ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Utku Altay
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
07 Şubat 2014 16:44
Toplam Mesaj:
143 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Utku ALTAY
Doğum Tarihi:
17 Mart 1995
İl:
Eskisehir
Meslek:
-
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Discus Tankım
Tank gayet uygun
Yem olarak ben ev yapımı discus yemi kullanıyorum yanında da tetra pro algea ve tetra discus ile destekliyorum.
hangi türü seçmeliyim
Tetralar büyük sürüler halinde gezen balıklar olduğundan bir çok türünü bir araya getirdiğiniz zaman tam bir görsel şölen olur. Sistemi ve planlamayı iyi yaptığınız zamanda hiç bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.
Uretimi hangisi ile yapayim
Sen bulmuşsun cevabı, keşke bizden önce akrabanla paylaşsaydın. 
Çabuk balık ölüyoor
Akvaryumun önünde ani hareketler yapmayın, Emre'nin de söylediği şeylere dikkat edin ve balığınızı izleyin. Akvaryumunuzdan ne kadar su çektiniz ? 
hangi türü seçmeliyim
Bitkili bir akvaryum kurup. İçerisine amerikan türlerinden atabilirsiniz.  Tetralar, melekler gibi.
birlikte yaşarmı
Söylediğiniz iki balık türüde birer sazangil kırmasıdır, uygun hacimde rahatça bakabilirsiniz.
Lepistes yavrulari ölüyor
Sineklikten daha büyük bir yavruluk yapıp içine koyabilirsin ancak her koşulda 2. bir akvaryuma ihtiyacın olacak.
geni bozuk lepistes
[QUOTE=mrtcn98] kesinlikle izin verme sakat yavrular elde edersin bnm anne sakat hamilede yavrularının en az yarısı sakat olucak sakın izin verme
[/QUOTE]
Mertcan öncelikle lepistes üretimhanelerinde kullanılan bir metoddur boynu kırık diye tabir ettiğimiz balıklar daha çok doğurur diye bir söyleti vardı. 
Lepistes beslerken benimde başıma geldi, üretirkende, yavruların hepsi sakat çıkacak veya çıkmayacak diye birşey söylemek yanlış olur ancak bu metodu kullanan birçok üretimhane var ve bu metod yüzünden arada bir piyasa bu tür balıklar çıkıyor veya düzgün anne babanın yavrusu böyle çıkıyor. Balığa yaşamsal açıdan bir zararı yok ise ki akvaryum şartları iyiki balık hamile kalıp doğurma safhasına gelmiş bırak doğursun. Zaten balığa yaşamsal olarak bir zararı olsa lepistes gibi bir balık büyük ihtimalle ölür. 
diskuslarım bir yaşında yumurtlama belirtisi yok
Diskuslarınızın çift olduğunu ancak izleyerek anlayabilirsiniz :)
Eğer üretmeyi düşünüyorsanız, su değerlerine önem vermeli ve değerlere göre su değişikliği yapmalısınız, ve en önemlisi balıklarnızı izleyin : ) 
Lepistes bakımı
1- Doğru oran 1e1d şeklindedir yanlız o hacimde ne kadar sağlıklı olur tartışılır
2- Filte sisteminin yetersizliği veya su değerleri ile alakalı üreyen bir tür bakteriyel yapı olabilir
3-Haftalık düzenli dip çekimiyle( %25 taze su ) Dip çekiminden sonra ekleyeceğiniz suyu birgün bekletin ve imkanınız varsa küçük bir hava motoru alıp suyu havalandırın
4-Seachem kullanın, bir kere alın ve içiniz rahat etsin
5-Kapalı ( su ısısına bağlı olarak açıkda tutabilirsiniz yanlız akvaryumun içersine haşerat girme ihtimaline karşı kapalı tutulması en iyisidir) 
6-Sıcaklıkla alaksı yok, balıkların hareketinden dolayı kumun üzerindeki pislikler havalanıp suyu bulanık hale getirebilirler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.