ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
zorbey6161
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
17 Eylül 2016 01:35
Toplam Mesaj:
48 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
bekir topcu
Doğum Tarihi:
28 Temmuz 1980
İl:
Istanbul
Meslek:
matbaacı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

bekir topcu

SON 10 MESAJI

plati lerimin cinsiyetlerini öğrenebilirmiyim.

Akvaryumunuzda 1 adet dişi 4 adet erkek bulunmakta ama korkarım yakında 4 erkeğiniz kalacak hiç iyi görünmüyor dişi balığınız erkeklerden 2 tanesini verin ve yerine dişi almaya çalışın derim ama o sürekli sarıyı kovalayan erkeği vermeyin en baskın erkeğiniz o görünüyor.

Kuluçka Makinesi (Yumurtaların Günlük Gelişmeleri)
Hayır fazla yukarı kalkmasına gerek yok hareket etmesi yeterli.
Türünü bilmediğim balık

Uğur abi ben o balığı akvaryumcudan aldım oda adını bilmiyor en kısa zamanda resmini ekleyeceğim.Yaklaşık 6 7 cm boylarında bir balık ama rengi sizin gösterdiklerinizden farklı kamuflaj desenli kırmızı kahverengi tonlarda bir balık desen olarak yaşayan kayaya benziyor saygılar.

Radinant2008-12-22 02:38:01
balığımın cinsi nedir acaba?

Balığım resimde biraz koyu renkte çıktı ama normal rengi diğer dişiyle aynıdır bantları felan yardımlarınızı bekliyorum

Türünü bilmediğim balık
Venüstüs değil inanın resmi olsa koyardım akvaryumcuda gördüm dudakları dışa dogru silikon yaptırmış gibi suratı kadar nerdeyse.
Türünü bilmediğim balık
Selam arkadaşlar kusura bakmayın bir balık soracaktım size.Sormak istediğim balığın dış görünüşü yaşayan kaya gibi vicudunda alacalı bir desen var renkleri kremit rengi ve koyu kahverengi en belirgin özelligi hiç bir balıkta olmayan büyüklükte dudakları var forumda türlere baktım ama bulamadım malavi gurubundan olması lazım yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.. zorbey61612008-12-19 01:19:28
korkaklık

Evet biraz fazla haklısınız ama birbirleriyle bir sorunları yok toplu halde bir korkaklık söz konusu 35 balık içersinde erkek sayım 7 adettir.İnanın hepsi iç içe giriyor akvaryuma yaklaşamıyorum bu korkaklıları yüzünden.

korkaklık
Selam arkadaşlar yaklaşık 10 aydır akvaryumumda uyum içinda yaşayan balıklarım son 1 haftadır aşırı korkaklık göstermeye başladılar.Yem verirken bile hızlı bir şekilde akvaryumun bir köşesine toplanıyorlar. Hiç böyle şeyler yapmazdılar akvaryumum 340 lt karışık malawi bakıyorum sarı,yunus,kenyi,cüce vatoz,şeker pembe,mavi pirenses,2 3 çeşitte mebuna cinsi balığım var içinde son 1 haftaya kadar gayet uyumluydular ama ne olduysa hepsi birden kaçacak delik arıyorlar akvaryuma yaklaşınca.Nedeni ne olabilir acaba?Toplamda 35 adet balık var akvaryumda.Saygılar..
balığımın cinsi nedir ?(resimli)

Balıgınız latifasciatus bazı arkadaşlarımız sahte frontoza da derler vicudundaki cizgilerden dolayı.Cinsiyet ayrımıda kolaydır erkeklerde vicudun alt kısmı kırmızı bir renk alır bu kırmızılık üreme döneminde dahada kızararak güzel bir görüntü saglar.Bende bu türden 2 erkek 3 dişi bulubmakta ve dişilerimden bir tanesini 15 gün önce kusturdum ilk yumurtasıydı 15.gününde kusturdum ve çok şaşırdım ilk yumurtası olmasına karşılık tam 93 adet yavru aldım.Şuda bir gerçek büyüdükçe güzelleşen bir tür tavsiye ederim.

zorbey61612008-12-09 03:48:30
sp yumurta sorunu

Öncelikle kurban bayramınızı kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.Arkadaşlar 3 gün önce yumurta alan sarılarım bugün bayramlaşmadan geldiğimde yumurtaları yutmuş yada atmıştılardı.Çok şaşırdım hiç yapmazdılar iyice dikkatle baktığımda 1 tanesinde yumurta kalmıştı bende kusturup kuluçkalıga koymak istedim ama çıkan yumurtalar pembeleşmişti içleri boştu.Dişimin agzından resmen yumurta sarısı gibi bir sıvı çıktı yan komşum o sıra bize bayram dolayısıyla misafirliğe geldi ve siz gelmeden hemen önce elektirikler 1,1.5 saat kesikti dediler.Bu kesinti yumurtaları yutmalarına neden olmuş olabilirmi acaba?Balıklarım düzenli yavru veren balıklardı.  SAYGILAR.

zorbey61612008-12-09 02:04:36

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.