ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
miko
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
17 Mart 2011 19:40
Toplam Mesaj:
150 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Miray KÖKSAL
Doğum Tarihi:
11 Ağustos 1995
İl:
Izmir
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

*Canlı Doğuran Akvaryumu* ~100 lt~
*Lepistes Akvaryumu* ~85 lt~
*Yavru Akvaryumu* ~15 lt~

Veee *devasa tavsan* Zıpır (:

SON 10 MESAJI

Bebegimm (:
Merak etmeyin arastırıyorum her turlu her seyı (:

- Evet biraz obezite sorunumuz var yemek yemeden duramıyoruz. Veterinerimiz diyet önerdi. Ama Zıpır'ın pek uydugu soylenemez(: 
Bebegimm (:
Ben iki buçuk senedir besliyorum. Hicbir zararını gormedim(:
Bebegimm (:

Bu da benim tavsanım Zıpır <3

~Yorumlarınızı bekliyoruuz. Göz%20Kirpma
miko2011-02-12 23:53:31
Vatozlar ve çöpçüler ölüyo !
Fotoğraf:-

Canlıdaki Belirtiler: İki gündür 2 akvaryumumda da vatozlarım ve çöpçülerim ölüyor. Vatozların kuyrukları ip ip oluyor ve derileri beyazlıyor. Sonra hareket edemeyip ölüyorlar.

Akvaryum Kapasitesi (litre): Bir akvaryum 100 lt. Digeri 85 lt.

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: Büyük olan akvaryumda canlı doguran cinsleri. 85'lik akvaryumda ise lepistesler.

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):

Filitrasyon: İç filtre ve havalandırma

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: Mantar ilacı ve dezenfektan.

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :

Yüzememe :S
Aynen öyle.. Yaşıyo su an zaten.. Sanırım onemlı bır sorun degıldı.
Hayır son zamanlarda hıcbır degısıklık yok. Zaten balık da benım evlımde buyumus bır balık. Simdi cok normal yuzuyor ya şaka gibi. Sabah bitkilerin arasında takılmıs duruyordu. Öldü sandım. Öğlen yan yüzüyordu. Aksam yani şimdi normal :D   Anlayamadım ya. özkoçak2011-01-03 09:30:25
Fotoğraf:-

Canlıdaki Belirtiler: Yan yüzüyor şu an. Bazen ölü gibi oluyor salıyor kendini suya. Melek balıgım öldü gecenlerde aynı sekilde. Şimdi de mollylerim öyle :S

Akvaryum Kapasitesi (litre): 120lt.

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: Canlı doguran karma (platy, molly, kılıç kuyruk, melek balıgı (yavru), 3 komanda çöpçü, 1 albino çöpçü.

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat): sıcaklık 27 derece civarlarında.

Filitrasyon:

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:
 Mikofish- bakteriyel hastalık-mantar ilacı, deepfix bakteriyel hastalık ilacı
Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) : 

miko2011-01-01 11:19:36
Lepisteslerim 3er 5er ölüyor!
Akvaryumcu her zaman aynıydı zaten lepisteslerin hepsi benim üretitim. Yanı hic baska bi balık girmemişti şimdi neonları atınca sorun oldu sanırım.. :S
Lepisteslerim 3er 5er ölüyor!

Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler: Lepisteslerim her gün ölmeye başladı..

Akvaryum Kapasitesi (litre):60-70 lt.

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: Neon, vatoz, komando ve albino çöpçü.

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat): Sıcaklık tahminen 27-29 derece

Filitrasyon: İç filtre

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: Mavi mürekkep (deep fix), mantar ilacı ve salyangoz ilacı (marine) kullandım.

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) : 3 gün önce su degişimi. 2 adet neon koyduk 10 gün önce. Nonlardan biri öldü ayrıca.    

Sizce niye ölüyorolabilirler ? Neonları başka bir pet shoptan almıştım acaba akvaryumuma hastalık mı yaydılar :S

özkoçak2010-11-04 12:50:58
Pet Show 2010 İzmir

Ya şimdi bu lepistes güzellik yarısması nasıl oluyor? herkes katılabiliyor mu? kriterleri var mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.