ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
helmet
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
15 Temmuz 2010 15:28
Toplam Mesaj:
6 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
tolga tamer
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

helmet, Tolga Tamer

SON 6 MESAJI

BALIĞIM YUMURTA ALDI, NE YAPMALIYIM?

Gerçekten çok teşekkür ederim.  Tam da bu konuyu foruma taşımak üzereyken yazınızı gördüm, aradığım tüm cevapları buldum ve gereksiz olarak konu açıp arkadaşların zamanını almamış oldumTebessüm

Erdal Hoca2010-02-16 21:00:32
VATOZLARIM NEDEN ÖLÜYOR?
Merhabalar,
   İşyerimde bir cichled akvaryumum evimdede tropikal akvaryumum var ve akvaryumlarıma vatoz dayandıramıyorum. Aldığım vatozlar 2-3 ay yaşıyor sonra bir bakıyorum ölmüş, diğer balıklarda bişey yok. Başına gelipde bu problemi çözenler varsa lütfen banada söylesin. Aslında bildiğim kadarıyla en dayanıklı balık vatoz ama sorun ne bulamıyorum.

Teşekkür ederim.
helmet2009-06-01 18:09:56
Dış motor nasıl kullanılır?
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni akvaryumumda jebo835 dış motor kullanıyorum. İlk defa dış motor kullanıyorum diğer akvaryumumda iç motorum var. iç motorda yem atarken motoru durdurup yem atıp tektrar fişe takıyordum. 1 hafta veya 10 günde bir temizliyordum. Ama dış motorun hava yapma durumu falan oluyormuş, yem atarken kapatmayıncada sanki yemleri motor çekecek gibi dağılıyorlar. fişini çekip taksam hava yaparmı yada motora zarar verirmi? dış motor ne kadar zamanda bir temizlenmeli ve nasıl temizlenir yada bilmem gereken püf nokataları varmı? Bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

hayalet balığı ne yer? nasıl beslenir?
Merhaba arkadaşlar,

Yeni akvaryum kurdum (plati, melek, neon, tetrazon, kılıç, hayalet vs.). Dolayısıyla balıklarıma tropikal yem veriyorum ve yem su yüzeyinde kaldığından balıklarım yiyor ama hayaleti hiç yerken görmedim. Dip yem (kahverengi cichlid yemi) attım dibe batsın belki yer diye ama onuda yemedi. ilk defa hayalet aldım bu balık nasıl beslenir bilen varmı?  şimdiden teşekkür ederim.
sizce balıklarım neden ölüyor?
Merhaba arkadaşlar,

90 litre akvaryumum var, akvaryumu özel ölçü yaptırdım akvaryumcuya. eve getirince 6 gün eczaneden aldığım mantar ilaçlı su beklettim içinde. Sonra iyice yıkayıp temizledikten sonra 3 gün dinlenmiş su koydum içine.  Akvaryumcudan aldığım 5 adet tuzu attım, mavi ilacı attım, 1 gün bekletip dış motor ısıtıcı ve hava motorunu çalıştırdım. 1 gün sonra da 2 melek, 2 plati, 5 neon, 1 hayalet, 2 çöpçü, 2 plati, 2 colisa, 1 beta (dişi), 1 kaplan vatoz, 1 buz balığı, 4 tetrazon attım dekor olarakta 1 kırmızı mercan bir de bardak mecan ve biraz da plastik yeşillik kullandım. İlk gün 1 plati ve 1 neon öldü, ikinci gün 1 neon ve 1 beta öldü.. Sizce neden? ve ne yapmalıyım? Şu anda 1 neonun sırtında pirinç büyüklüğünde bayazlık var. Bugün üçüncü gün bakalım bugünde ölen olacak mı? Bir de akvaryumun içinde sürekli pamuk gibi bişeyler yüzüyor, acaba benden mi düşüyor dedim ama hastalık olabilir mi? Eğer hastalıksa nasıl önlerim?
reis2009-03-23 21:16:41
Ne beslemeliyim?
Evimdeki bir dolabın bir gözüne gömme akvaryum yapmaya karar verdim, ölçüleri boy:60,  yükseklik:45,  genişlik:40. Üç tarafı kapalı olacak sadece önden görünecek. Şekilli şık ve etkileyici olmasını istiyorum ama ne besleyeceğime karar veremedim. cichled yada tropikal düşünüyorum. tropikal balıklar çok güzel, işterinede 2 ay önce 90 cm.lik bir cicled akvaryum kurdum onlarda güzel. Sizce hangi türü almalıyım? ve neden?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.