ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Emre Nar
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
51
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
19 Mayıs 2011 10:38
Toplam Mesaj:
3138 [0.52 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre Nar
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1992
İl:
Rize
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Excel Kullanımı

Moss'da bir yosun kökenli olduğundan yoğun karbon yosunlarla birlikte mossuda etkileyecektir. Bazen excel hiçbir fayda bile göstermeyebiliyor. Size önerim bol su değişimiyle akvaryumdaki oksijen yoğunluğunu arttırın ya da mosları çıkarın.

Rainbow Dünyam ...( DSLR çekimleri s.2)
Cenk, balıklar güzel görünüyo ancak bu balıkları bi türlü sevemedim. Kafamdaki balık kitlesinden biraz uzak gibiler. Sempati duyamıyorum.

Bende bitkili nano yaptım(yeni resimler 12 )
[QUOTE=EFENDİ]Kırmızı burun ( kırmızı gözlü ) tetra da güzeldir elbette ama ben kişisel olarak kırmızı rengi bitkili tankta görmeyi çok sevdiğimden kesinlikle kardinal yahut neon alırdım Tebessüm Neonların hassasiyeti şöyledi, balık alırken o tankta ölü neon varsa o balıklarda neon hastalığı adında bir hastalık olma olasılığı vardır, bu hastalık varsa ölürler. Bunun dışında suya ilk alışırken biraz uzun sürede alıştırmak lazım. En az 30 dk gibi bir sürede alıştırılmalı balıklar. Sonradan ölüm yaşanmaz. Ben tanesi 1-1,5 cm boyunca 11 neon aldım, eve getirirken 1 tanesi yan yüzüyordu ve evde de tek o öldü, ama düşünün, 1-1,5 cm boydalardı . Bana sorarsanız neonlar çok dayanıklı balıklar Tebessüm[/QUOTE]

Ümit abi, küçük boyutlu akvaryumlarda neonlar pek uygun değildir. Uygunsuzluğu da şu; hacim küçük olduğundan zamanla (4-5 ay sonra) sürülenmede ciddi bir bozukluk söz konusu oluyor. Penguen, rasbora, siyah neon gibi sürü halinde kalmayı beceremiyorlar.

Akvaryuma bakıldığında biri bir köşede, biri bitkinin altında biri suyun üstünde vs. Ben neon beslenilmesi taraftarı değilim. Pişman olunabilir düşüncesindeyim. Neonlar daha çok büyük boyutlu akvaryumlarda sürü halinde tutulabiliyor.

Benim önerim siyah neon ya da penguene devam yönünde...
Sajica ve Meeki
Yasin, hayırlı olsun. Çok hoş seçimin. Sajica'yı çok beğendim. Harika görünüyor. Kayıpsız büyütmen dileğiyle...
köyceğiz gölünde zebralar!
[QUOTE=pierr]Keşke yakalasaydınız hem onlariçin hemde sizin için iyi olurdu. [/QUOTE]

Daha ziyade; oradaki balık türlerinin neslini tüketmekte bir numara bir canlı. Yerli canlılar için büyük bir tehlike.
köyceğiz gölünde zebralar!
Umarım çoğalmazlar.Iste%20Bu
Seachem Excel Flourish Kullanımı
Başlıkta seachem flourish excel yazmışsınız, konu içeriğinde seachem flourish. İkisi farklı ürünler. Tam anlamıyla hangisinden bahsediyorsunuz?
Limon Tetra Üretim Macerası(7 Aylık Yavru

Onur abi, tebrikler. Yine başarılı bir çalışma.

Sabah çayı banada uygulattın ama tank corydoras çorbasına döndü. Umarım bi sorunla karşılaşmayız.Dil%20Çikarma

Yiğit'in de eline sağlık, harika kareler yakalamış. Tebrikler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.