ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
aargh
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
02 Nisan 2012 12:53
Toplam Mesaj:
26 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Tamer Özdemirkan
Doğum Tarihi:
03 Ağustos 1979
İl:
Istanbul
Meslek:
Pazarlama Sorumlusu - Otomotiv
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Tamer Özdemirkan
70*36*24 - 60 Litre
1E3D 15Yavru Molly, 1E1D Plati, 1Hayalet Kedi Balığı, 5 Çöpçü, 2 Kiraz karides, 2 Elma salyangoz ve bir Leopar vatoz.
Canlı doğuran ve doğurtan...

SON 10 MESAJI

hayalet balığı ne yer? nasıl beslenir?
Plati ve Molly beslediğim akvaryuma bir adet hayalet kedi balığı koydum.
Canlı doğuranlarım şuan tehlikede mi yani?
Kum için çözüm?
Hortumla çekerken  kazara balıklar da gelmez mi?
Yavruluktan tanka saldığım 15 kadar 1 haftalık yavru molly var. Ayrıca 2 kiraz karidesler var. Onu da geçtim bir adet halfbeak var. Bu hayvanlar sanırım böyle bir işleme dayanamazlar.

aargh2010-03-10 17:08:38
ilk arka fonum (yeni)
Hazırlanan fonu akvaryumun içine sabitlerken kullandığını herhangi bir yapıştırıcı ya da benzer malzeme var mı?
Kum için çözüm?
Kumu nasıl değiştirebilirim?
Bunun için dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.
Kum için çözüm?
Sevgili akvaryum.com,

60 litrelik canlı doğuran, doğurtan, elma salyangoz, karides ve bronz çöpçü beslediğim akvaryumumu kuralı bir buçuk ay gibi bir süre oldu. Forumlarla akvaryumu kurduktan sonra tanıştığım için, bazı malzemeleri seçme şansım olmadı, satıcının tavsiyesi ile yetinmek durumunda kaldım. Bunlardan bir tanesi de kum.

Kumun tam olarak cinsini bilmiyorum, o yüzden resimlerini ekledim. Merak ettiğim şey şu, mevcut kum ile low-tech bir bitkili akvaryum elde etmek mümkün mü? Gerçi ben şimdiden bir bitki ekledim. İnce, dik bir bitki. Adını sorma, cidden onu da bilmiyorum. Big%20smile Bu kum estetik olarak çok güzel değil diye düşünüyorum. Özellikle siyah hagen kum vb. düşünecek olursak, cidden sınıfta kalıyor.

Kumu değiştirmeye (siyah hagen yada benzer bir tür ile) niyetlendim ama akvaryumun allak bullak olacağını düşünüyorum. Dengeleri alt üst etmeden ve tabi ki balıkları komaya sokmadan kum değiştirmek mümkün müdür? Bu konudaki tavsiyelerin benim için çok önemli.

Saygılarımla.

yavrularla çöpçü bir arada olur mu?
Çöpçülerin sorun çıkaracağını sanmıyorum. Benim molly yavrularıma zarar vermedi bronz çöpçülerim.

Fakat eğer sorunlu bir yavru ise (hasta vb.) belki o zaman sıkıntı olabilir. Bu konuda benim izlenimlerim şimdilik bu kadar. Yavrularımdan hasta olan yok, üzücü bir hadise yaşamadım.

Konu dışkı ise, çöpçü yavruların dışkısını yok etmeyecektir. Sadece yem artıklarını vs. yiyeceklerdir.
Bu haber benim için de üzücü olmuştu. Zamanla alıştım. Sok
60x30x36 Bitkili Akvaryumum
Boyutları hemen hemen aynı olan 60 litrelik akvaryumumda bitkiliye adım atmam için çok iyi bir neden olarak görüyorum bu konu başlığını. Gerçekten cesaretlendim. :)

Tankımın küçük olduğunu düşünüyordum ama sanırım bu işi başarabilirim. Canlı doğuranlarım bu işe çok sevinecekler. :)

Resimler çok hoş. Ellerinize sağlık, iyi balıklar!
Agrasif Japonlar :)
Ben de yeni sayılırım ama iyi bildiğim bir şey var. O da lepisteslerin japonların kuyruklarını ilginç bulacağı. Bence en mantıklısı melek ve lepistes türündekileri elden çıkarmanız ve japon balığı beslemeniz.

Saygılar...
aargh2010-03-08 12:19:53
Mollylerin bazıları Velifera mı yoksa?
Gözleri kırmızı değil. Her ikisinin de siyah. Bu arada aklıma gelmişken, bahsettiğiniz 2 ve 3 numaralı balıklardan erkek olan, dişiye sürekli kur yapıyor. Sırt yüzgecini dikleştirerek, ileri geri yarım daireler çiziyor ve dişi balığın nünü kesiyor. Aynı erkeatta bu kovalamacaya diğer dşiler de katılıyor. Beyaz dişiyi sanki aralarında istemiyorlar...

Bu yanlış tür olayı çok canımı sıktı. Yani bu işten para kazanan birisi gerçekten byle basit bir hataya düşer mi? Ayrıca, adam kesinlikle iddia ediyor, benim verdiğim balıklar velifera değil diyor. Kafam karıştı...
Mollylerin bazıları Velifera mı yoksa?
Akvaryumcuyu aradım bu akşam ve konuyu izah ettim. "Senin balıklarının arasında velifera yok, ne verdiğimi çok iyi biliyorum. Bir kere velifera mollyden daha pahalıdır. Ayrıca aradaki farkı biliyor olmamdan şüphen olmasın, sana verdiğim balıkların hepsi molly" dedi.

Velifera olduğunu nasıl anlıyorsunuz? İzah ederseniz akvaryumcuya durumu tekrar anlatarak bir çözüm sunmasını önereceğim.

Saygılarımla,

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.