ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
E.G.E.M.E.N
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
03 Şubat 2020 16:37
Toplam Mesaj:
223 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Egemen GÜLER
Doğum Tarihi:
16 Haziran 1993
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Egemen GÜLER

SON 10 MESAJI

Yoksa Siz Halâ Dip Mi Çekiyorsunuz?
Yorumlara hızlıca göz gezdirdim.Malawilerle ilgili birşey göremedim.Filtremi 3 aydır temizlemiyorum.Akvaryum salonda spot ışıkları inanılmaz yosun yapıyor.3 ya da 4 hafta önce bir temizlik yapmıştım.Onur Bey bana ''dip çekimi yapma!'' deyiverin de büyük bir dertten kurtarın.
2. kez üniversiteye hazırlık
Bu sene ben de hazırlanacağım.Benden bayağı ilerdesiniz.2 sene ara verdiğim için fenden hiç birşey hatırlamıyorum.Artık duruma göre bakacağız.Söylediğin gibi evde ne kadar çözersen çöz.Orası bambaşka.Senin heyecanın yetmezmiş gibi birde sağında solunda ayılanlar bayılanlar oluyor.Allah hepimize kolaylık versin.Dersaneye gelince.Ben butik bir dersaneyi tercih ettim.Daha önce de butik dersanelere gitmiştim.İmkanın varsa git derim.Sınıfta 10 kişiden fazla olmaz.Bazı yerler 5 kişi bile olabiliyor.Ve çok daha fazla ilgi,daha rahat soru çözümleri gibi birçok artısı var.Fiyatları da il ve ilçeye göre değişebilir ama ben bakırköy fdd'den 6200 lira fiyat aldım.Maalesef dersanelerin hemen hemen hepsi iyi öğrenciyle ilgileniyor.Hakkımızda hayırlısı olsun.
EN BÜYÜK HAYALİMDİ ASKER OLMAK
[QUOTE=E.G.E.M.E.N]Ben de 2011 yılından beri kanser tedavisi görüyordum.Ameliyatta geçirdim.Bu yüzden askere gitmeyeceğim.İnsanlar askere gitmemek için çürük raporu alıyorlar.Ayrıca ben kendi açımdan olaya şöyle bakıyorum.Ben 2 sene tedavi gördüm.Bir nevi askerliği orda yaptım ve yine bence çoğu askerden daha zor şeyler yaşadım.Ancak senin asker olmayı çok istediğin belli.Benim böyle bir isteğim yoktu.Seni çok iyi anlayamam.Ama çok da kafana takma.Dediğim gibi insanlar gitmemek için elinden geleni yapıyorlar.Hatta olumlu bakmaya çalış iş hayatına daha erken atılırsın.Umarım hakkında hayırlısı olur. [/QUOTE]

Birde çürük raporu almak o kadar kolaymı yahu gata da binbir türlü tektik den geçiyorsun bu adamlar çürük olmadıkları halde kendilerinin nasıl inandırıyorlar yahu uzman doktorlara.
[/QUOTE]
Doktorların illa bakamadığı yerler var.Mesela benim patoloji sonucumu istediler.Ona kendileri tekrar baktı.Tümör akciğerde olduğu için doktorun akciğerime filmler dışında bakması imkansız gibi birşey.Bu şekilde tanıdık yoluyla olabilir böyle şeyler.Çevremde çoğu kişiden duyuyorum.Daha yeni mezunlar.İşe girmek istiyorlar.Ama işveren askerliğini yap öyle gel diyor.Ben seni yetiştiricem,askere gideceksin.Gelince başka bir işe gireceksin.İyi yönden bak.Hem diğer mesajlarda da yazmışlar.Vatana hizmet sadece askerlikle olmaz.
EN BÜYÜK HAYALİMDİ ASKER OLMAK
Ben de 2011 yılından beri kanser tedavisi görüyordum.Ameliyatta geçirdim.Bu yüzden askere gitmeyeceğim.İnsanlar askere gitmemek için çürük raporu alıyorlar.Ayrıca ben kendi açımdan olaya şöyle bakıyorum.Ben 2 sene tedavi gördüm.Bir nevi askerliği orda yaptım ve yine bence çoğu askerden daha zor şeyler yaşadım.Ancak senin asker olmayı çok istediğin belli.Benim böyle bir isteğim yoktu.Seni çok iyi anlayamam.Ama çok da kafana takma.Dediğim gibi insanlar gitmemek için elinden geleni yapıyorlar.Hatta olumlu bakmaya çalış iş hayatına daha erken atılırsın.Umarım hakkında hayırlısı olur.
Mesleki Önerileriniz
[QUOTE=BarisAkkaya] [QUOTE=E.G.E.M.E.N] [QUOTE=BarisAkkaya] [QUOTE=E.G.E.M.E.N]Benim teyzemin kızı laborant(meslek lisesi ve üniversite).Çok fazla kadro açılmadığı doğru ancak hiç işsiz kalmadı.Okuldayken bile gece nöbetli çalışıyordu.Özel sektörde laboranta daha çok ihtiyaç var.Çünkü kan alma,sonuçları inceleme işlemlerini yapanlar genellikle biyoloji mezunu ve çalışmaları yasak.Ama özel sektörde referans önemlidir.O iyi,bu kötü,az para veriyor,çok para veriyor,çok çalıştırıyor vs bunlara bakmadan işi kabul etmek lazım.Ayrıca sözleşmeli olarak sağlık ocağı,devlet hastanelerinde çalışabilirler.Devlet kadro açtığında kpss'ye gerek olmadan sözleşmeli elemanı kadroya alıyor.
[/QUOTE]

