ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Tu_Kiu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
10 Mayıs 2017 14:57
Toplam Mesaj:
132 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Murat TÜRK
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1974
İl:
Istanbul
Meslek:
Kamu
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

En güzel fotoğraflarınızı gösterin
Bu da benim kasım ayı fotograflarımdan biri...

AKVARYUM KAPAK YAPIMI Polikarbon (Komple Bitti)
Tebrik ederim güzel bir çalışma olmuş aynı uygılamayı tabanada yaparsanız çok güzel olur.
İwagumi Tarzı Moss Akvaryumu
Tebrik ederim sade ama görsel mükemmelik...
150x60x60-75x55x40h akvaryum( yeni resim sy3 )
[QUOTE=erkanzdemir]
Belki arkadaşlara fikir verir ve güzel bir sump yaparız size tavsiyeler bekliyoruz böyle büyük tanklara sump mutlaka gerekir diyorum çünkü filtrelerin yapamayacağı derecede temizlik gerekiyor.
Ayrıca 1000lt kafa motoru yetmez ben 135x65x65 akvaryumumda ve 100x40x60 akvaryumumda birlikte filtreleme yapıyorum ve kafa motoru olarak aquabee 5000 kullanıyorum sizede böyle bir projede iki tafsiyem var kullanan arkadaşlarım var ve öneriyorum aquabee 5000 yada newjet 4500 kafa motoru.
[/QUOTE]

Bu sistemde de yavruluğa ayrı bir filtreleme gerekecek.
Tu_Kiu2009-12-06 23:59:50
150x60x60-75x55x40h akvaryum( yeni resim sy3 )

Temsili resim

Öncelikle merhaba...
Sump kullanmıyorum ama sumpu yavru  akvaryumu olarak kullanmayı düşünen ve kullananlarda gördüğüm bence bir mantık hatası var.Şöyleki ana tanktan sumpa inen kirli su çeşitli evrelerden geçtikten sonra temizleniyor ve temiz su bulunan bu bölme yavru tankı olarak kullanılıyor ve burdan da ana tanka motor vasıtasıyla geri aktarılıyor..Peki bu bölüm yavru balıkların dışkıları ve artık yemlerden dolayı zaten tekrar kirleniyor ve ana tanka tekrar kirli su geri dönüyor.Bu bence mantık hatası ve bu sistemin bence tekrar gözden geçirilmesi lazım.Bence ana tanktan gelen su,yavru tankına,ordan temizlenme evresine ordan da temiz su,ana tanka gitmeli.
Saygılarımla...
Tu_Kiu2009-12-06 20:56:17
Türler Arası Uyum

Sadece demasoni...

Tropheus Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Evet arkadaşlar konuya bakıp geçmeyelim destek verelim...
Tropheus Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Tuğrul Bey yarışmada fotoğrafınız tarafımdan oylanmıştır başarılar dilerim.Fotoğrafınız gerçektende 1.olmayı hak ediyor zaten.
1.Yalnız fotoğraftaki tropların türü nedir acaba?Çok hoşuma gitti.
Tu_Kiu2009-12-04 17:56:40
Öyle bir çöpçü ariyorum ki !
[QUOTE=akvaryum58]

Slm arkadaşlar ben bir japon balığı müptalasıyım ilk balık sağımını ufak fanusumda yaptım fakat temizlik yapacak balığım yok üretim yapabileceğim bir çöpcü arıyorum nerden bulurum

msn :hacker_full@windowslive. Com.

[/QUOTE]
Ne kadar maaş vericeksiniz....
Şaka biryana vatozlar temizlik işçisi değildir.Temizlediğinden çok pisletir.O işi siz yapıcaksınız.Satış ilanlarından alabilirsiniz.
Bitkili malawi akvaryumum ( Yeni fotolar ekledim )
[QUOTE=ArMaĞaN O.C.C]Akvaryumun çok güzel tebrikler! Sağlıklı balıklar,ancak benim bi sorum vardı Bu mercan kırığı beyaz kum zamanla sararmıyomu sararıyosa nasıl engelliyosunuz? Teşekkürler...[/QUOTE]
Öncelikle teşekkür ederim.
Kum kararmıyor dip çekimini düzenli yapıyorum etkisi olabilir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.