ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
sophones
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Aralık 2017 12:29
Toplam Mesaj:
82 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Tolga Sayer
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Tolga Sayer

SON 10 MESAJI

Bu Parazit Nedir?
Tespitiniz doğru olabilir. Zira haftalık su değişimini bir defa aksattım. 2. haftaya girerken su değişimi yaptım. Yine de balığı ayırdım. 1-2 gün kontrol altında tutayım diyorum
Bu Parazit Nedir?
Arkadaşlar selam,
Araştırdım ama herhangi bir sonuca ulaşamadım. Pembe Zebra Tetra'nın iki yanağında metalik yapıda gri oluşumlar belirdi. Balığın hareketlerinde bir sorun yok. Sağlıklı görünüyor ancak bu parazit midir? Hastalık mıdır?

Bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ederim.
Selale filtre onerisi
Bence Hagen'in Aquaclear serisi. Şu sıralar zor bulunuyor ancak müthiş bir performansı var. Diğer filtrelerde su değişimine yakın zeminde pislik birikirdi. Aquaclear'den sonra su değişimlerinde bile dipten çekilen su tertemiz. Kesinlikle tavsiye ederim.
Tatile giderken şelale filtre
Arkadaşlar,

Tankımda şelale filtre var ve herkesin bildiği gibi elektrik kesintilerinde şelale filtreler işlevini yitiriyor ve tekrar çalışması için su takviyesi yapmak gerekiyor.

4-5 gün evde olmayacağım. 45 litrelik akvaryuma mevcut şelale filtre ile birlikte 8-10 tl'ye satılan iç filtrelerden koysam çözüm olur mu acaba? Olası sakıncaları nelerdir?

Şelale filtre elektrik problemi
Arkadaşlar,
Performansından ve sessizliğinden çok memnun olduğum Hagen Aqua Clear şelale filtreme elektrik gelmiyor. Sebebi ne olabilir? Şelale filtrelerde sigorta var mıdır? Tamir edilebilir mi ya da motoru değişir mi?
boş akvaryumda cam temizliği
Yardımlar için teşekkürler arkadaşlar
İyice durulamak koşuluya temizlik maddesi kullanılabilir mi? Sonuçta akvaryum boş.
Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir kullanmadığım akvaryumumu tekrar hayata geçirmek istiyorum. Ancak camlarında kahverengi noktalar halinde yosunlar var. Deterjan vb. kullanamayacağıma göre, camları çizmeden bu yosunları nasıl  temizleyebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Beyaz Benek İçin Tavsiyeye İhtiyacım Var
Arkadaşlar macracantanın üzerindeki beneklerin tümü yok oldu. Hastalıktan kurtulduk derken balığı birden kaybettik. Sebebi ne olabilir?

Diğer balıklarda hastalık belirtisi yok. Şimdi %30 oranında su değişimi yapmayı düşünüyorum. Isıyı da kademeli olarak 25-26 derecelere düşürüyorum. İlaçlardan sonra suyun kalitesi ciddi derecede düştü sanırım.

%30'luk değişimin bir zararı olabilir mi?
Teşekkürler
Beyaz Benek İçin Tavsiyeye İhtiyacım Var
[QUOTE=flowerfish][QUOTE=sophones]Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Ancak bazı arkadaşlar konuyu unutup, işi kişisel tartışmaya çevirdiler ama olsun.
Umarım kurtulurum şu hastalık illetinden.
[/QUOTE]
Tolga bey haklısınız önemli olan hastalıktan nasıl kurtulacağınıza dair gerekli fikri edindinizmi?[/QUOTE]
Teşekkür ederim. Uygulamaya başladım. Gelişmelerden haberdar ederim. İnşallah olumlu haberler vermek nasip olur.
Arkadaşlar 3 günlük tedavi bitti.Bugün 4. gün.  Macracanta'nın üzerinde 1-2 beyaz benekçik diyebileceğimiz noktalar kalmış. Sanırım sonuç olumlu. Ancak ben işimi garantiye almak için bugün de tedavi uygulayayım mı? Tam doz ya da düşük doz. Önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler
sophones2009-08-18 14:35:13

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.