Çoğu yer dediğin gibi en berbat şartlarda en az maaşla çalıştırıyor,köle arıyor kendine yani kısaca  buralarda çalışmak da ne derece dogru bilemiyorun.Ayrıca bildiğim kadarıyla zaten sağlık ocaklarında,hastanelere sözleşmeli olarak girebilmen için kpss gerekiyor.Kpss siz alım yok.Kpssli de alım yok çünkü kadro yok maalesef.
[/QUOTE]
Hayır,sözleşmeli olarak girmek için kpss'ye gerek yok.Zaten bu mantıksız olur.Hem kpss'de iyi puan yapıp kazan hem de sözleşmeli çalış.Geçtiğimiz günlerde yüz bin sağlık çalışanı için kadro açıldı.Bu şekilde kadroya giren birçok çalışan var.Devlet öncelikle kendi yetiştirdiği,cihazlarını bilen elemanı tercih ediyor.
[/QUOTE]

Hayır öyle değil yanlış biliyorsun örnek veriyorum,milli eğitim okullarına sözleşmeli olarak bile girebilmek için kpss ye girmeli yeterli puanı almalısınız.Hastanelerde de böyledir,yüzbin kadroya kpss ile atama yapılır.Devlet der ki 100 tane sözleşmeli 10 tane de kadrolu personel alacağım der mesela 95 alırsan kadrolu girersin 90 alırsan sözleşmeli girersin.Kpss tercih kılavuzuna bakabilirsin.Sözleşmeli şu kadar puan kadrolu şu kadar puan diye yazar orda.Yani devlete sözleşmeli bile girmek için kpssde belli puanı almalısınız.
[/QUOTE]
Az önce öğrendim.İşler değişmiş.Sizin söylediğiniz gibi.Az kalsın arkadaşı da yanlış bigilendiriyordum.Ama aklıma takılan bir kısım var.100 tane sözleşmeli eleman ne olacak?Onlar hep sözleşmeli mi kalacak?

Mesleki Önerileriniz
[QUOTE=BarisAkkaya] [QUOTE=E.G.E.M.E.N]Benim teyzemin kızı laborant(meslek lisesi ve üniversite).Çok fazla kadro açılmadığı doğru ancak hiç işsiz kalmadı.Okuldayken bile gece nöbetli çalışıyordu.Özel sektörde laboranta daha çok ihtiyaç var.Çünkü kan alma,sonuçları inceleme işlemlerini yapanlar genellikle biyoloji mezunu ve çalışmaları yasak.Ama özel sektörde referans önemlidir.O iyi,bu kötü,az para veriyor,çok para veriyor,çok çalıştırıyor vs bunlara bakmadan işi kabul etmek lazım.Ayrıca sözleşmeli olarak sağlık ocağı,devlet hastanelerinde çalışabilirler.Devlet kadro açtığında kpss'ye gerek olmadan sözleşmeli elemanı kadroya alıyor.
[/QUOTE]

