ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MFT
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
25 Ocak 2023 16:45
Toplam Mesaj:
539 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Fatih Taşdemir
Doğum Tarihi:
05 Mart 1994
İl:
Ankara
Meslek:
İnşaat Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

M.Fatih TAŞDEMİR / İnşaat Mühendisi

SON 10 MESAJI

Bu Tankta Hangi Türler Beslenir?
Merhaba tankın tam ölçüleri nedir? Fotoğraftan yola çıkarsak küçük (20 litre) civarı bir tank olduğunu tahmin ediyorum. Bu hacimler için en mantıklı ve keyifli seçim 1 adet Betta Splendens erkeği olacaktır. Hobide yeni olduğunuzu da düşünürsek bakımı kolay bitkilerle yapacağınız bir dizayn hem balığınızın yaşam kalitesini hem de sizin seyir zevkinizi arttıracaktır.
50 Cm Akvaryum Da Ciklet Zebra Bakılır Mı ?
Sadece çift tutmuş balıkları üretmek veya yavru büyütmek için kullanmanız uygundur. Daha büyük bir akvaryumda bakmanız gerekmekte. O hacimler için tavsiyemse bir çift cüce cichlid, canlı doğuranlar, labirentliler veya nano bitkili diye tabir ettiğimiz rasboralardan, tetralardan veya çeşitli sazancıklardan oluşan bir tank kurmanız.
Balığım Ortadan Kırılmış Gibi
Akvaryumda başka hangi canlılar vardı?
64ltye Cüce Gurami Uygun Mu?
Gayet uygundur. Bitkilendirmenizi de tavsiye ederim.
Elimden Geldigince ☺
Elinize sağlık çok güzel bir akvaryum olmuş. Tavsiyem Tolga Bey'in belirttiği gibi biyotopa çevirmeniz. Güzel bir bitkilendirme ve birkaç tane de dişiyle beraber çok güzel bir biyotop olacağını düşünüyorum. Akvaryum büyük olduğu ve bitkilerle saklanma alanı sağlanacağı için dişiler için de hayati bi durum söz konusu olmayacaktır. Bettaya verdiğiniz değer için ayrıca teşekkür ederim.
Erkek Bettam Köpük Yapmiyor...lütfen Yardim Edin..
Kondisyonunun yerinde olması, canlı yemle protein desteği sağlanması şart eğer bunları yerine getirdiyseniz bir de catappa yaprağı ekleyin, su yüzeyine yuva yapmasını sağlayan su üstü bitkileri veya su yüzeyinde kalabilecek herhangi bir aparat balığınızın yuva yapabilmesi için işinize yarayacaktır.
Bettam Kelebek Yedi
Sivrisinek yedirdiğim oluyor, tabi kan emmemiş olanlardan. [:D]
10 lt betta akvaryumu eksik varmı
Kum seviyesi bana biraz az gibi geldi. En azından alttaki yeşil çerçeve seviyesini biraz geçecek kadar daha kum eklerseniz hem bitkiler için hem de görsellik açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. Bunun dışında dekorasyon olarak bettanın saklanabileceği bir mağara veya ağaç kökleri balık için çok faydalı olacaktır;  uyumak için genelde bir yere saklanmayı tercih ediyorlar. Bunlar dışında betta için yeterli ortam oluşturmuşsunuz inşallah sağlıkla beslersiniz bettanızı.
150 litreye tek erkek Betta,.
30-40 litrelik akvaryum da yetecektir. 150 litrelik için ayırdığınız parayla da fazladan dekorasyon, canlı bitki vb. alarak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz.
Karidesevi' nin Yeni Tesis İnşaatı
Ülkemizde de bu tarz tesisleri görmek gurur verici, inşallah Allah utandırmaz 

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 9 Online Kullanıcı, 5 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.