ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
yesevi
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
06 Eylül 2014 12:00
Toplam Mesaj:
601 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
murat ilhan
Doğum Tarihi:
26 Şubat 1990
İl:
Denizli
Meslek:
Çok Şey Yapan Adam
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Fanlı Soğutma Sistemi Hk.
Bugün İtirbari ile sıcaklık 32 dereceyi bulunca bitkilerde kendini salınca bende  araştırıp bu işleri hemen yola koyuldum  Bilgisayar tamircilerinden  çıkıntı fanları aldım  sağolsunlar beleşe geldi Fakat param kalmadı yarında 1milyoncudan  maaşı çekip 12vatlık bir adaptör alıp bu işi halledeceğim... 3. kat üstünüzde  çatıysa vay halinize...
11 litre
Yaşadığım yerde yem bulamadım Aydın dan bir arkadaşa yem sordurdum Sera Vipan Adam 6 lira demiş 12gr lık pakete :D ADAMINI DENK GETİRDİLERMİ BASIYOLARLAR FİYATI 
11 litre
Balıklar süper   tam bir  akvaryum olmuş yani birde içine filtre falanda koyunca tam belediye otobüsü bir ben eksiğim akvaryumda  resmen
DIŞ FİLTRELERİN YAVRU ÇEKMESİNE SON!
Sünger yerine bir tane  alternatifde  ben söyliyim mazgalın dışına Süner  yerine mazgalın içine iki kat sineklik teli yerleştirin aynı işi görüyor hemde  görüntü kirliliği olmadan :)
Mobilyalı 42 Litre Yeniden Dönüş
Öneriler için teşekkürler  bir dişim hamileydi karnı iyice şişti bende  eledolaarı  birleştirip sol tarafa topladım arka cama yapıştırdım...  eledoa dan başka bitki bulma imkanım yoktu ve bunalrda akvaryumu gayet dolu gösterdi başka bitkiye ihtiyaç duymayacağım için ve bu kadar bitkiyide 5 liraya bulduğum içinb aldım sanırım boyları 80 cm kadar.. Sıvı gübre ile bu olayıda  çözerim diye düşünmekteyim  ama bakalım belki değişimler olur moss eklemeyide düşünüyorum 
Lepistesler Eledoayı kemiriyor
Merhaba arkadaşlar  3 gün önce  Eledoa  ve lepistes aldım  balıklarımın karnını güzelde  doyurduğum halde  bitkileri kurt kemirir gibi elekten geçirdiler üst taraflarda bir şey yok ama gövdelerin hali berbat... tırtıkladılar  durmadan bunun için ne yapabilirim ne olur  durum ?

Yokmu konuya bakan 25 kişi arasında bir bilgili ?

Vee Yeni fotolar geldi :)

Eledoa ların sanırım altları biraz zarar gördü  balıklarda biraz tırtıklıyor bakalım sonuç ne olacak 
[QUOTE=cr7kaan7]Recai abiyle konuşmanızı öneririm reekart nicki O nun balıkesirde olması sizin için büyük bi şans bunu degerlendirin derim :)[/QUOTE]

Öneriniz güzel ancak ben Denizli'yim :)

[QUOTE=Tamer Şehitoğlu]Akvaryum çok güzelmiş.Siz mi yaptınız?[/QUOTE]

Evet ustalık avr geçmişten gelen oda takımıma uygun olarak hazırladım :) Şimdi kumu alıp geldim baya tozluymuş onu yıkayacağım 

Evet ustalık avr geçmişten gelen oda takımıma uygun olarak hazırladım :) Şimdi kumu alıp geldim baya tozluymuş onu yıkayacağım 

Fotoğraf:

rı 

Boyut (cm): 35 x 35 x 35 

Kapasite (litre):42

Canlılar: Canlı Doğuran '' Türe Karar Verilmedi ''

Malzemeler: Astro 2202 Dış Filtre , Hava Motoru

Merhaba Arkadaşlar Uzun süre hatta yıllar sonra yeniden faaliyete geçiriyorum bu akvaryumu birazdan gidip bitki kumunu da alıp geleceğim

Bitki ise sanırım Balansae Dikeceğim Belki birazda JawaMoss Balıklaise ilçede olduğum için istediğim gibi ve uygun fiyata bulamıyorum düşünün bir platy 8 lira :) Haftaya hafta sonu Merkeze gittiğimde  oradan gezip alacağım... Eski halini hatırlamak İsteyenlere de  ayrı bir foto ekliyorum :)

yesevi2013-05-25 15:38:17
Japon mu ? Lepistes Mi ?
Bende 42 Litrelik oda takımıma  uygun yaptırdıgım mobilyalı akvaryumumu faliyete geçireceğim yeniden elimde tüm ekipman hatta dış filtre bile hazır japonmu  lepistesmi diye düşünürken bu konu iyi denk geldi bende göze görünsün  iri olsun diye japon yapayım diyordum... ama malum suyu mahvediyorlar :) uzun süreli yaşamaları beni onalra çekmişdi ama belli bir süre sonra sıkılma yaşayabilrim diye düşündüm hep aynı balıkalr değişiklik yok... canlı doğuran diye düşündüm sonra onlarında bakımı kolay ama kısa süreli yaşıyolar ama sürekli doğum yapmaları akvaryuma bir heyecan bir merak  getiriyor bende kararsızım... Ve  japon almak için güzel bir yer bulmak gerekli  eçen gün akvaryumcuma gittim tesadüfen denizli merkeze giderken  bizim ilçeye dalan suriyeli balıkçılar  gelmişler ve japonların arabadaki halını bir görseydiniz.... Birde toptan 75 balığı tanesini 1.5 Liradan veriyolar  biz 4 liraya alıyoruz :)  lepistes olursa kımseye muhtac olmadan üretimle  kendi kendimize işi çeviredebiliriz aslında iyice kafam karıştı ben önce  bitkileri dikeyim bari 

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.