ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
emoricat
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
24 Şubat 2019 10:44
Toplam Mesaj:
1034 [0.18 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre Özdil
Doğum Tarihi:
04 Ocak 1991
İl:
Izmir
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre Özdil

Cahilden daha fazla korktuğum bir varlık varsa o da eğitimli cahildir...

SON 10 MESAJI

Lepistesim Doğurdu! Ne yapmalıyım
[QUOTE=siyanur] [QUOTE=gokhantiknaz]

sen gönlünü ferah  tut bitkili akvaryumda saklanacak yer bulurlar. Anaç balığın doğurmaya bıkmayacak :) Yavru yemleri var veya artemia ile besle. çok faydası var:
[/QUOTE]

Benim lepistesim de dün akşam bıraktı. 18 tane yavru var. Küçük bir yoğurt kabına koydum ve akvaryum içerisine sabitledim. Ama normal yemleri yemiyorlar..Sikkin
[/QUOTE]

İlk 3-4 gün keselerinden beslenirler. Yem yemeye keseleri kaybolduktan sonra başlarlar. Bu süreç içinde yavrularınızı beslemeyiniz. Yemler yenmeyeceği için uzun süreli suda kalacaklardır ve akabinde su kimyası kötü anlamda etkilenecektir.

Saygılar,
Karışık Melek Akvaryumu
Bu güzel meleklerin yanındaki cam balığının pek hoşuma gittiğini söyleyemeyeceğim. Bunun yanında hangi türlerden kaç adet canlı beslediğinizi de yazarsanız tavsiyeleri o yönde verebiliriz. Şimdiki görüntüye göre tankın bitkilendirilmeye ihtiyacı var. Amazon bölgesi canlıları için biraz fazla kayalık bir alan oluşmuş tankta. Taşların ve yapay süslerin minimuma inip bitkilendirme işleminin ardından tank daha doğal ve daha güzel bir görüntüye kavuşacaktır. Adımlar ilerledikçe tavsiyeler gelişerek devam eder. Tebessüm

Saygılar,
emoricat2011-03-18 00:48:56
45x30x33h nano deneme
Güzel bir başlangıç olmuş Mehmet Bey tebrik ederim. Fakat filtrenizi ve ısıtıcınızı sol arka köşeye yan yana alıp, onların önüne de bir arka plan bitkisi eklemeniz ileride daha doğal bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. Bu ufak bir kütüğe sarılmış Java Fern öbeği olabilir veya minik bir Saz grubu da hoş durabilir. Buna istinaden akvaryumdaki yeşil hakimiyetini kırabilmek için Rotala türlerinden birisini tercih edebilirsiniz. Fakat ışığınızın Rotalaları kızartmaya yetip yetmeyeceğine emin değilim bu yüzden başka bir bitki de deneyebilirsiniz.

Saygılar,
lepistesim çok şişti
[QUOTE=xxxjokerxxx]

Arkadaşlar benim 2 tane lepistesim var karınları anormal derecede şişti.Doğuracaklar mı motorun orda duruyorlar?

[/QUOTE]

Fotoğraflarla desteklerseniz daha açıklayıcı cevaplar alabilirsiniz. Bunun yanında Bilgi Ağacı 'nı  kullanarak aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Örneğin;
Bu lepistes ne zaman doğurur?(REsimli)
Fotoğraf yanıltmıyorsa 1 haftası bile yok.
Doğum
[QUOTE=JustiCe]Size tavsiyem yavrulukta doğurtun,birçok kişi yavrulukta doğurtmuyor aslında bu çok yanlış ben asla ve asla 1 tanede olsa bir yavrumu kaybetmeye dayanamam..[/QUOTE]

Neye dayanarak tankta doğumun çok yanlış olduğunu söylüyorsunuz? 

Yoğun bitkili ve canlılar için sağlanan geniş hacimli bir tank doğum yapacak bir canlı doğuran için hatalı bir ortam olur? Böyle bir ortamda canlı dar hacimde sıkıntıya girmez, stres yaşamaz ve yavrulukta kendi yavrularını yeme ihtimali bulunan dişilerden daha az tehlikeli bir ortamda doğum yapmış olmaz. Hobide mutlak çizgiler yoktur, bir çok çözüm ve alternatif yol vardır. Bazıları diğerlerine kıyasla daha iyi olup kabul görebilir ama diğerlerini görmezden gelmek büyük bir hatadır. Ayrıca zaten bahsettiğiniz yöntem benim söylediğim gibi genel kabul gören bir çözüm değildir. Tankta doğal ortamda doğum yapması canlı için daha sağlıklıdır. (kendi oluşturduğumuz yapay ortam canlılarımız için doğal ortam sayılmaktadır.)

Saygılar,

moli ölümleri
[QUOTE=knıfefısh] Selam, her balık bakteri taşır. Eğer yeni aldığın balığı kurallara uygun olarak akvaryuma koymuyorsan taşıdığı bakteri diğerinin taşıdığı ile çakışıyor ve güçsüz olan ölüyor. Yani ''bakteri çakışması'' yaşanıyor olabilir. Sağlıklı balıklar...
[/QUOTE]

Recep Bey, bahsettiğiniz bakteri çakışması canlı doğuranlarda sıklıkla görülen bir şey değildir. Sadece dikkat edilmesi gereken ithal canlılarla yerli üretim canlıların aynı tankta bulundurulmamasıdır. Bu durumda bakteri çakışması yaşanabilir. Fakat bundan öte bu durum daha çok Discuslarda görülür. Farklı kaynaklarda yetişen 2 Discus farklı bakteriler taşır ve aynı tankı paylaşmaları durumunda en az bir taraf zarar görebilir. Bazen iki tarafta da sorun yaşanabilmektedir. Bunu da kesin yollarla çözemeyiz. Yani canlıyı tanktaki su şartlarına alıştırarak koysanız bile bir fayda sağlamayacaktır. Mümkün olduğunca bakteri çakışması yaşanma ihtimali olan canlıları aynı tankta beslememeye özen göstermeliyiz.

Saygılar,
emoricat2011-03-09 19:40:49
Lepistes Yavruları
Efe Bey  Arama  bölümünü kullanarak dilediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Aradığınız konu için yaptığım aramanın linkini aşağıya yazıyorum:

Saygılar,
Yeni Gelenler Buradan Merhaba Desin
Yeni arkadaşlar, hepiniz hoşgeldiniz! Umarım forumda iyi zaman geçirirsiniz. Bol paylaşımlar dilerim.

Saygılar,
bitkili karma tropikal ve canlı doguran
Bitkiler gelişip budama yaptıktan sonra sağ köşede yoğun bir küme oluşturmanızı tavsiye ederim. Böylece ısıtıcının önü kapanır ve doğal bir görüntü oluşur. Bunun yanında yaklaşık 2-3 hafta içinde akvaryumdaki rafyaları çıkarabilirsiniz. Bu süre zarfında bitkiler daha da gelişecektir ve yavruların kendini kurtarması için gerekli alanı sağlayacaklardır. Dilerseniz Pistia gibi su üstü bitkileri kullanabilirsiniz. Bu bitkiler de su yüzeyine çıkan yavruların saklanabilmeleri için oldukça güzel bir ortam yaratır. Işıklandırmayla ilgili bilgi vermemişsiniz fakat eğer orta düzeyde bir ışıklandırmaya sahipseniz orta ve ön plana Subulata eklemenizi öneririm, tankınız böylece daha güzel bir hal alacaktır.

Saygılar,

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.