Velifera yavrusu lepisteslerime saldırıyor

kursatufukcoskunÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
kursatufukcoskunÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2008 12:50
Geçen gün akvaryuma 10 lepistes 2 kılıç 2 velifera aldım.Velifera tankındada bir tane yavru dolaşıyordu.Onu da benim poşetin içine attı.Tamam dedim.Büyük ihtimal velifera yavrusu.Yaklaşık 1 aylık ve erkek.Benim sorunum bu yavru erkek ve dişi lepisteslerimin kuyruğuna saldırıyor.Bir sorun çıkartırmı akvaryumdan uzaklaştırayım mı?Birde vahşi lepistes aldım.Akvaryumcu her nekadar ben şimdiye kadar hiç vahşi lepistes duymadım desede vahşi lepistes olduğu bariz.Buda erkek.Evcil lerpisteslerle bir sorun olur mu?Cevaplarınız için teşekkürler...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Emrahes26Çevrim Dışı

İl: Eskisehir
Emrahes26Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2008 13:34

Bendede bunun tam zıttı bir sorun var.1,5 - 2 aylık lepistes yavrusu moli ve valiferalara saldırıyor fakat şimdilik bir sorun yok.Olmaz inşallahErmm

GOGOÇevrim Dışı

İl: Istanbul
GOGOÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2008 17:08
Canlı doğuranların en saldırganı veliferalardır,ben 175 litrelik tankımda sadece velifera besliyorum erkeklerin sayısınıda mümkün oldukça az sayıda tuutyorum çünkü erkek çok olunca birbirlerine anormal saldırıyorlar.
Velifera ve lepistesi bir arada tutmazsanız iyi olur ilerleyen dönemde lepisteslerinizin kuyruklarının tahribata uğradığını görürsünüz.

buraksuÇevrim Dışı

buraksuÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2008 17:13
Bende de küçük bir velifera vardı. Yeni doğan lepistesleri çerez gibi indiriyordu. Size tavsiyem onu balıkçıya geri vermenizdir. Büyüdükçe saldırganlığı artacaktır. Hatta kılıçlarınızıda geri verin.Sade lepistes besleyin.Çünkü benim kılıcım üreme döneminde bütün lepisteslerimi parçalamıştı. Sizin 10 lepistesede yazık olmasın. lafayette2008-01-30 23:56:15

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2008 23:40
Bende damızlık veliferya vardı balık sanki eş tutmuş erkek çiklit gibi diğer balıklara üstünlük taslıyordu.Akvaryumdaki 2 tane meleği yem yemelerini engellercesine kovalayarak öldürdü.Tabi sonradan kalbi bu tempoya dayanamadı yaşlıymış demek rahmetli oldu.