Tropheuslarda Stres

yamasutÇevrim Dışı

İl: Izmir
yamasutÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2009 00:59
Fotoğraf:yok

Canlıdaki Belirtiler:22 Nisan Çarşamba günü aldığım tropheus bulu pointleri koyuğum 240lt akvaryumda, koyduğumdan beri camda bir aşağı bir yukarı geziniyorlar, stresten kaynaklıdır diye gittim sera aqutan aldım döktüm sonuç yine aynı, arada bir yemlemede yaptım fakat balıklar yemi alıp tükürdüler... 

Akvaryum Kapasitesi (litre):240lt

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: Sadece bulu point

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat): 27derece

Filitrasyon:life tec 825

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: sera aqutan aldım 1. günü sabahına kullandım....

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

yunusserpenÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
yunusserpenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2009 01:06
Samet Bey öncelikle balıklarınız hayırlı olsun,balıklarınızın bu şekilde davranmasında bi anormallik yok canınızı sıkmayın,daha 1 gün olmuş balıklarınızı aldığınız zaten.Bikaç gün daha böyle devam eder daha sonra normale dönerler.Bazı tropheusların alışması dahada uzun sürebiliyo isterseniz " Seachem stres guard " kullanabilirsiniz.
Saygılar

TercanliÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Yurtdisi
TercanliÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2009 01:06
Samet bey stres derken anlayamadım.Zaten tropheuslar hareketli balıklardır.Gösterdikleri davranıs gayet normal.Balıkların akvaryuma alısmaları belli bir süre alır yeni akvaryuma gelen her balık yemleri ilk önce red eder.Benim gözlemlerim bunlar. Hamburg-murat2009-04-24 01:07:01

yamasutÇevrim Dışı

İl: Izmir
yamasutÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2009 01:09
İnşallah arkadaşlar dediğiniz gibi olur. Dün geceden beri aşağı yukarı geziniyorlar. Bir o kadar tropheus türü aldım besledim hayvanlar stres yapmışlardı 1-2 saat içinde geçmişti ama hiç bu şekilde bir olayla karşılaşmadım, onlar stresteler ben onlardan daha stresliyim. yamasut2009-04-24 01:25:21

cüneyt99Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Yalova
cüneyt99Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2009 01:37
Bir kaç güne kadar stresleri geçecektir. Canınızı sıklmayın. Sağlıklı balıklar