ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
sprwon
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
17
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
02 Kasım 2016 10:51
Toplam Mesaj:
956 [0.19 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ferit şenel
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ferit Şenel

SON 10 MESAJI

Balıkların Nesi Var Ne Yapabilirim
Selamlar bu balıklardaki hal pek bakteri çakışması hali gibi durmuyorki hemde akvaryuma ekleneli 2 gün olmuş bu balıklar bloat olmuş ayrıca bukadar şiş olmalarıda 1-2 günlük bir serüven değil bence ne yazıkki.
İkola Yumurta
Ricaederim Kökler tropheus akvaryumları için uygun değillerdir, tropheuslar sert suyu severler köklerde zamanla suyu yumuşatacaktır ben kullanmanızı tavsiye etmem.
İkola Yumurta
Selamlar, öncelikle yavrularınız hayırlı olsun Allah utandırmasın inşallah, akvaryum dekorunuz çok sadece ve hoş olmuş yanlız eğer doğal yolla yavruların dünyaya gelmesi gibi bir planınız varsa kaya dekorlarınızı arttırmanızı öneririm size, bitkileride böyle ortalara değilde toplu şekilde akvaryumun sağ ve sol arka köşelerine ekerseniz daha hoş olur kayalarıda ister sağlı sollu akvaryumun ortası boş kalacak şekilde istersenizde yığıntı olarak akvaryumun ortasına yapabilirsiniz genelde trophueslar yavrularını yemezler ama yavruların ve anne balığın güvenli bölge bularak yavruları salabilmesi için güvenli kayalık alanların olması çok sağlı olacaktır.

Sağlık balıklar dilerim.
Tropheus Yem Açıklaması
[QUOTE=axi_ruzgar]Merhaba Arkadaşlar,
Epeydir hayal ettiğim akvaryumu kurdum ve pazar günü 15 adet ikola alarak beslemeye başladım. Balıkları alırken hobici arkadaştan bir miktar yem(Tetra Pro Vegetable Algae) aldım ve şuanda onu kullanmaktayım 2-3güne bitecektir. Bugün internetten tropheus türleri için toplu olarak satılan karma bir yem paketi siparişi verdim. Aşağıdaki ürünlerin balık üzerine etkisi nedir ve ne sıklıkta vermem gerekir. Hangileri ana besin olup hangileri tamamlayıcıdır. Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Tropical 3Algae Max - 100Gram
New Life Spectrum Thera A 1mm - 50Gram
Sera Spirulina Tabs Bitkisel Tablet- 100 Adet
New Life Spectrum Cichlid Formula - 100Gram
Sera Flora - 100Gram
[K]Sera Granu Green - 100Gram[/K]
Tropical Super Forte Flakes - 100Gram
Tetra Pro Vegetable Algae - 100Gram
Reeflowers Cichlid Trace 85 ML[/QUOTE]

Selamlar Kırmızıyla işaretlediğim yemi kullanmazsanız daha iyi olur o yem suya girince şişiyor balıklarınızı rahatsızedebilir onun haricindekiler güzel yemler reeflowers cichlid tracede bir akvaryum vitamini gibi birşey suadaki minarelleri falan sağlıyor sanırım kullanabilirsiniz[EDIT]sprwon,2016-04-05 10:37:42[/EDIT]
Black Kriza Uyumlu Vatoz Veya Çöpçü Türü Balık?
Vatoz türlerini Tropheus besleyen arkadaşlarımızın bazılarında sorunlar oluyor bazılarında ise olmuyor. Siz akvaryuma vatozun saklanabileceği bir yer yaparsanız muhtemelen ışıklar açıkken orada saklanacak gece temizliğe başlayacaktır bu şekilde bakmanızda sorun olmaz zaten genelde tropheuslar pek ilgilenmiyor benim gözlemlerime göre ama yinede saklanma alanı iyi olur. Sağlıklı balıklar
Tropheus Duboisi Baskin Erkek Sorunu
Merhabalar akvaryumdan erkeği ayırmak pek çözüm olmayacaktır geri koyduğunuzda yine aynısı yapacak size benim önerim sağlı sollu iki uzak köşe kayalıklarınız kalsın akvaryumun ortasınada bir kayalık grubu yapın baskın erkek iki kayalık arasını kendine işaret çizecektir büyük ihtimalle yoksa ayırdığınız balığada bu şartlarda yanlızlık çektirmiş olacak ve strese sokmuş olacaksınız, veyada yukarıda arkadaşların dediği gibi koloninin adetini arttırabilirsiniz
Mpimbwe Yellow Cheek
Selamlar, ışığınızı bir zaman ayarlı prize bağlayın hergün aynı saatte yansın aynı saatte kapansın mesela sabah 8:00 akşam 20:00 bir süre sonra alışacaklardır ışığı zamanlı zamansız açıp kapatmayın şu durumda mudahale edeceğiniz bir durum yok sadece balıklara zaman verin
Tropheus Tankım Hakkında Bilgi
[QUOTE=moba3551]Merhaba değeli hobidaşlarım. 200*70*60 ölçülerinde bir tankım var. Alttan sumplı. Bu tankıma kalsiyum karbonatlı kum ile 0,5-1 mm kalınlığında mercankumu karışık olarak doldurdum kayaları dizdim. Sorum şu arkadaşlar. Tankta yaklaşık 40 adet ikola yavru var. 2 Erkek Albino chipimbi ve 6 Dişi Mutant chipimbi var( Damızlık Boyda) . 2 E 6 dişi duboisi masva (Damızlık boyda) akvaryuma balıkları pazar koydum ve maswalar yumurta aldı. Bu tankta balılar için bir sıkıntı olurmu . Kafa motoru eheım 5000 kullanıyorum. Önerileriniz ve bilgileriniz önemli benim için . [/QUOTE]

