Tropheus bakımı kuralları

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2006 17:14

Tropheus'lar ile Frontoza'lar birlikte geçinebilirler.Fakat diyetleri farklıdır.Tropheus bitkisel,Frontoza ise çoğunlukla protein ağırlıklı beslenirler.Tropheus'lar protein ağırlıklı yemleri sürekli yemeleri durumunda hastalanırlar ve kayıp yaşanabilir.Tropheus'larda Türkiye'de en çok bulunanları Duboisi,İkola,Bemba türleridir.Tropheus'ların bence hepsi birbirinden güzeldir.Fotograflarının olduğu site tropheus.info da bulabilirsiniz.

Sağlıklı balıklar.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

tropheusfanÇevrim Dışı

İl: Bursa
tropheusfanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2006 17:50

Merhaba Taylan Bey,

Tropheus Kasangalarınızı nereden edindiğinizi ve balıklarınızın durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Bende yakında tropheus akvaryumu kuracağım ve özellikle Kasanga , Kazumba ve Ilangi türleri ile ilgileniyorum. Eğer yavru alabiliyorsanız yavruları satmayı düşünürmüsünüz.

gurhanÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
gurhanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2006 15:33

Merhaba Arkadaşlar,

Genel olarak en bilinen türlerin bir resimli sitesini hazırladım sizin için.
http://www.resimgalerisi.net/Gurhan/sergi.php?sid=642

İlgilenen arkadaşlara.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2006 18:28

İbrahim bey Merhaba!

Balıklarımı bir toptancı arkadaşımdan almıştım.Balıklarım aldığımda 10 adetti.2 tanesi öldü.8 tanesi şu an çok sağlıklılar.Bulursanız tavsiye ederim.Şu an daha üreme boyunda değiller.Ama yavaş yavaş kur yapmaya başladılar.Yakın zamanda yavru alırım inşallah.

Yavru alırsam satacağım zaten.

Sağlıklı balıklar.

[QUOTE=tropheusfan]

Merhaba Taylan Bey,

Tropheus Kasangalarınızı nereden edindiğinizi ve balıklarınızın durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Bende yakında tropheus akvaryumu kuracağım ve özellikle Kasanga , Kazumba ve Ilangi türleri ile ilgileniyorum. Eğer yavru alabiliyorsanız yavruları satmayı düşünürmüsünüz.

[/QUOTE]