ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Serhat38
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
03 Mayıs 2016 23:04
Toplam Mesaj:
305 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serhat Kapusuz
Doğum Tarihi:
02 Mart 1991
İl:
Kayseri
Meslek:
10. Nesil Ekşi Sözlük Yazar
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Dünyanın En Büyük Siyaset Tabanlı Oyunu Erepublik
Erepublik şu an için net üzerinden oynanan en büyük populariteye sahip web tabanlı bir oyundur. Oyun gayet basit olup başlangıç kılavuzları sayesinde öğrenmenize daha hızlı yardımcı olacaktır.

Başlangıç Kılavuzları;

Eğer oyuna referrer linkten üye olursanız oyun içerisinde hem ben hemde siz kazanacaksınız. Bu yüzden oyuna başlarken verdiğim linkten başlamak çok önemli. Ayrıca oyuna başlarken kıbrıs`tan başlamanız kıbrıs içerisindeki türk azınlığının sayısını artırıp bölgeyi bağımsızlaştırmak için çok önemlidir.

Referrer Link

Serhat382011-05-17 15:36:10
YGS'de Şifreli Cevap Anahtarıyla Kopya İddiası
ygs 2011 sifreli cevap anahtari skandali adiyla tarihe gececektir. bu olaydan sonra zaten epey bir kopya skandalina imza atan osym, halkin gozundeki guvenilirligini ve prestijini sifira inderecektir. Serhat382011-04-01 23:10:54
üzerinde çok önceden yosun kalan mangrow
[QUOTE=körfez41]Valla hangi spor olduğunu bilemem, ancak daha önceden üzerinde az bir sakal yosunu bulunan mangrow köküm dışarıda 1 aya yakın süre beklemesine rağmen akvaryuma koyar koymaz 1 gün sonra tekrar yosunların canlandığını fark ettim.

O yüzden oksijen suyu banyosumu yaparsınız, yoksa kökü kaynatırmısınız bilemem ama mutlaka bir önlem alın derim.
[/QUOTE]

Anlatmaya calisiyorum fakat hala anlamamakta direnen arkadaslarimiz var. neyse hayirlisi olsun diyelim.
2010 Duisburg Dünya Discus Şampiyonası
Yarismada sampiyon olan discuslar gercektende sampiyonlugu hak etmisler. Neredeyse kusursuz bir guzellige sahipler.
Bolivian Ramirezi Eş Sorunu
[QUOTE=enginkoc34]Serhat bey ikiside erkek gibi görünüyor.Ağız ağıza öpüşme ise genellikle erkeklerin bölge kavgasından kaynaklanan bir durum.Renginin solması sizi şaşırtmasın,baskın olmadığı bir bölgede olduğu için kaynaklanan bir şey.[/QUOTE]

Bu yorumu yaptiniz ya yikildim yemin ediyorum. :) Bende bazen oyle dusunmuyor degilim.Sikkin 

Ilker beyin dedigi gibi bu taslar suyu sertlestirecegini biliyorum fakat su an yaptigim son olcumde 6.4 ph seviyesi cikti. Ph'i dusurmek icin her su degisiminde dengeli olarak cay ekliyorum. Boylece ph'i dusuk seviyede tutabiliyorum.
[QUOTE=onuratak] [QUOTE=Serhat38] Endospor sayesinde buyuk ihtimal tekrar ureyeceklerdir suya girer girmez.

Not: Uremez diye iddia etmeyin. Sayisalciyim biyolojiden 3 soru bankasi bitirdim bu konu hakkinda caninizi yakarim.
[/QUOTE]

Merhabalar..
Endospor hakkında yanlış bilgiye sahipsiniz.Endospor oluşumu karayosunlarında görülür. Su yosunlarında böyle bir durum söz konusu değildir. 

Eğer kazıyabilirseniz ve kaynamış su ile yıkarsanız sizin için daha iyi olur.

Saygılar...
[/QUOTE]

Sadece kara yosunlari diye bir sey yok bazi okaryotlar dahil cogu prokaryotlarda yapar. Su yosunuda prokaryottur.
Endospor sayesinde buyuk ihtimal tekrar ureyeceklerdir suya girer girmez.

MiSoSiKiaN2011-03-11 18:02:07
Bolivian Ramirezi Eş Sorunu
Surekli hareket ettikleri icin net fotograflarini yakalayamadim. Bunlari bile cekerken dikkattelerini toplamak icin cama elimi vura vura cektim.

Yaklasik bir hafta once almis oldugum bolivian ramireziler surekli birbirleriyle ugrasip duruyorlar. Balikcidan alirken secilmesi zor oldugunu bildigim halde disi ve erkek olarak istemistim. Hatta baliklari alirken akvaryumda hepsini iyice inceledim ve hepsi standart ayni boylardaydi. 

Siteden yaptigim arastirmalarda renkleri bariz sekilde belli olanin erkek digerininde disi oldugunu dusunuyorum. Fakat disi olan bazen renklerini olabildigince aciyor ve diger baliga saldiriyor. Zaten obur balik ilk geldikleri gunden beri surekli bir kavga halinda ve surekli opusuyorlar. 

Su an icin en buyuk sorunum baliklarin erkek ve disi seklinde olup olmadigi, eger erkek ve disiyse ilerde es tutup tutmayacaklaridir. Ilk geldiginde surekli kacan ve streste olan disi dedigim balik simdilerde epey bir hareketli ve diger balikla surekli bir ugrasma icerisinde. Baliklar ve dediklerim hakkinda yorum yapacak tecrubeli kisilerin cevaplarini bekliyorum.

Not: Bu arada akvaryum 100 litre ve bir cift bolivian ramirezi ile birlikte 5-6 cmlik gayet sakin bir discus bulunmakta.

Serhat382011-03-11 16:55:22
Bolivian ram üretim tankı
[QUOTE=ilker aydın][QUOTE=Serhat38]Discusun pek sorun olmayacagini dusunuyorum cunku kendisi 7-8 cm arasi boyutta gayet sakin bir balik fakat aklima takilan sorulardan biri bu opusmeler biride erkegin aklina estikce disiyi surekli agzi opecekmis gibi acik halde disiyi kovalamasi. Son olarak birde bugun farkettim bazen disi bazen erkegin durduklari yerde sanki akintiya karsi yuzuyorlarmis gibi salinim yapmalari. Bunu ara sira yapiyorlar fakat akvaryumda sadece pipo filtre var.[/QUOTE]

Bunlar normal hareketler endişelenecek bir durum yok aynı hareketler benimkilerde de var.Dede olacaksın sanırım yakında :) 
[/QUOTE]

Keske oyle olsa diyecegim ama benim bildigim es tutan baliklar dip dibe gezerler fakat benimkiler pek oyle gozukmuyorlar. Hatta baliklarin disi erkek oldugundan bile suphe duymaya basladim. Cunku o opusmelerin belkide yer kavgasi veya ustunluk icin yapildigini dusunuyorum.
Serhat382011-03-08 18:49:05
İnternet Sözlükleri
Eksi Sozluk hic bir zaman popularitesini kaybetmez. 

Bende 10. nesil suser olarak Eksi Sozluk'teyim.   (Apologize for delay)

Serhat382011-03-07 15:15:37

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.