Otomatik yemleme makinaları (Resimli)

afatÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
afatÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Mart 2009 10:04
Önemli olan yem makinasının saglıklı çalışması. Düzenli yem atması amacıda bu zaten. Marka önemli degil iş görsün yeter.afat2009-03-13 15:15:45

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

El MartilloÇevrim Dışı

İl: Ankara
El MartilloÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Mart 2009 10:24
Ben de resun marka cihazdan aldım.Teknik olarak Sera'nın ürününden farklı olmayabilir ama benim aldığım cihaz hiç bir sebep yokken bozuldu. Aldığımı akvaryumcu ithalatcı firmaya gönderdi ve hiç bir sonuç çıkmadı. Verilen cevap"BÜYÜK İHTİMALLE" sıvı teması. Ne olduğunu incelemiyorlar bile... Elimde patlayan cihazı kendim açıp baktığımda "olmadığına" emin olduğum sıvı temasına dair hiç bir şey gömedim. Yani paralar çöpe gitti. Bu arada devresi de tamir edilemiyor. Çünkü devrenin üzeri kapatılmış (Patented) bölümü açılmıyor. 

ufuk1990Çevrim Dışı

İl: Antalya
ufuk1990Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Mart 2009 21:27
Arkadaşlar benim anlamadığım neden balıklarınızı elinizle beslemiyorsunuz ki benim akvaryumda en büyük haz aldığım kısım balıklarımı ellerimle beslemek tatil ve uzun yol dışı makina kullanımına karşıyım

FRoBSÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
FRoBSÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2009 15:01
Ufuk bey bazı akvaryum severlerin çok yoğun olabiliyorlar.Mesela yoğun çalışma,ders,sabah 7lerde çıkıp akşam 10larda eve gelme gibi durumlarda yemleme makinası kullanılabilir.unun dışında neden yoksa elle yemlemek daha güzel olur tabi.

+1: [T]167108,erkanctn[/T]

kgursoy02Çevrim Dışı

İl: Adiyaman
kgursoy02Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2009 18:44
mesajların hepsini okudum ama kimse kaç gün yemleme yapıldığından bahsetmemiş.
bu makinaların haznelerine kaç günlük yem konulabildiği hakkında bilgi verebilirmisiniz.
1 ay giden makina varmı.
şu sera benzeri olanlar kaç gün idare ediyorlar acaba.

FauFauÇevrim Dışı

İl: Istanbul
FauFauÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2009 18:54
Sera benzeri makineler iyi bir pil ile 2 ay yemleme yapabiliyor.Yemin ne kadar yeteceği sizin günde kaç kere yemleme yapacağınız ve yem miktarına göre değişir.Ben günde 3 kere en az şekli ile 1 aydan fazla yemleme yapabildim.Ancak şu anda makine bozuldu.Tatilden önce yenisini alacağım.Atmanın günde 2 kere yemleme makinesini tercih edeceğim gibi görünüyor.

Saygılar...

kgursoy02Çevrim Dışı

İl: Adiyaman
kgursoy02Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2009 01:41
[QUOTE=FauFau]Sera benzeri makineler iyi bir pil ile 2 ay yemleme yapabiliyor.Yemin ne kadar yeteceği sizin günde kaç kere yemleme yapacağınız ve yem miktarına göre değişir.Ben günde 3 kere en az şekli ile 1 aydan fazla yemleme yapabildim.Ancak şu anda makine bozuldu.Tatilden önce yenisini alacağım.Atmanın günde 2 kere yemleme makinesini tercih edeceğim gibi görünüyor.

Saygılar...
[/QUOTE]

peki sağlıklı yemleme yapıyormu.zannedersem şu resun markanın kine benzeyen makineden bahsediyorsun.arkadaş ilk mesajda memnun kalmadığını yazmış.inşallah atman daha iyidir.araştırdınızmı acaba.

bertekÇevrim Dışı

bertekÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2009 12:33
Yorumlar çok güzel bende düşünüyorum almayı bu hafta sonu cepa daki petshop a gidip soruşturuyum bi

Sağlıklı balıklar

ReaLiSTÇevrim Dışı

Özel Üye
ReaLiSTÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2009 13:40
[QUOTE=bertek]Yorumlar çok güzel bende düşünüyorum almayı bu hafta sonu cepa daki petshop a gidip soruşturuyum bi

Sağlıklı balıklar
[/QUOTE]
Benim tavsiyem otuz.com , discus akvaryum gibi online alışveriş yapılan siteler, çünkü fiyatlar arasında en az yüzde 15 kadar pahaı olabiliyor petshoplar üstelik cepa gibi alışveriş merkezlerindekiler daha da pahalı malum dükkan kiraları vs.

nightlighthouseÇevrim Dışı

İl: Bursa
nightlighthouseÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2009 20:48
Otomatik yemleme cihazdan bende yapmayı düşündüm. Fakat yapmışlar gerek duymadım. Faydalı bir cihAZ olduğunu düşünüyorum.

CihanAkgunÇevrim Dışı

CihanAkgunÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2009 18:16
Arkadaslar Merhaba,

Akvaryumumun uzeri kapak ile kapali ve yem dokebilmek icin bilgisayar masalarindaki kablo deligi benzeri kapali birsey var. bu cihazi akvaryumun icerisine monte etmem sanirim zor. bazi modeller silindir seklinde ve sanirim tutacakla durmasi gerekiyor. asagidaki linkteki cihaz ise sanirim dogrudan boyle bir deligi kullanarak (montaj gerektirmeden) yemleme yapabiliyor.

http://cgi.ebay.com/Auto-Automatic-Aquarium-Tank-Fish-Food-Feeder-Timer_W0QQitemZ270498119647QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3efaf1bfdf

Bu baslikta bahsedilen sera benzeri urunler akvaryumun icerisine monte edilmeden bu isi becerebilecekler ise o zaman internetten siparis vermeyi dusunuyorum.

akinerenÇevrim Dışı

İl: Denizli
akinerenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 22:31
Merhaba Arkadaşlar:
Yemleme makinaları pul yemle verimli çalışırmı ve pul yemde sağlıklı çalışabilecek makina tavsiye edebilirmisiniz..

bar0nÇevrim Dışı

Özel Üye
bar0nÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2010 17:11
Food timer pul yemleme yapıyormu ?

AxiboYÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
AxiboYÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2010 13:15
Merhabalar bende kurban bayramında yaklasık 1hafta yokum ve şimdiden almayı yemlemeyi gözlemlemeyi düşünüyorum.Bir satış sitesinde birkaç tane buldum ve sizlere danışmak istedim hangisini almalıyım sizce?