ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Revenge
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
05 Haziran 2011 23:40
Toplam Mesaj:
218 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mustafa Bayralı
Doğum Tarihi:
04 Temmuz 1995
İl:
Istanbul
Meslek:
Professional Student
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Malawi'de Moda
Evet, dediğiniz türler arasında venüstüs cichlid bende mevcut. Akvaryumculara gittiğimde gerçektende hiç görünmüyor. Artık hiç bilmediğim tuhaf cichlidler yaygınlaştı. Yaklaşık 17-18 cm boyunda, 1,5 yıldır beslediğim venüstüsümü kimseye vermeye kıyamıyorumTebessüm
Vatoz Sorunu
Yaklaşık 20 cm vatoz almıştım splerden daha büyüktü, ilk başta gözlerine saldırıyorlar gözler gittiği zaman balık zaten savunmasız kalıyor ve 1 hafta sonra ölüyor. Revenge2010-06-07 20:16:16
Vatoz Sorunu
Arkadaşlar akvaryumumda ciddi bir yosunlaşma problemi var, iç filtrede, camda, dekorlarda her yerde yosun var. Doğal olarak görüntü berbat oluyor. Araştırmalarıma göre birçok nedeni varmış. Söylenilenleri yaptım fakat sadece vatoz sorununu atlatamadım. Vatoz aldığımda Spler saldırıyor ve vatozu 3 gün yaşatmıyor. Vatoz olamadanda yosunlaşma azalmıyor, ne yapmalıyım?
Taban Filtresi
Arkadaşlar akvaryumun ölçüleri 75*30*35 toplam 72 litre hacimi var. Bu akvaryuma taban filtresi almak istiyorum bunun için akvaryumcudan alınması gereken  ekipmanlar nelerdir ve maliyeti ne kadardır?
Kayaların temizliği
Akvaryumum direkt güneş ışığı almıyor hatta hiç almıyor, biraz haklısınız balık sayısı fazla neyse azaltabilirim, asıl sorum kayaları sudan çıkarttığımda nasıl temizlemeliyim?
Kayaların temizliği
Arkadaşlar akvaryumdaki kayalar çok yosun bağlıyor bunu gidermem için yapmam gereken nedir? Kayaları sudan çıkartınca karbonatlı suda bekletme işlemini duydum bu gerçekten doğrumu ayrıca nasıl yapılıyor? Birde kaya haricinde akvaryumun genelinde aşırı yosunlaşma oluyor bu problemler hakkında çözüm öneriniz varmı? Revenge2010-06-06 15:19:04
80/25/40 Sp
Akvaryumunuzun hacmi 80 lt. yapıyor. SP'ler için 120 lt. gerekiyor. Bu akvaryumda sadece geçici olarak yavru sp bakabilirsiniz. İleride sorun yaşarsınız. Eğer akvaryum boşsa bitkilendirip çok güzel bir tetra akvaryumu yapabilirsiniz.
80L Tür tavsiyesi
Bence elinizdeki balıkları akvaryumcuya verin. Akvarymunuzu bitkilendirin ve Tetrazon yada Neon tetra ve bunun gibi tetra türleri bakın. Tetrazon çok güzel balıktır.
Sp kusturma
Öncelikle eğer balığınız ilk kez yavru veriyorsa bırakın kendi kussun. Böylelikle tecrübe kazanır ve yavrularına daha çok sahip çıkar yani yutmaz. Bence ona büyük bir yavruluk alın yavruluğun 2 odası var biri anne balık için diğeri yavrular için. Ama balığı koyarken dikkat edin yavrular yavruluğun hava deliklerinden çıkabiliyor. Oraya kadın çorabı takabilirsiniz. Ama balık hamilelikten yorgun düştüyse yada çok halsizleştiyse kusturabilirsiniz. Hamile balık yem yemez. İnşallah sağlıklı yavrularınız olur.
akvaryuma eklenen dekorlar için işlemler
Keşke sofra tuzu eklemeseydiniz, doğrusu kaya tuzudur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.