En sağlıklı ve balıkların en rahat olacağı hal, böyle güzel akvaryum ölçülerinde kalabalık koloni olarak tek tür beslemektir,

onun haricinde iş sizin keyfinize kalmış tabiki sağlık balıklar dilerim.
Tropheus İçin Sıkça Sorulan Sorular
[QUOTE=Emre1990]Yeni koloni aldım 1 erkek 4 dişi şeklinde erkek hariç diğerlerinin renklerinden tuhaf bir oluşum var anlayamadığım sabah kalktığımda olmuyor ama öğen ve akşam oluyo genelde yardımcı olursanız sevinirim..[IMG]null[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/184597/DSC_0010.JPG[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/184597/DSC_0012.JPG[/IMG][/QUOTE]

Selamlar Bu fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla renklerinde herhangi bir problem görülmüyor oluşum dediğiniz nedir ?

[QUOTE=Exmar]Merhaba yeni uye oldugum icin konu acamadim tropheus orange bemba besliyorm yaklasik 3 cm oldular bugun sabah bi arkadasmim baliklari gormesi icin 1 saat arayla 2 kez yemledim ve diskilari kalin ve koyu beyaz yaptilar ama davrqnislarnda hicbir problem yok cok oburlar kendileri suan diskilari.normal uzun.diski yok imis

1- bloat midir flagy tabletle yem karisitirp her ihtimale karsi versem mi?
2- akbaryumumda elma salyangozu var sanki akvaryumi daha fazla pisletiyor gibiler
3- akvaryumum 150 lt 2 cins olarak 6-6 seklimde bemba ve ikola kaizer beslersem problem yasarmiyim?
Yem olarak kaliteli ve sadece bitkisel yem.kullaniyorm pazar gunleri s adece ispanak veriyorm.[/QUOTE]

Bir problem yok gibi duruyor anlattıklarınıza göre yem yiyen ve davranışlarında bir tuhaflık görmediğiniz hiç bir balığı ilaçlamayın
Tropheus İçin Yanlış Kummu Seçtim...
[QUOTE=emrylmz24]Cok tessekkurler cok saolun bayagi bi bilgilendirmede bulunmussunuz akvaryum sumplu ve ben surekli dip cekimide yapiyorum akvaryumu bu sekilde kurali baliklar ile beraber 40 gun oldu nitrat testi yaptim ve nitrat hic cikmadi ama kum degisimini yinede degerlendirecem tek cekincem acaba baliklara bi zararirimiz olurmu sonucta yeni kum suyu bulandiracaktir bayagi bi sonucta bu tropheus ve f0 stresten kaynakli bi sonuc ile de karsilasmak istemiyorum...[/QUOTE]

Merhaba, akvaryumu kuralı 40 gün olduysa şimdilik kumun iri taneli olmasıyla ilgili bir problem yaşamazsınız, burada önemli olan uzun dönemde yemlerin ve balık dışkılarının kumun arasına kaçmaması. bu arada akvaryumu komple boşaltıp boş akvaryuma kumu sererseniz ve şuanki akvaryum suyunuzuda kullanırsanız kumda temzise suyunuz zaten bulanmaz, karar sizindir gözlem yapın eğer dışkılar ve yem artıkları kumun arasına kaçmıyorsa sorun olmaz eğer kaçıyorsa ozaman problem olabilir ileride, sağlıklı balıklar dilerim,

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.