniz gerekir ki; zaten bunun ilk yatırım maliyeti oldukça fazla tutacak ve sonuçta canlı ile uğraştığınız için öyle yada böyle ölümler/kayıplar olacaktır.

Sadece hobi olarak yapmayı düşünüp, yavrulardan da akvaryum giderlerini karşılamak yeterli gibi geliyor bana. Ben bu işten harçlık denecek kadar para da kazandım F0 balıklarımın aniden ölümüne de şahit oldum. Yani çok profesyonel düşünmez ve öyle hareket etmezseniz çerez parası kazanır, daha fazlasını harcarsınız...
8. Okulda Kahvaltı Buluşması Fotoğraflar 3.Sayfada
21-22 Şubat'da İstanbul'da olacağım, pazar günü gece saatlerinde dönüş olacak. Bu nedenle katılamayacağım ama sizinle olmayı çok özledim, orada olmak isterdim...
Ankara Buluşmaları
Emre'nin de dediği gibi nerde o eski buluşmalar cidden özlemişim. Karagöl'ü yerde 40-50 cm kar varken çıkışımızdan dolayı Üzeyir ile iyi biliriz Kabak lastikle gelen ÖZEL yemcimiz bizi yarı yoldan Çubuk 2 barajı tarafına döndürmüştü Kar üzerinde sucuk ekmek çok güzel oldu o zamanlar. Fotoğrafları hala bende, bakar bakar ağlarım bazen.

Ali kardeşim, biz yaşlandık hadi yapın bir şeyler de birbirimizi görelim.
LPG'ye Zam geldi 2.65TL'den >>> 3.10TL (yorumsuz)
Akaryakıta zam geldiğinde hemen hemen her üründe kendini hissettiriyor. Kıssadan hisse: Akaryakıt en temel ihtiyaçlar listesinde önemli bir mesafe katetti. Bunda ne yazık ki demir yolları değil de karayollarının kullanımının ülkemizdeki ağırlığı var. 2010 1 Kasım'da dizel olan aracımı aldığımda motorin 3.00 idi bugün 4,36 dan aldım. Bir ara 4,70 leri gördük diye hatırlıyorum.

Bana dokunmayan yılan diye düşünmek insanı bir yere götürmez. Servise veremediğimiz çocuğumuzu okula bırakmak için, acil durumlar için diye aldığımız ama her zaman bir zorunluluk (belki de biraz rahatlık anlamında) halinden dolayı her gün kullandığımız araçlarımız artık lüks değil kesinlikle zorunluluk haline geldi. Dünyanın ciddi ciddi en pahalı akaryakıtını kullanıyoruz. Avrupa ile aynı diyen sayın BÖYÜKlerimiz, buradaki ücretleri de aynı düzeye çekseler itiraz olmayacak belki, (gerçi itiraz eden de yok bu halimize bile) ama "Avrupa ile aynı düzeyde" diye geçiştirmek de aptal oyalamak gibi geliyor bana.

Velhasıl Batuhan kardeş, araba sahibi olup olmadığınızı bilmiyorum ama bu yoruma göre yok gibi geliyor yada yüksek bir gelir düzeyine sahipsiniz. Aracınız olduğunda ya da gelir düzeyinizde bir azalma olduğunda bu durumu tekrar açalım
L144 Longfin Blue Eye Hakkında yanlış bilinen ufak birşey
Benim L144 erkek de hem L144 tül kuyurk dişinin hem de siyah tül kuyruk dişinin (erkeği ölmüştü mecburen aynı tanktaydılar) yumurtalarına aynı anda baktı. İki dişinin de yumurtlama dönemi hemen hemen aynı gündü herhalde. Testiden o güne kadar çıkmadığı kadar yavru çıktı (200 e yakın). Yumurtlama dönemi aynı günlere denk gelen dişilerin yumurtalarına bakabildiğini ben de gördüm Güvencim. Selamlar...
İftar Buluşması Tarih : 26.07.2013 - Resimler 12-13 de.
Resimler 12-13 de denilmiş ama ben hiç bir şey göremedim. Ben mi yaşlandım acep???

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.