Oksijen hapı-Nakliye

Erdal HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,10749[/C]
İl: Mugla
Erdal HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 01:03

Merhabalar, Muğla Dalaman' da oturuyorum. Bursa'dan bir arkadaşım perşembe günü saat 15.te kargoyla bana yunus yavruları gönderdi. Kargo 24 saat içinde ulaştıracağını söylemesine rağmen balıklar elime ulaşmadı. Arkadaşım telefonda " 30 litrelik suda kullanılan oksijen hapını 3 litrelik suya attım. Hiç merak etme o balıklar dayanır, eline ulaşır. " dedi. Boşa umutlanmak istemiyorum. Ama balıklar ölürse çok üzüleceğim. Ne dersiniz? Balıklar zarar görmeden oksijen hapıyla ne kadar süre dayanır? Cevaplar için şimdiden  teşekkürler.

acemi412006-7-1 1:4:9

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

engineerjrÇevrim Dışı

İl: Trabzon
engineerjrÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 01:08
Erdal Bey O2 tarafından problem olmasa bile üzülerek söylüyorum amonyak tarafından problem olabilir. Yaklaşık 32 saat olmuş.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 11:07
Dürüst olmak gerekirse kargoyla canlı bir hayvan yollamak banada risk li geliyor.

Erdal HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,10749[/C]
Erdal HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 11:27

[QUOTE=Aqualtug]Dürüst olmak gerekirse kargoyla canlı bir hayvan yollamak banada risk li geliyor.[/QUOTE]

Bunun dürüstükle ilgisi nedir Altuğ Bey, söyler misiniz? Yaşadığınız yer 17 bin nüfusluysa, 1 tane akvaryumcu varsa, o akvaryumcuda da lepistes, japon ve kılıçkuyruktan başka tür yoksa ve siz yıllardır çiklit türlerine ilgi duyuyorsanız ne yapacaksınız?  Bu foruma 1Mayıs günü üye oldum. O günden bu yana edinmek istediğim birçok tür için balık satan arkadaşlarla irtibata geçtim. Ama genellikle elden teslim edildiği için balık alamadım. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ? Benim gibi arkadaşların suçu küçük yerlerde yaşamak mı? Size bir teklifim var: Bir aylığına yaşadığımız yerleri değiştirelim.Ben size istediğiniz özelliklerde boş bir akvaryum vereyim Dalaman'da. Siz de bu bir ay içinde akvaryumu istediğiniz çiklit türleri ile doldurun !

Bence sözcükleri seçerken dikkatli olalım. Bunun dürüstlükle ilgisi yok.Bu çaresizliğin sonucu. Bilmem anlatabildim mi ?

tolgao2000Çevrim Dışı

İl: Ankara
tolgao2000Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 11:57
Erdal bey sakin olun lütfen, lafın gelişi "dürüst olmak gerekirse " , "açıkça söylemek gerekirse" anlamına gelir, gereksiz yere hiddetlenmişsiniz, Altuğ bey'in haklı olduğu şuan hala balıklarınıza kavuşamadığınızdan zaten belli oluyor, Mahrumiyet yerlerinde sizde haklısınız diyecek bir şey yok , işiniz şansa kalıyor ....

baturhan1981Çevrim Dışı

baturhan1981Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 12:02
[QUOTE=acemi41]

[QUOTE=Aqualtug]Dürüst olmak gerekirse kargoyla canlı bir hayvan yollamak banada risk li geliyor.[/QUOTE]

Bunun dürüstükle ilgisi nedir Altuğ Bey, söyler misiniz? Yaşadığınız yer 17 bin nüfusluysa, 1 tane akvaryumcu varsa, o akvaryumcuda da lepistes, japon ve kılıçkuyruktan başka tür yoksa ve siz yıllardır çiklit türlerine ilgi duyuyorsanız ne yapacaksınız?  Bu foruma 1Mayıs günü üye oldum. O günden bu yana edinmek istediğim birçok tür için balık satan arkadaşlarla irtibata geçtim. Ama genellikle elden teslim edildiği için balık alamadım. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ? Benim gibi arkadaşların suçu küçük yerlerde yaşamak mı? Size bir teklifim var: Bir aylığına yaşadığımız yerleri değiştirelim.Ben size istediğiniz özelliklerde boş bir akvaryum vereyim Dalaman'da. Siz de bu bir ay içinde akvaryumu istediğiniz çiklit türleri ile doldurun !