Çoğu yer dediğin gibi en berbat şartlarda en az maaşla çalıştırıyor,köle arıyor kendine yani kısaca  buralarda çalışmak da ne derece dogru bilemiyorun.Ayrıca bildiğim kadarıyla zaten sağlık ocaklarında,hastanelere sözleşmeli olarak girebilmen için kpss gerekiyor.Kpss siz alım yok.Kpssli de alım yok çünkü kadro yok maalesef.
[/QUOTE]
Hayır,sözleşmeli olarak girmek için kpss'ye gerek yok.Zaten bu mantıksız olur.Hem kpss'de iyi puan yapıp kazan hem de sözleşmeli çalış.Geçtiğimiz günlerde yüz bin sağlık çalışanı için kadro açıldı.Bu şekilde kadroya giren birçok çalışan var.Devlet öncelikle kendi yetiştirdiği,cihazlarını bilen elemanı tercih ediyor.
Tüm Akvaryumların Arka Planlarını Değiştirelim, AKVARYUM.COM
Emin olmamakla birlikte akvaryum.com logosu var.Dernekte verildiğini/satıldığını okumuştum.Böyle konular daha önce de açıldı.T-shirt,logo vs bastıralım şeklinde ama yönetim bu işe fazla karışmak istemiyor.İnsanlar kendi arasında birkaç tane yapıp alışverişte bulunabilirler.Ancak yönetim işin içine girdiği zaman toplu alımlara yönelme oluyor.Daha sonra vazgeçenler olabiliyor.Bu sebeple birkaç kişi dışına çıkmadı bu tür olaylar.Yönetimdeymiş gibi konuştum.
Mesleki Önerileriniz
Benim teyzemin kızı laborant(meslek lisesi ve üniversite).Çok fazla kadro açılmadığı doğru ancak hiç işsiz kalmadı.Okuldayken bile gece nöbetli çalışıyordu.Özel sektörde laboranta daha çok ihtiyaç var.Çünkü kan alma,sonuçları inceleme işlemlerini yapanlar genellikle biyoloji mezunu ve çalışmaları yasak.Ama özel sektörde referans önemlidir.O iyi,bu kötü,az para veriyor,çok para veriyor,çok çalıştırıyor vs bunlara bakmadan işi kabul etmek lazım.Ayrıca sözleşmeli olarak sağlık ocağı,devlet hastanelerinde çalışabilirler.Devlet kadro açtığında kpss'ye gerek olmadan sözleşmeli elemanı kadroya alıyor.
Bitkili Canlı Doğuran Akvaryum Kurulumları Başlasın (Resimli)
Hayırlı olsun.Umarım dilediğiniz gibi bir akvaryumunuz olur.Bundan sonrası beklemek ve bol bol okumak.Kolay gelsin.
Bitkili Canlı Doğuran Akvaryum Kurulumları Başlasın (Resimli)
Öncelikle bitkili akvaryum kurmaya karar verdiğiniz için tebrik ederim.Bitkili akvaryumlar hakkında fazla bilgi sahibi değilim.Ama forumdan okuduklarımla size yardımcı olmaya çalışırım.Elbette hiçbir şey tecrübenin yerini tutmaz.Tecrübeli arkadaşlar bizim eksiklerimizi kapatacaklardır.

Öncelikle yukarıda da belirttikleri gibi fon işini çözmenizi öneririm.Fonun rengine göre kum alabilirsiniz.Siyah hagen kumun bitkiler için iyi olduğu söylenir.Sanırım ileriye dönük sağlam bir taban hazırlamak istiyorsunuz.Bunun için birçok malzeme var.Hindistan cevizi torfu gibi.Tabanda misket gübre kullanmak gibi.Bitkili akvaryumlar kısmında daha fazla zaman geçirmenizi öneririm.

Tuz kullanmanıza gerek yok.Hem bitkilere hem de vatoza zarar verdiği söylenir.Mavi mürekkebi de hastalık olmadığı sürece kullanmamalısınız.

Hesaplamlar kısmında ışıklandırmanızla ilgili sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Filtreniz 1100 litre devirli 60 litre için çok fazla.Ben 190 litrede 1050 devir kullanıyorum.Lepisteslerin süzülmelerini izleyemeyebilirsiniz.

Eledoa başlangıç için uygun bir bitkidir.Bir zamanlar ben de bakmıştım.Saz,zeytin,gül,çınar,moss,su mercimeği gibi birçok az bakım isteyen başlangıç bitkisi var.Çok fazla olmamak kaydıyla birkaç tür bitki daha ekleyebilirsiniz.Büyük ihtimalle kısa zamanda büyüyüp budama için haftasonlarınızı zehir edebilirler(biz halimizden memnunuz da anne babalar ve eşler pek memnun değil).

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar.Konuyu takip etmeye çalışacağım.Bir kusurum olduysa affola.Tecrübeli arkadaşlardan eksiklerimizi kapatmaları için yardım bekliyoruz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.