ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
RuPTuR
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
8
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
31 Ocak 2020 14:18
Toplam Mesaj:
726 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
cem emre
Doğum Tarihi:
28 Eylül 1985
İl:
Istanbul
Meslek:
Intern doktor :)
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Artemia satışlarıma ara verdim.Bilgilerinize.

SON 10 MESAJI

Dikkat Dikkat Melek Dünyasına Girdiniz." E_C_N--rcall--gozturk"
[QUOTE=gozturk] [QUOTE=RuPTuR] [QUOTE=rcall]Sizleri bırakmam o ayrı konu ama, ben meleği bıraktım artık. Eskisi kadar daha sık görüşemiyebiliriz. Artık cüce Amerikan besliyorum, kurdum öylesine bir tank eğleniyorum işte.
[/QUOTE]
Senin elin sudan çıkmamış daha Ramazan abi.
Benim ne akvaryum kaldı ne birşey,arada girip söylemem gereken birşey olursa yazıyorum yine de...
[/QUOTE]
Cem bey,
hayırdır sen neden ara verdin?
[/QUOTE]
Şu anda onlara ayırabileceğim alanım yok.İleride de yapar mıyım bilmiyorum doğrusu.
[QUOTE=rcall]Sizleri bırakmam o ayrı konu ama, ben meleği bıraktım artık. Eskisi kadar daha sık görüşemiyebiliriz. Artık cüce Amerikan besliyorum, kurdum öylesine bir tank eğleniyorum işte.
[/QUOTE]
Senin elin sudan çıkmamış daha Ramazan abi.
Benim ne akvaryum kaldı ne birşey,arada girip söylemem gereken birşey olursa yazıyorum yine de...
Discus ile meleği bir arada beslemeyi denemiş biri olarak fikrimi söylemek isterim.
Uyuşmamalarının nedenlerini Kerim Bey sıralamış,ben de birkaç tane ekleyeyim:
Öncelikle melek discusa göre daha saldırgan değil.İkisi de dişine göre iş başa düştüğünde durumu kurtarmak için yeterli agresifliği sergiliyor.Önemli olan zamanlama.
İki en önemli agresifleştikleri dönem bulunmakta.
Birincisi eş seçimi dönemi,ikincisi yumurta ve yavru bakımı sırası.
Küçük hacimde bir de yer kapma ve koruma dönemi bulunmakta.
Bu üç durum(birisi geniş hacim ile engellenebilir) çok güçlü stress kaynağı olmakta.
Bizim asıl amacımız mümkün olduğunca balıklarımızın stresini azaltarak daha sağlıklı ve uzun ömürlü balık sahibi olmak değil midir?
Bu açıklamadan sonra beslenir veya beslenmez demiyorum,seçim hobi sahibinin.
Saygılar.

[QUOTE=drama212] Tamam abi sağol. Bu gece çıkan artemialar bozulurmu yarına? yani besin değeri bitermi? [/QUOTE]
Yarına 2 kat büyümüş olurlar aynı oranda da besin değerlerini yitirmiş olurlar.
Açılan artemia 2 gün içerisinde tüketilmeli.İlk çıkan yavrulara mümkün olduğunca taze açılmış artemia verilmeli.

Birol kardeş,yumurtalar senden,su senden...
Benim anlamadığım yavrular neden sende değil.
Un var şeker var,bi helva yap da yiyek artık 
[QUOTE=drama212]Ramazan abi ve Ercan abi  nerdesiniz :([/QUOTE]
Verdiğin yemden ötürü büyük ihtimalle amonyak patlaması yaşadın. Telaşa kapılıp su değişimini fazla miktarda yaptın ve kalan yavruları da bu yüzden kaybettin. Artemia verdikten sonra dikkat edilmesi gereken nokta yenmemiş artemiayı dip çekimi ile uzaklaştırmak. Bu yüzden fazla yemleme yapmak hem keseye zararlı hem de fazladan uğraşa neden oluyor. Yumurta sarısı artemianın sağladığı büyümeyi yakalaman mümkün değil zaten. Maksimum 1 hafta kullanılır o da elinde artemia yoksa.
İlk melek üreten abilerimiz zamanında ki o zamanlar bu tür baya ender rastlanırdı, üretimi kısıtlayan unsur melek yavrularının kuru yem ile beslenememesidir. Kuru yavru yemleri faydadan çok zarar getirmektedir.
Üzülmenize hiç gerek yok, telaşa da gerek yok. Önemli olan yanlışı birdaha yapmamak. Tecrübe edinmiş oldunuz. Çiftiniz sağlıklı olduğu sürece bol bol yumurta alacaksınız...
Saygılar.
rastlantısal2011-10-26 15:36:39
Gözünüzü seveyim aktarmayın artık şu yumurtaları. Hem size eziyet hem hayvancıklara eziyet. Ben 10000 üzerinde yavru büyüttüm ve hiçbirini ayırmadım. Su değişimi yapmak için yumurtaları ayırdığımda bile yana yakıla yumurtalarını arıyorlardı hayvancıklar.
Çok mu duygusalım bilmiyorum, yumurta ayırmaya gönlüm el vermiyor...
rastlantısal2011-10-26 15:41:29
Aytekin Hocam,adam 1 ayda anca çözmüş galiba attığın mailin şifresini 
Yavrular için hangi suyla başladıysan onunla devam etmeni önereceğim ama sen RO kullanamam diyorsun.Yapacak birşey yok o zaman damacana ya da dinlenmiş çeşme suyu...
Hakan hocam,artemia konusuna bak,orada bol bol ne yapman gerektiği yazıyor:
Özellikle benim cevaplarımı okursan kafan karışmadan işi çözersin.
Aytekin hocam,yumurtalar çatladıysa aman diyeyim sularını o kalitede muhafaza et.Yoksa her geçen gün 10-15 yavru kaybedersin.Zırt demeye gelmiyor o meretler...
[QUOTE=hersanli]

Arkadaşım, senin benim yumurtalardan ümitli olmaman çok normal. Ama şunuda belirteyim ki, şuan başarıyla büyüyttüğüm (1,5 aylık) yavrularım var.Benim bu konuda sıkıntım kalmadı. Bizim Aytekin abiyle yaptığımız sadece bir denemeydi.

[/QUOTE]
Öncelikle taşınan yumurtalardan bahsettiğimi söylemek isterim.Diğer yumurtalardan tabiki yavru almışsındır,büyütüyorsundur...
Yumurta taşıyacağınıza su taşısaydınız daha aklı başında bir deneme olmaz mıydı 

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.