ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
vlknsert
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
29 Mayıs 2018 21:27
Toplam Mesaj:
289 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Volkan SERT
Doğum Tarihi:
08 Ocak 1983
İl:
Istanbul
Meslek:
Makina Müh.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/33784.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

Denizli Akvaristleri ve Akvaryumcuları
Selam arkadaşlar. Denizlide discus besleyen arkadaşarımız var mı?
Hava kabarcığı oluştu
Metin Bey yeni akvaryumu yeni kurduğumuzda hava kabarcıkları oluşur. Çünkü doldurduğunuz su soğuk. Isıtıcı çalıştığında içinde çözünmüş gazlar serbest hale geliyor. Çünkü gazların çözünürlüğü sıcaklıkla ters orantılıdır. İsterseniz elinizle giderebilirsiniz. Sorun olmaz.
Yeni nano kurulumu destek
 Arkadaşlar. Bende artık tuzlu suya geçiyorum. Aylardır forumu takip ediyorum. Elimde 50-50-50 mobilyalı bir akvaryum var. Bunu tuzlu suya geçireceğim. Altınada sump sistemi yapacağım. Sumpı sadece protein skimmer ve ısıtıcı koymak amaçlı kullanacağım. Belki sadece kuru mekanik filtrasyon için elyaf koyabileceğim bir ufak kule yapacağım. Şimdi sizce sumpımı nasıl yapmalıyım.45-40-55h olacak. uzunluk 40 olacak. Bana çizimle yardımcı olurmusunuz? Ayrıca sirkülasyon,dalga motoru ve protein skimmer olarak ne tavsiye edersiniz. Alacağım ürünlerin elektrik düşmanı olmasını istemiyorum.(atman gibi). Ama kullanımı rahat, fazla ayarla uğraştırmayan(özellikle ps için) olsun.
 Engin tecrubelerinizden faydalanmak ve bana tavsiyede bulunmanızı istiyorum. Forumu okadar çok okdum ki artık kafam karıştı. Aqua bee,aqua macro,tunze... artık :S
Akvaryumun canlı yükü çok fazlaolmayacak. Bir kaç türde soft mercan alacam.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Işıklandırma ile ilgili
Armetür koyma şansım yok. Pl lambalar benimkine uymaz. Benimkinde bildiğimiz duy var
Işıklandırma ile ilgili
Çok teşekkür ederim. Peki yosun sorunu yaşarmıyım peki? Bendeki tasarruf ampulleri kaç kelvindir ki?
Işıklandırma ile ilgili
Zaten discus ürettiğim için r/o cihazım var. Benim için en önemli konu bu ışıklandırma bana çok sorun çıkarır mı? Palyoço bakabilir miyim?
Işıklandırma ile ilgili

Ali Bey; Ben yeteri kadar canlı kaya ile akvaryumda döngünün oturmasını bekledikten sonra iki tane anemonla bu işe başlayayımmı?

Işıklandırma ile ilgili
Ali Bey verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Ben bu şık sistemi ile palyoço ve anemon bakamazmıyım. Balıkçıklar yuvasız kalmasın diye.
Işıklandırma ile ilgili
[QUOTE=MilesDavis] Palyaço beslemek isteyipte hemen anemon da koymak istemiyorsunuzdur umarım Tebessüm [/QUOTE]
 Bunu derken ne demek istediğinizi anlamadım. Kusura bakmayın vlknsert2010-05-01 00:17:15

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.