ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
nyana
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Temmuz 2015 04:52
Toplam Mesaj:
68 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Altay Unutkan
Doğum Tarihi:
29 Ekim 1984
İl:
Eskisehir
Meslek:
Microsoft Sistem Yoneticisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Altay Unutkan
Tabiki Discus...
Eskişehir

SON 10 MESAJI

1. Eskişehirliler buluşması

Saat tam 14:00 te arkadaşlarımız Kılıçoğlu sinemasının önüne geldiler sağolsunlar bekletmediler. Gayet güzel bir ortam vardı ve muhabbetten de zevk aldım. Şahsım adına, değer verip kıymetli zamanlarını ayıran tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

Erol bey burası buluşma topici yanlız. Kirletmesek nasıl olur acaba
Discus ve neon
Evet arkadaslar neonlarla discuslar cok guzel duruyorlar fakat bazen discuslar neonları avlayabiliyor bu tamamen discusun o anki ruh haline bağlı
Evet benimde tercihim viva aslında hem tanıdık yer

Evet arkadaşlar bencede.Kılıçoğlunun önünde buluştuktan sonra gidilecek bir lokasyon belirleyelim. Ben 3 mekan öneriyorum.

1-26

2-Viva

3-Dodo

nyana2006-11-1 14:18:58
Yeni Diskuslarım.

Birkaç tane yanık balıgınız var bilginize..Ama digerleri saglıklı gorunuyorlar.

bu şekilde mümkünmü

Bir kere bile ph testi yapmadım suyun ph değeri kaçtır bilmiyorum ama ben bu şekilde yavru aldım. önemli olan düzenli su değişimleridir. Çok sık dip çekmeye de gerek yok. Çiftlerim için haftada 1 dip çekimi ve yaklaşık yüzde 40 su değişimi yapıyorum. Şu an 4 tane discusum var. Su değişim oranı balık sayısı ile doğru orantılı olacak şekilde yükseldi tabiki. Akvaryumum 100 litre civarında, 2 adet dış filtre, iki adet mango kökü ve anubeas bitkilerim mevcut. Su içme suyu gibi berrak, balıklarımda bir o kadar sağlıklı ve mutlular. Size nacizane tavsiyem, ph değerleri ile pek uğraşmayın, discuslarınızın alışık oldukları suyu devamlı olarak kullanın, dış filtreniz ve mango kökleriniz kesinlikle olsun. Birde suyun sıcaklığına dayanabilecek bitkiler koyabilirsiniz. Çünkü bitkilerin discuslara çok yararlı olduklarını düşünüyorum. Hepinize kolay gelsin. Saygılar.

3 aylık su ve discus [Resimler Eklendi]

Eski 50 litrelik akvaryumumumda 2 discus besliyordum. Bir gün yaklaşık 6 saat kadar akvaryumun havasını çalıştırmayı unutmuştum. Uyandığımda balıklar havasızlıktan, sanki akvaryumdan zıplayıp kaçmaya çalışıyorlardı ve çok zor kurtarmıştım. Havasız nasıl o kadar süre dayanmış anlayamadım açıkcası...

Diskuslarım(resimli)

İlaç kullanımından sonra balıklar belki biraz kendilerini toparlarlar fakat yinede yanık kalacaklardır diye düşünüyorum.

Sevdiren discuslar
Çok süpermiş hakkatten

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.