ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
merzifon
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
22 Mayıs 2008 05:59
Toplam Mesaj:
353 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Alper Merzifonlu
Doğum Tarihi:
12 Eylül 1971
İl:
Istanbul
Meslek:
bankacı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Alper Merzifonlu
İstanbul

SON 10 MESAJI

Malawi, 429 litre, Sump

Murat kardeşim hayırlı olsun,

Bitkili halini çok beğendim, arka fon da siyah çok hoş durmuş, daha önemlisi suyu böyle kristal gibi görmek beni çok mutlu etti, gördüğüm kadarıyla filtre sistemini de geliştirmişsin.

Yalnız benim akvaryum çekti mi? Hacmi azalmış   ben 465 lt biliyordum.

Akvaryum fotoğraflarını yayınlayarak benim bir arzumu da yerine getirmiş oldun. Bundan sonra takipçinim  Başarılar.

Raven2007-3-21 14:28:2
sump’a 5,000 lt/hr lik kafa motoru koydum

Teşekkür ederim foruma yazan mail atan ve özel mesaj atan herkese, üzüntümü paylaşan ve bana devam et diyenlere,

Ancak gözbebeği gibi baktığınız 1 cm den özel yemleyerek 40 cm ye çıkarttığınız balıklarınız (Arguslar)  size ait olmayan keyfi bir ihmalle böylesine yok olduktan sonra o işe dönmeniz oldukça zor, kendinizi biraz benim yerime koyun, bunu devam ettirme hevesim hiç kalmadı,

Oysa şu akvaryumu tasarlayıp araştırma yapıp yaptırmam bile 2-3 ay sürdü. Merak ve heyecanım ise hobiye başladığım ilk günden beri hiç azalmamıştı, çünkü hergün gelişip bir de çoğalan balıklar bu hobiyi ilk günkü gibi canlı tutuyordu.

Neyse benim başıma gelenin size de gelmemesini Allahtan dilerim,

Vesile ile ilanın linkini tekrar veriyorum,

http://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=67715& KW=merzifon

teşekkürler.

Bu tür ne? ve derdi? (resimli)

Üzücü ama lütfen okuyunuz,

ilgilenenler benimle irtibat kurabilirler,

..

Üzücü ama lütfen okuyunuz,

ilgilenenler benimle irtibat kurabilirler,

Bu tür ne? ve derdi? (resimli)

Aylardır mesaj göndermiyorum, bunun esas sebebi akvaryumla uzun süredir ilgilenmemem, uzun süredir değiştirmediğim son dekoru geçenlerde kaldırdım, bu kadar süre sonra ilk kez dip çektim ve balıklarım çok büyüdüğü ve kalabalık olduğu için 15 tane kadar balığı çıkartıp tanıdık bir akvaryumcuya verdim.

Dekoru henüz koymadım, bunu,  uygun bir zamanda sump ı da temizledikten sonra yapmayı düşünüyorum, sump taki sünger ve malzemeler de artık bayağı doydu.

Arguslar gördüğünüz gibi diğer malawi dostlarıyla uyum içinde yaşamaya devam ediyor, kalabalığın azalmasıyla yüzme alanları da genişledi, bu yüzden bol bol akvaryumda turluyorlar.

http://img115.imageshack.us/img115/8227/7argusam7.jpg

İstanbulda akvaryumcu
[QUOTE=ERGİN]

emrah arkadaşa katılıyorum, satış yapmak için yanlış bilgi bile veriyorlar.eminönü en kötü örnek..kimse ordan alışveriş yapmasın...[/QUOTE]

Yooo , kimse demeyelim, kazık yemek isteyenler rahatlıkla alış veriş yapabilir.

Raven2006-11-28 13:17:59
Arguslar için tuz

Sağol Emrah

Eskiden kaya tuzu veriyordum ama son 3 aydır hiç vermiyorum, sağlık durumlarında bir değişiklik yok. Bu arada eskiden tabak diyebilirdik belki ama artık tepsdi desek daha doğru olur :D

saygılar.

[QUOTE=Akuarist]Zaten tetra diskusun 3 lt mi 5 lt mi kovaları var onlardan alırsanız dahja uvuza gelir.[/QUOTE]

Bu yemi kova ile satan bir yer biliyorsanız özel mesaj ile gönderebilirmisiniz. Yarım kilo yarım kilo alıyorum, kol böreği oluyor.

saygılarımla,

Net bir şey söylemek zor, yem var malzeme var, eskiyen parça oluyor, bozulan oluyor, sürpriz masraflar çıkıyor.

Net söyleyebileceğim tek şey aylık elektrik tüketimimiz 20-25 ytl bandından 55-65 ytl bandına çıktı, kışın 80-100 ytl leri bekliyorum. 

Balık sayısı da çok ve boyutları büyük, ana yemlerim tetra discus ve JBL novo da pahalı yemler sınıfında.

Fakat tüm bunlara değer bence.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.