ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
dragonwar
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
06 Eylül 2009 16:05
Toplam Mesaj:
132 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Alper ALP
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Alper ALP

SON 10 MESAJI

ATMAN 2500 HAVA motoru
5 TL'ye bulabilirsiniz.
Saygılar.
Dişi lepistesler neden dışlanıyor.
İsmail Bey kuyruk renkleriyle dikkat çeken bir erkek yerine orayı renksiz dişilerle doldurmanın bir anlamı var mı? Dişilerin dışlanması diye bir şey söz konusu olamaz çünkü buna bir çok üreticinin ihtiyacı var.

Saygılar
LEPİSTESLERDE KABIZLIK
Haşlanmış bezelyede kullanabilirsiniz. Hatta alacağınız yem "vegetable" yani bitkisel ağırlıklı olursa kabız sorunuda yaşamazsınız. Bu kabızlık ile ilgili forumda yüzlerce konu zaten mevcut.

Saygılar.
dragonwar2009-08-17 20:29:37
Taban yüksekliği hakkında
Sabitlenmesi gerektiğini düşündüğüm konu...
Oksijen-Karbondioksit Dengesi
Bir hafta filtresiyle,hava taşıyla,kumuyla çalışan bir akvaryum düzeneği zaten kuracağım. Sonra bir hafta bu düzeneklerle çalışan suya balıkları ekliyeceğim. Bunda ki dengesizlik nedir pek anlıyamadım? Daha ne yapmam gerekiyor? Su ha akvaryumda olmuş ha kovada.

Bu arada cevaplar için yine teşekkür ederim. Bu vakitte bu kadar ilgi göreceğimi bilmiyordum.
Hava hortumu dediğiniz

Ümit Bey Cevabınız için teşekkürler, ben zaten dediğiniz gibi biliyordum fakat siz benim yazımda bir eksiklik varmış gibi;

Co2 çözücüsüne ihtiyacınız var diyince kafam karıştı. Yoksa forumda ki bir çok bilgiyi yuttuğuma eminim. Sadece bazı karışıklıklar yaşıyorum.

Saygılar.

Not: siz demişim bunu diyen Arif Beymiş.
dragonwar2009-08-15 23:28:34

Arkadaşlar ben size şartlarımdan bahsediyorum siz bana forumu araştır diyorsunuz. Ben de balıkların en son eklenmesi gerektiğini, önce dengenin sağlanması gerektiğini biliyorum. Fakat şartlar buna el vermiyor.Bitkileri,balıkları ve akvaryumu en son alabiliyorum. Fakat diğer ürünlerle bir denge kurabileceksem söyleyin onuda yapayım.

Efkan Bey bitkilerin besinleri alabilmesi için buna ihtiyaçları var. Yoksa benim akvaryuma koyduğum ne sıvı gübre ne de ışık işe yarar. Co2'siz idare edebilirler ama çok yavaş gelişecekleri malum.

Madem bu bitkiler Co2'siz bir süre idare edebilirler o zaman ben de bir hafta bu Co2 işine karışmayım. Bir hafta sonra co2 düzeneğini kurarım. Böyle olur mu ne dersiniz? Bir kovada da iç filtre,hava taşı 1 hafta çalışır.(kum vs. akvaryumdan önce elimde olacak) Dengeyi öyle kurmaya çalışırım.

Böyle olur mu, ne dersiniz?
dragonwar2009-08-15 23:14:47
Hava hortumu dediğiniz
Tamam check valf dediğiniz zaten bir kaç kuruşluk bir malzeme. Peki hava taşında bir Co2 çözücüsüne ihtiyacım var mı?

Teşekkürler.
Dediğim gibi akvaryum ve balıkları aynı anda alacağım. Buna bitkilerde dahil. Peki şöyle yapsam;
Bitkileri bir hafta dikmeyip bardakta suda bekleteyim. Bardağa sıvı gübre takviyesi yaparım,güneş alan yere koyarım. Bu süreçte balıklar suya alışır ve bende bundan sonra balıkları ayırıp bitkileri dikme ve co2 işine girişirim. Sonra da oksijen-karbondioksit dengesini ayarlarım. Fakat bitkilere sıvı gübresi ne zaman verilmeli,bitkiler ne zaman dışarı hava verirler vs. bunlar hakkında pek bir bilgim.Bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim. Daha kısaca balıklar varken oksijen-karbondioksit dengesini sağlamamda.

Bu arada su 1 hafta dinlenmiş su olacak.

Tekrar teşekkürler...

Bitki olaraka java moss,elodea ve tilki kuyruğu gibi basit bitkiler. İç filtreye karbondioksit düzeneğini bağlıayacağım. Bu iç filtrenin işlevini bozmaz değil mi? Havayıda hava taşından sağlamayı planlıyorum.

İç filtremin özellikleri de şöyle;

VOLT. :100~120V  220~240V

FREQ. :50/60Hz

GÜÇ     :18W

QMAX. :1400 L / Hr 370GPH

dragonwar2009-08-15 23:04:16

Cevabınız için teşekkürler. Daha sonra balıkları koyduğumda bu düzenek 24 saat mi çalışacak? Yani bana şöyle yap, böyle yap derseniz ben size uyup ona göre o saatlerde dediklerinizi uygulayacağım. Fakat ben bir ilçede oturuyorum ve Ankara'ya gittiğimde balıkları ve akvaryumu aynı anda almak zorundayım. Kısacası dediğiniz dengeyi sağlayamam.

Tekrar Teşekkürler.
dragonwar2009-08-15 22:54:40

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.