papağan renk?

SouLReaveRÇevrim Dışı

İl: Bursa
SouLReaveRÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2007 04:01

Arkadaşlar benim sorum bu boydaki papağanların renklerini koruyup koruyamamasıdır?Tecrübeli arkadaşların yardımcı olmasını bekliyorum...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

coryÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Burdur
coryÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2007 11:50
Bu papağanların renkleri özel yöntemlerle veriliyor ve ne yazık ki renklerini koruyamıyorlar.Yurt dışında özel renklendiricili yemleri var ama çok uçuk fiyatlar.Bende rengarenk almıştım ama kırmızı dışında hepsinin renkleri turuncuya döndü.

wolverine3892Çevrim Dışı

İl: Kayseri
wolverine3892Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2007 13:34
papağanların renkleri genelde beyaz ve pembemsidir rek yemi verilmediği sürece böyle kalır midas ve severumların da rekleri beyaza yakındır

balikci23Çevrim Dışı

[B]9885,2[/B]
İl: Elazig
balikci23Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2007 13:41

Kırmızı rengi korumak için tetranın red parrot adlı (bana göre en iyi kırmızı rengi veren) yemyemini kullanırsanız çok yararlı oluyor.Diğer renkleri korumak çok zor oluyor.

Saygılar.

SouLReaveRÇevrim Dışı

SouLReaveRÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2007 05:17

Mesela aldım diyelim her rengini kaliteli renk yemide kullandım genede kırmızı,sarı,turuncu kalacak diğer renkler özelliğini yitirecekmi yani bunda tecrübesi olan varmı?

aykutÇevrim Dışı

aykutÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2007 05:44

Tabiki orjinal rengine dönecektir, sizcede böylesi daha iyi değilmi? Bu canlılarla genleriyle epey oynuyorlar renklerini değiştirip balığın üzerine deri altı aşılama ile üstüne gs,fb gibi yazılar yazıyorlar, buna karşıyım zaten çoğunluk bilinçli bir akuvarist yada hobici karşıdır, tabiki bu balıkları akvaryumcuda gören tecrübesiz bilinçsiz kişiler tarafından veya babası, kız arkadaşı ile giden bir çocuğa sevimli gözüktüğü için tercih ediliyor. (Nekadar sevimli renklerine bak, galatasaraylı, fenerbahçeli bu balık gibi) Tabiki talep olunca büyük üreticiler ticari amaç pahasına bu sevimli hayvanlara bizim gözümüze hoş göründüğü için Bu tür acımasız yollara başvuruyorlar. Siz siz olun yazıyı okuyanlarda dahil bu tür canlıları tercih etmeyin. Talep, arz olmayınca bilinçli olarak kendi adımıza bir nebze bunları önlemeye yardımcı oluruz diye düşünüyorum. Sitemizde yemler, yetiştirme, akvaryum malzemeler ve canlılar konusunda bilgiler bolca mevcuttur.

Sağlıklı balıklar dilerim.

Saygılarımla.

aykut2007-2-7 5:48:34

semraÇevrim Dışı

semraÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2007 19:53
Merhaba,Aykut Bey'e sonuna kadar katılıyorum.Bence kendi dogal renklerinde cok daha sevimli görünüyorlar.Bana göre eziyetten baska birsey degil.Hem akuvarist olup,hemde bu tür bir iskence yöntemini bu canlılıları alarak destek vermek bana göre çeliskidir.Talep etmeyelim ki canlıları bu eziyetten kurtaralım.Saygılar...

SouLReaveRÇevrim Dışı

SouLReaveRÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2007 00:27
Yıllardan beri akvaryum severim 3 gölün türlerinin hemen hemen çoğuna sahibim ama amerikan karmama dahil etmedim bu türü bu zamana kadar sırf bahsettiğiniz bu durum yüzünden bende size tamamiyle katılıyorum sadece bunları derdimi anlatamadığım bir akvaryumcu için sordum arkadaşlar teşekkür ederim destek verdiğiniz ve beni haksız çıkartmadığınız için...

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2007 00:29

Ben konu ile alakasiz olarak bu resmi gorur gormez sesli olarak verdigim tepkiyi buraya yazmak istiyorum.

''' AMAN TANRIMM ! MUHTESEM ! '''

Basarilar

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2007 10:50
Konu biraz eski fakat ben yeni konu açmak istemiyorum sadece buraya aklımda takıntı olan bir şeyi aktarmak istiyorum. Aldığım yavru papağanlarım ne zaman renklenmeye başlar? (kaçıncı ayda veya kaç cm de )

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.

Balıklarımın resimleriSmile

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
İl: Ankara
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2007 14:20
Onlar rainbow kırması. Yani renklenmeyebilirler. Bence şu anki renkleri daha doğal.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2007 14:35
Hafifden alt kısmı renkleniyor gibi bakalım ne olucak bende bu fotoğrafı çektikden sonra fark edebildim balıklara bakamıyorum çok hızlı bir şekilde kaçıyorlar.LOL