Bence sözcükleri seçerken dikkatli olalım. Bunun dürüstlükle ilgisi yok.Bu çaresizliğin sonucu. Bilmem anlatabildim mi ?

[/QUOTE] Merhaba;

Bu başlık açıldığına göre sanırım bende fikirlerimi yazabilirim.Altuğ Bey'in yazdıklarında ne algıladınız blmiyorum ama,gayet yi iyetle yazılmış gibi geldi bana.Yani direk olarak,arkadaş balıkların ölmüştür o kadar saat dayanmaz,diye yazmamışta içinden geçeni belirtmiş gibi geldi bana.

Sizin içinde zor. Akvaryum sever bir kişi olarak 1 akvaryumcudan herşeyinizi temin etmek zordur mutlaka,ama bu sevgi sizi akvaryumcuların olduğu bir yere götürecek kadar yoğun ki site üyesi oldunuz.Şansınızı merkezde de denemeniz dileklerimle.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 12:12

İşaşllah sağsalim ulaşırlar elinize. Hangi kargoyla geliyorsa telefon edip kontrol etseniz iyi olur derim. Belki gelmiştirde depoya filan atmışlardır.

Saygılar.

eeremreÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
eeremreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 12:40

Erdal bey,

Bence de biraz gereksiz yere hiddetlenmişsiniz. Tolga beye aynen katılıyorum orada kullanılan dürüst kelimesini ben de açık söylemek gerekirse diye anlıyorum. Bu arada istediği türü bulmak için İstanbul'dan Almanya'ya, Kocaeli'den İzmir'e giden tanıdıklarım var.

Tabi bütün bunlar maddi imkanlar dahilinde oluyor. Yine de Muğla'dan İzmir yada Antalya'ya kendinizin gitme seçeneklerini düşünmenizi öneriyorum.

Erdal HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,10749[/C]
Erdal HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 13:22

Arkadaşlar, teşekkürler yazılarınız için. Atalarımız doğru söylemiş:

Tekerlek kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur.........

Eşeğinin kuyruğunu kalabalıkta kesme; kimi uzun, kimi kısa der.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 14:24

Ben sizi suçlamıyorum sakin olun sadece kargo yoluyla balık göndermenin bana pek güvenli gelmediğini öne sürdüm.Kargoyu yapan firmaları doğrusu pek güvenmiyorum.Ancak siz güveniyorsanız sizin fikrinize saygı duyarım.

İyi günler.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 14:25
Eğer doğru söylemiyor olsaydım şu an balılarınıza kavuşmuş olurdunuz.

Erdal HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,10749[/C]
Erdal HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 14:32

[QUOTE=Aqualtug]Eğer doğru söylemiyor olsaydım şu an balılarınıza kavuşmuş olurdunuz.[/QUOTE]

Sanırım bu sonuç sizi çok sevindirdi. Bu olay benim ısrarım ya da isteğimle gerçekleşmedi. Buralarda bulamadığım için arkadaşım sadece jest yapmak istedi. ( Bana bu konuda akıl veren arkadaşlardan tek istediğim yukarıdaki mesajları tekrar okuyup SADECE 5 DAKİKALIĞINA kendilerini benim yerime koysunlar.)

baturhan1981Çevrim Dışı

baturhan1981Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 16:51

Biz size akıl vermek için değil,destek olabilmek,yardımcı olabilmek adına bişeyler yazdık.

Şehir dışlarından kargo beklemek yerine,şehir merkezinin size daha uygun olacağını söyledik.Peki söylenenleri kaldıramayacaktınız neden başlık açarak bizlere sordunuz?

Şimdi 5 dakika siz düşünün lütfen.

Erdal HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,10749[/C]
Erdal HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2006 17:50
[QUOTE=baturhan1981]

Biz size akıl vermek için değil,destek olabilmek,yardımcı olabilmek adına bişeyler yazdık.

Şehir dışlarından kargo beklemek yerine,şehir merkezinin size daha uygun olacağını söyledik.Peki söylenenleri kaldıramayacaktınız neden başlık açarak bizlere sordunuz?

Şimdi 5 dakika siz düşünün lütfen.

[/QUOTE]

Benim size söylediğim bir şey yok. Öyleyse  sizin üzerinize alınmanıza da gerek  yok !!!!!!!!