Yanardağ yapımı,dekor değişikliği ve felaket :(

SemphaticÇevrim Dışı

İl: Istanbul
SemphaticÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 02:14
   Merhaba arkadaşlar. Görüntüsünden dolayı artık bakasım bile gelmeyen akvaryumuma birşeyler yaptım fena olmadı ama sonunda hiç istenmeyecek şeyler oldu. önce yapımı fotolarla anlatayım.Sonunda da felaketi anlatacağım..

Görsellik açısından uzun zamandır akvaryumda yanardağ olurmu diye düşünüyordum ve denedim. İşte yapımı :

Bir strafor parçasına hava taşını yerleştirdim ve resimde görüldüğü gibi kırmızı ledleri yanına sırayla dizdim.

Strafor parçasının arka kısmını uçların açığa çıkması ve kablo saklamak için havya ile yakarak bu şekile getirdim.

Daha önceden üst üste silikon ile yapıştırdığım strafor ve hazırladığım lav üfleyicisi :)

Straforun ortasına diğer strafor parçasının tam olarak sığacağı bir delik açtım .

Strafor parçasının  bu deliğe yerleşmiş hali.

Strafora havya ile gelişi güzel yakarak bu görünümü verdim...

Hava hortumu ve elektrik bağlantılarını yaptıktan sonra silikon ile izolason yaptım

Derz dolgu ile kaplanmış hali. Birazda taşmış lav görüntüsü verdim :)

Yanardağ bitti. Şimdi akvaryuma geçiyorum.

Akvaryumum ve bu işlemleri yaparken odanın hali :)

Arkadaşlar bu boyayı iş yerimde makinaları boyarken keşfettik. Hammerton boya diye satılıyor kuruyunca çok güzel bir görüntüsü oluyor fiyatı 15 lira bu renk okyanus mavisi. Arka camı bununla boyamaya karar verdim.

Arka camı boyadım bu dıştan görüntüsü.

Buda akvaryumun ışı açıldığında içten görüntüsü..

Hava hortumunun köşelerden rahat dönmesi için böyle bir parça yokmuş bende bildiğimiz hortum t lerinin bir ucunu kesip havya ile yakarak deliği kapadım .

Artık vantuzların atmasından ve hava hortumunun ortalarda yüzmesinden bıktığım için hava hortumlarını bu şekilde akvaryuma döşedim

Daha önce Akvaryum.com'da bir arkadaşımız yapmıştı ondan esinlenerek böyle bir hava taşı yaptım.

Yanardağıda silikon ile akvaryuma yapıştırdım.

Hava hortumlarını yerlerine yapıştırdım. Gördüğünüz S şeklindeki hava hortumundada iğne delikleri var .

Yerleştirmeleri yaptım ve akvaryum bitti .

Ledler kapalı akvaryumun ışığı açık.

Akvaryum ışığı kapalı ledler açık (düşük volt) 

Oda ışığı ve akvaryum ışığı kapalı ledler açık (düşük volt)

Akvaryumun sağ ve sol çaprazdan görüntüsü.

Bunlarda diğer akvaryumda kendi yuvalarının bitmesini sabırsızlıkla bekleyen balıklarımdı yeni yuvalarında 2 gün yaşadılar.

Herşeyi bitirdim suyunu doldurdum dört gün sonra eşim ön camın köşeden çatlak olduğunu fark etti silikonlu kısıma denk geldiği için sızdırma yapmamış ama çatlak zamanla büyür diye büyük bir üzüntüyle akvaryumu boşalttım camcıya gittim ön camı değiştirmesini söyledim iki gün sonra almaya gittim suyu doldurdu ve ön cam alttan sızdırdı bana iki gün sonra tekrar gel dedi. Tekrar gittiğimde şok edici manzara ile karşılaştım sızıntıyı gidermek için bizim kayıt kuşak için kullandığımız 6 mm kalınlığında 3 tane camı taban ve öncama üst üste yapıştırmış görüntü perişan ve bunları yaparken çok dikkat etmesi konusunda defalarca uyardığım o kadar uğraştığım yanardağıda kırmış.Sinirden akvaryumu bıraktım senin olsun dedim çıktım gittim.Sonra diğer akvaryumda 7 tane baş tacımı beslemeye devam ettim.Derecemin alt kısmı kırıldı ve içindeki kurşunlar akvaryuma döküldü o kadar temizlememe rağmen olmadı :( 6 balığımı kaybettim.Şu anda sadece bir dişi prensesim kaldı tek başına yaşıyor formunu kazandı çok sağlıklı oldu yakında yeni erkeğinle tanışacak...

