ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
s.akyar
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
25 Kasım 2010 00:18
Toplam Mesaj:
35 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
süleyman akyar
Doğum Tarihi:
24 Kasım 1989
İl:
Afyon
Meslek:
üni.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

0 NUMARA SİLİS KUMDA BULANIKLIK
Hepinize çok teşekkür ederim. dün gittim biraz daha irisini aldım.Dökümcüde ilgilenen kişi de yanlış yapmışsın o çamur gibi karılır dedi.Şimdi koydum akvaryum ilerki günler gösterecek ne olacağını bakalım hayırlısı...
Haklısınız bir numaraları zanlı hava taşı şuan ama balık sayısı fazla sabah akşam hava motoru açık.Kumun altına koymadan nasıl bir çare bulabilirim.Sorun aslında bulanıklık değil havada uçuşan kum partikülleri.
Yok arkadaşım 2-3 aydan beri aynı kumu kullanıyorum.Defalarca yıkadım 1-2 gün sonra hemen bulanıyor hava taşım yok onun yerine kumun altında dolanan 90 cm hortum hava taşı var.Onun kumu havalandırması sonucu mu oluyor sence? 
Göl Kenarı
Sanırım bende aynı incelikteki silis kumdan kullanıyorum. Bende dökümcüden aldım fakat 2-3 aydan beri aynı kumu kullanmama rağmen bulanıklık sorununu çözebilmiş değilim.Yardımcı olurmusunuz?
100x40x50 Silis Kumla Değiştirdim
Kaç numara silis kum bu acaba bende silis kum kullanıyorum 0 numara sanırım bulanıklık problemini hala çözemedim?
Ben yunus ve splerim için silis kum kullanıyorum.Dökümcüden kilosunu 30 kuruşa aldım.Silis kumun her boyu vardı ben en ufağını aldım fakat hiç memnun değilim.Aşırı derecede bulanıklık yapıyor ve bulanıklık ne yaparsanız yapın gitmiyor.
Sizce ne yapmam gerekiyor.1 hafta dip çekimi yapalı hala iyi yönde bir değişim yok.Kum 2-3 aylık.
Akvaryumuma kum arıyorum...
Ben yunus ve splerim için sils kum kullanıyorum.Dökümcüden kilosunu 30 kuruşa aldım.Silis kumun her boyu vardı ben en ufağını aldım fakat hiç memnun değilim.Aşırı derecede bulanıklık yapıyor ve bulanıklık ne yaparsanız yapın gitmiyor.
YUNUS VE SPLERDE KUYRUKTA KAN TOPLANMASI!..
Sera bactopur directten sonra cuma günü sera bactopuru da kulandım ama hala yüzgeç dibindeki kızarıklıklar geçmedi.
Acil yardımlarınızı bekliyorum.Sağolun.

Arkadaşlar resim koyamıyorum çünkü hiç sabit durmuyor bende rahatsız etmek istemiyorum. Fakat resimlere baktığımda dış parazit olduğu kesin.Yan yüzgeçlerinin dipleri ve kuyruk altında kızarıklığı bağlı olarak tel tel ayrılma. Dediğim gibi sera bactopur direct kullandım fayda etmedi hastalık ilerlemiş durumda başına gelen bi arkadaş varsa tedavi yolunu anlatırsa sevinirim.

Ferhat bey hava taşı var akvaryumda.
Hepinize teşekkürler.
Haklısınız aslında akvaryumum küçük fakat bu şartlar altında daha büyüğüne geçemem.Yazın güzel bi akvaryum yaptırmaya çalışacağım.
Sera bactopur directi akvaryum tavsiye etti.Kullandıktan sonra okudum forumda iç parazit içinmiş.Sera bactopur kullansam bi faydası olurmu en kısa zamanda resimlerini de koyarım.
Cevaplar için her ikinizde sağolun...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.