ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
sabasu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
29 Temmuz 2010 09:45
Toplam Mesaj:
71 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
savaş keser
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Yurtdisi
Meslek:
Bilgisayar Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

200 LT demasoni, T. Red chimba, Kaiser ikola
80 LT Sarı Prenses

SON 10 MESAJI

Vietnamdan selamlar tatli su akvaryumum ^^
Turkiye'ye gonderilmesine gonderilir. Kargo 15 gunde geliyor. Daha once birkac sey gondermistim ama uc bes adet gonderilmez diye dusunuyorum. 

Cok gariptir ki yakin bir zamanda deniz akvaryumuna gecmeyi dusunuyorum, adamlar hazir tuzlu suyunun litresini bile 0,3 ytl ye satiyorlar. yani 200 litre tuzlu su alacaksiniz toplamda size maaliyeti yaklasik 50 ytl nin altina geliyor. kafa motorlari ise 6 YTL. Sanirim cinde uretildigi icin cok cazip fiyatlar.

Gecen angel tang sordum adam 10 ytl diyince direk bu balik icin kurmak istiyorum tuzlu su akvaryumunu. anemonlar da ayni fiyati. Keske imkaniniz olsa da gelip alabilseniz buralardan.

saygilar
Fiyatlar muthis. Bende Gokhan ile birlikte vietnamda yasiyorum. Deniz akvaryumu kuracagim yaklasik 100 Dolara 200 lt lik birseyler kurabiliyorsunuz. Turkiye foyatina gore soyle soyliyim

Discus orta boy : 10 YTL
Tanganika Chihlidlerinin fiyatlari : 10 YTL
Eger tuzlu su baliklarini sorarsaniz: nemonda tutun, tum cesit baliklarin fiyati en fazla 15 YTL
Atman 
AT3336 filitreyi 45 YTL aldik mesali turk parasina gore.
Canli kayanin kilosu 2 YTL
fiyatlar bu sekilde gidiyor.
saygilar
Gokhancim, Tebrik ederim. Guzel yolda ilerliyorsun. Ah o lepistesleri keske koymasaydin :)

Bıktık usandık aynı tür balıklardan
bence adamlar okadar tembellerki en az maliyetli en kolay üreyebilen balıkları getiriyorlar. Hatta balıkların çoğu rahatsız. Ticaretten dolayı. Ama düşünsenize zengin siniz paraya ihtyacınız yok. Ama bir petshop açıyorsunuz. O zaman endler, tanganika, discus :) olayın dibine vurursunuz .:)
220 LİTRE İÇİN DIŞ FİLTRE SEÇİMİ
tetratec ex1200 veya EX 700
bunlari kullanirsan ne problem yaşarsın ne balık kaybedersin nede öyle fazla elektrik parası ödersin, nede sesten rahatsiz olursun. fluval 305 hiç kullanmadım ve kullanan veya satan görmedim..
90/50/50 Akvaryuma tür ve Cam kalınlığı
Tür olarak bende size Demosoni veya arkadaşların dediği gibi bitki akvaryumu önerebilirim. Kalınlık olarak ise 8mm.
molilerim büyümüyor
Akvaryumun litresi? Kullandiginiz yemin listesi? Akvaryumunuzda kaç adet balik olduğu? Geniş bir bilgi verirseniz daha yardımcı olabiliriz.
Saygılar
Tropheus Moorii RedRainbow Kasanga
Maşallah çok sağlıklı ve güzel balıklarınız var. Umarım yavru alirsiniz ve torunlariniz olur bol bol. Yalnız fotoğraflarin direk üstüne Ömer beyin adı fazla gitmemiş. En azında balığın üstüne yazılmaması daha iyi olurdu.
Cam kalınlığı hesabında derinlik faktörü
Çok uzun yazdım daha demin ama gelmedi mesajım şimdi kısaltarak yaziyorum
P(N)=h(m)*d(kg/m3)*g(m/s2)

1mt * 10*1000=10000 newton
yani metre basina 1000kg dusuyor basinç. önemli olan basinç değil kuvvet oldugu için gene aynı rakam hakkında konuşabiliriz.
Camın kırılma indisi 3,8 hesaplamalar yapildiği taktirdi en az 15mm veya 20mm cama ihtiyacin olacaktir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.