Şişme havuz

AKÇORALÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
AKÇORALÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2011 10:45
Arkadaşlar piyasada çocuklar için olan şişme havuzlar var ya hani yuvarlak olanlar onda yaz aylarında ciklet beslemeyi düşünüyorum balıklarımı yazın köyde beslemek zorundayım ham madde bidonları hakkında konu açtım ama onu ısıtmanın maliyetinin fazla olacağı kanısına vardım bu çocuk havuzları aklıma geldi. Bu havuzların en büyüklerinden alsam ama sorun şu ısıtıcı artı motor nasl olacak ısıtıcı bunu eritir mi ısıtıcım 300 watt birde hava motoru sorunu var motoruda boyuna değil enine sabitlesem olur mu. Şu an en büyük sorun ısıtıcı ona da şöyle bir şey düşündüm alt kata strafor koysam ısıtıcının altına üstüne bir oluklu kiretmilerden koysam ısıtıcım öyle olsa olur mu? Beslenecek canlılar 1e 4d sarı prenses 1e 4d ıceman 1e 4d afra jalo reef bunlara uygun hacimde havuz bulsam olur mu?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

kayrahan98Çevrim Dışı

İl: Istanbul
kayrahan98Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2011 10:48
Hava yeterliyse ve ısı olur ama kedi yada köpeklere yem olabilirler. 

AKÇORALÇevrim Dışı

AKÇORALÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2011 10:58
Evin içinde olacak bahçede değil ısıtıcı olacak mı asıl sorun o:D

CnBrtcnÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
CnBrtcnÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2011 11:19
O tip çocuk için üretilen şişrme havuzlar gece-gündüz ısı farkından ve zamandan çok etkileniyor ve şişkinliği azalıyor,

AKÇORALÇevrim Dışı

AKÇORALÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2011 12:12
Yani olmaz mı diyorsunuz sadece 3 ay akvaryumu taşımak inanın çok zor oluyor. 

Yiğit TekşenÇevrim Dışı

İl: Izmir
Yiğit TekşenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2011 13:41
Isıtıcı herzaman gerekli bence denemeyin. ama dış filtre kullanabilecekseniz Koi olabilir. 10 adet falan çok güzel olur.

AKÇORALÇevrim Dışı

AKÇORALÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2011 14:34
[QUOTE=returnstar]Isıtıcı herzaman gerekli bence denemeyin. ama dış filtre kullanabilecekseniz Koi olabilir. 10 adet falan çok güzel olur.

[/QUOTE]

Yanlız belirttiğim gibi malawi besliyorum ve onlar için sordum koi gibi bir amacım yok. 

Daha önce bunlarda üretim yapanlar varsa dezavantajlarını söyleyebilirler mi?

ispanyalı2011-06-05 15:18:58

Tayfun-A.Çevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
İl: Tekirdag
Tayfun-A.Çevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2011 15:29
3 ay çok uzun bir süre. Akvaryum ile birlikte köye gitmek en doğrusu bence  Veya güvendiğin birine bırakacaksın, örneğin akvaryumcuna bırakabilirsin. 
Şişme havuzda ve içerde odada belki ısı farkı olmaz, yaz sonuçta. Kış olsa, elbette olmaz ama yazın ısı sorunu yaşanmaz diye tahmin ediyorum. Yazın benim akvaryumdaki ısıtıcı bile ayda 1 çalışıyor. Ama Can beyin dediği gibi şişme havuzun havası inerse kötü olur.

AKÇORALÇevrim Dışı

AKÇORALÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2011 17:16
[QUOTE=Tayfun-A.]
3 ay çok uzun bir süre. Akvaryum ile birlikte köye gitmek en doğrusu bence  Veya güvendiğin birine bırakacaksın, örneğin akvaryumcuna bırakabilirsin. 
Şişme havuzda ve içerde odada belki ısı farkı olmaz, yaz sonuçta. Kış olsa, elbette olmaz ama yazın ısı sorunu yaşanmaz diye tahmin ediyorum. Yazın benim akvaryumdaki ısıtıcı bile ayda 1 çalışıyor. Ama Can beyin dediği gibi şişme havuzun havası inerse kötü olur.
[/QUOTE]

Dediğinizi bu zamana kadar hep yaptım yani köye hep götürdüm fakat bu zamana kadar akvaryumlarım hep 120 150 litreydi ama şimdi 260 litrelik bir tank bizim arabaya sığmıyor açıkçası ayrıca ısıda sorun olmaz diyorsanız hemen razıyım alıp götüreyim fakat forumda okuduklarımda fareler falan açıkcası gözümü korkuttu fare yok ama ya gelirse :) o yüzden çevreyede engeller koyacağım fakat ısıtıcı ciddi sorun bir de intiharları engellemek gerekiyor onları naparız bilmiyorum .

OğuzhanÇevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
İl: Denizli
OğuzhanÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 07 Haziran 2011 14:53
Balık intihar eder mi? KaPTaN2011-06-08 02:32:37

atlantis.etlikÇevrim Dışı

İl: Ankara
atlantis.etlikÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Haziran 2011 17:06
Burak bey o bahsettiğiniz havuzların çok hacmi yüksek olanlarıda var fakat benim anladığım kadarıyla ortalama 300-400litrelik bi havuz alırsınız bende 700 lt karma malavi tank var ve ısıtıcı çalıştırmıyorum ve dipçek yaptığımda inanın ısı derecesi 19 dereceye kadar düşüyor bence ısı yönünden bir problem yaşamazsınız fakat eğerki havuzun litre hacmi çok olur ise sıkıntı olabilir havaya gelince pipo filtre kullanabilirsiniz iyi forumlar kolay gelsin.