Allah kimsenin başına vermesin. Saygılar...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ergin59Çevrim Dışı

İl: Tekirdag
ergin59Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 02:25
Güzel bir çalışma olmuş tebrikler. Kırmızı letlerden ön tarafada yapsaydınız aşağıya dogru akan lavlarda olsa daha güzel dururdu bence ama bu haliylede güzel duruyor.

TESLAÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Sakarya
TESLAÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 02:27

Çok güzel yapmışsınız gerçekten.Tebrik ederim.Thumbs%20Up

SemphaticÇevrim Dışı

SemphaticÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 02:28
  Ergin bey aşağıya doğru hava veremediğim için bu mümkün değildi. Baktıkça içim gidiyor gitti güzelim balıklarım :(

ergin59Çevrim Dışı

İl: Tekirdag
ergin59Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 02:40
Hava ile degil okan bey sadece kırmızı letleri ön tarafada yansıtsaydınız güzel olur demek istemiş bu arada aşağıdaki yazınız gözümden kaçmış üzüldüm balıklarınızı kaybettiginize

akinÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Sivas
akinÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 03:20
Büyük geçmiş olsun. Çalışmanız çok güzel "sağlık olsun" diyerek yeniden güzel çalışmaarınıza devam edersiniz inşaalah

kadirhanÇevrim Dışı

kadirhanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 09:44
Okan Bey çok geçmiş olsun. Moralinizi bozmayın, olan olmuş artık. Sizin bir suçunuz yok anlaşılan kadarıyla. Çok marifetli (!) camcınızdan akvaryumunuzu geri alın, daha iyi birisine tamir ettirin.

Belki yanardağ modeliniz gitmiş olabilir ama ben sizin gibi birşeyler yaratma çabası içerisindeki bir insana şöyle bir şey tavsiye etmek istiyorum. Belki ilginizi çeker:

http://www.akvaryum.com/Forum/akvaryumda_selale_iluzyonu_yaratmak_k260189.asp

umudovskiÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
umudovskiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 09:56
Çalışma çok güzel. Felaketler kötü olmuş, üzüntü verici. Canınızı sıkmayın. Sorun çıkaran türden malzemeyi kullanmayın!.

RadinantÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
RadinantÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 10:02
Herşeyde bir hayır vardır o yüzden sakın üzülmeyin.Belki öyle olmasaydı Allah korusun söylemesi bile çok kötü ama elektrik kaçağı olacaktı yahut başka birşey.O yüzden bırakın cana geleceğine mala gelsin.Böyle şeyler için üzülmeye değmez.Sizi çok iyi anlıyorum , tüm aksilikler peşpeşe gelmiş ama olsun siz yinede aldırmayın.

Saygılar

denemeler1234567Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bingöl
denemeler1234567Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 10:15

Projeniz çok güzel internetten bilmem kaç para vererek aldığımız şeyi siz kendiniz yapmışsınız, tebrik ederim.

Ayrıca geçmiş olsun, herşeyi sıfırdan yapabilecek gücünüz varsa bence öyle yapın hem akvaryumu yaparken uğraştığınız zevkle belki bir nebze olsun eski felaketi unutursunuz.

borabeyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
borabeyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 10:32
Sİz bir ara kurşun döktürün, nazar değmiş.

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 10:42
Tebrikler güzel iş çıkarmışsınız.

SemphaticÇevrim Dışı

SemphaticÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 14:45
[QUOTE=kadirhan]Okan Bey çok geçmiş olsun. Moralinizi bozmayın, olan olmuş artık. Sizin bir suçunuz yok anlaşılan kadarıyla. Çok marifetli (!) camcınızdan akvaryumunuzu geri alın, daha iyi birisine tamir ettirin.

Belki yanardağ modeliniz gitmiş olabilir ama ben sizin gibi birşeyler yaratma çabası içerisindeki bir insana şöyle bir şey tavsiye etmek istiyorum. Belki ilginizi çeker:

http://www.akvaryum.com/Forum/akvaryumda_selale_iluzyonu_yaratmak_k260189.asp

[/QUOTE]

Kadirhan bey sanırım bunu yapabilirim fikir için teşekkürler.

Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim...

alperuÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
alperuÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 20:47
Çok güzel bir çalışma olmuş. Başınıza gelenlere çok üzüldüm.