Yeni tanklar ve Yeni türler Çok Çok Yakında

BURHANERCANÇevrim Dışı

[C]2,1,104587[/C] [B]7564,3[/B]
İl: Istanbul
BURHANERCANÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 23:46
Madem artık dile getirildi tekrar birşeyler karalayalım.. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun katotolarınız hasan bey. Elimden geldiğince yardımcı olmaya da devam edeceğimden hiç süpheniz olmasın yeni balıklarınız aslında şimdilik halen bende bulunan emanet balıklarınız hakkında bazı bilgiler sunayım.

1- Direk çeşme suyunu alışkınlardır hiç sorun yaşamamışlardır aksine memnun olmuşlardır.
2 - Erkek sayısının 6 adetten 5 adete düşürebilmiştim sizin o geniş hacimdeki akvaryumunuz da herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmemekteyim. Yeterki uygun şartları saylamanız yeterli olacaktır.
3- Alacağınız balıklar kesinlikle blout tedavisi görmemiştir.
4- Katotolarım ekstre bir masraf çıkartmaz ph için ek kimyasal hiçbirşeye gerek yoktur. Şayet ben bu zamana kadar kullanmadım FIRATSS kardeş de şahittir kullanmadığım halde ph 8.5 çıkmıştır.
Demem o ki mecbur kalmadık ça kimyasala gerek yoktur. Yinede seçim sizindir.
5- Haftada 2 kere mutlaka su değişimi yapılmakta olup, taze su sirkülasyonunda çiftleşmeleri göz önünde açık saçık takip edebilirsiniz.
6- Anaçlar hiçbir şekilde kusturulmamıştır tamamen doğal ortamlarındaki gibi yaşamlarını sürdürmek için elimden geleni yaptım. Umarım sizde aynı şekilde devam edersiniz.
7- Yemleri otomatik yem makinası ile sabah 07:00 - 11:00 - 15:00 - 19:00 saatleri arasında 4 kez yemlenip akşamları keyiflerine göre ek yem vermekteyim.
8- Işıklandırma sistemini hemen hemen neredeyse kullanmıyorum salonumda yer aldığından akşama kadar ışık içerisinde akvaryum ve akşamları da salonumun spotları yeterince aydınlattığını düşünüp ışık açma gereksinimi duymadım bu zaman kadar ama illa açmak isterseniz akşamları gün ışığı florasanla bir sorun olmadığını açabileceğinizi söyleyebilirim.
9- Haftada bir kez Seachem Garlic Guard sarımsak suyu ilavesi yapmaktayım yemlerine.

Şimdilik aklıma gelenler bunlardır aklınıza takılan herhangi bir şey olursa yine yanıtlamaya çalışırım.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım sizde bol bol yavrular alıp, bir çok kişiye bu türü ulaştırabilirsiniz.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

cokmutluÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Kahramanmaras
cokmutluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 08:39
Waoooow, harika bir hobicinin o muazzam balıkları, yine harika bir hobici olan bir başka abimize mi gidiyor, ben mi yanlış anladım...

Gerçekten tebrik etmek istiyorum, hem Burhan abiyi, hem de Hasan abiyi. Umarım her iki taraf v özellikle balıklar açısından karlı bir alışveriş olur.

Sağlıkla besle abicim..

uzyrdmrÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
uzyrdmrÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 09:26
Hasan bey akvaryumunuz hayırlı uğurlu olsun işin içinde Deniz bey varsa işçilik mükemmel olacaktır.Bunu garanti edebiliyorum.İşçilik güzel ölçüler muhteşem ama artık resim aşamasına geçsek nasıl olur.?

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 10:03
[QUOTE=BURHANERCAN]Madem artık dile getirildi tekrar birşeyler karalayalım.. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun katotolarınız hasan bey. Elimden geldiğince yardımcı olmaya da devam edeceğimden hiç süpheniz olmasın yeni balıklarınız aslında şimdilik halen bende bulunan emanet balıklarınız hakkında bazı bilgiler sunayım.

1- Direk çeşme suyunu alışkınlardır hiç sorun yaşamamışlardır aksine memnun olmuşlardır.
2 - Erkek sayısının 6 adetten 5 adete düşürebilmiştim sizin o geniş hacimdeki akvaryumunuz da herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmemekteyim. Yeterki uygun şartları saylamanız yeterli olacaktır.
3- Alacağınız balıklar kesinlikle blout tedavisi görmemiştir.
4- Katotolarım ekstre bir masraf çıkartmaz ph için ek kimyasal hiçbirşeye gerek yoktur. Şayet ben bu zamana kadar kullanmadım FIRATSS kardeş de şahittir kullanmadığım halde ph 8.5 çıkmıştır.
Demem o ki mecbur kalmadık ça kimyasala gerek yoktur. Yinede seçim sizindir.
5- Haftada 2 kere mutlaka su değişimi yapılmakta olup, taze su sirkülasyonunda çiftleşmeleri göz önünde açık saçık takip edebilirsiniz.
6- Anaçlar hiçbir şekilde kusturulmamıştır tamamen doğal ortamlarındaki gibi yaşamlarını sürdürmek için elimden geleni yaptım. Umarım sizde aynı şekilde devam edersiniz.
7- Yemleri otomatik yem makinası ile sabah 07:00 - 11:00 - 15:00 - 19:00 saatleri arasında 4 kez yemlenip akşamları keyiflerine göre ek yem vermekteyim.
8- Işıklandırma sistemini hemen hemen neredeyse kullanmıyorum salonumda yer aldığından akşama kadar ışık içerisinde akvaryum ve akşamları da salonumun spotları yeterince aydınlattığını düşünüp ışık açma gereksinimi duymadım bu zaman kadar ama illa açmak isterseniz akşamları gün ışığı florasanla bir sorun olmadığını açabileceğinizi söyleyebilirim.
9- Haftada bir kez Seachem Garlic Guard sarımsak suyu ilavesi yapmaktayım yemlerine.

Şimdilik aklıma gelenler bunlardır aklınıza takılan herhangi bir şey olursa yine yanıtlamaya çalışırım.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım sizde bol bol yavrular alıp, bir çok kişiye bu türü ulaştırabilirsiniz.

[/QUOTE]

Selamün aleyküm değerli hobici arkadaşım ve üstadım.

1-Ben diyorum ki işte hobicilik budur.Ben balıkları satayımda Alan kişi ne hali varsa  görsün gibi bir zihniyet yok herkes hobici olamaz seni birkez daha tebrik ediyorum Burhan kardeşim.

2-Değerli kardeşim yukarıda bahsettiğin konuların bi çoğunu yerine getiriyorum elimden geldiğince beni bilenler bilir bu konuda ne kadar hassasiyet gösterdiğimi şayet eksiklerimde var bunun bilincindeyim.Bu eksiklerimide ALLAHın izniyle siz değerli dost ve arkadaşlarım sayesinde enkısa zaman içerisinde gidermeye çalışıcağım.

3-Burhan kardeşim senin kadar yorum yazamasamda kısa ve öz olarak kendimi tanıtmaya çalıştım ama biliyorum bu yeterli değil.Bunun içinde en kısa zaman içerisinde mekanıma gelip bir dostlar buluşması daha gerçekleştirelim ALLAH izin verirse.Daha senden ve sen gibi değerli hobici dost ve arkadaşlarımdan öğreneceğim çoooooook şey var.

[QUOTE=cokmutlu]Waoooow, harika bir hobicinin o muazzam balıkları, yine harika bir hobici olan bir başka abimize mi gidiyor, ben mi yanlış anladım...

Gerçekten tebrik etmek istiyorum, hem Burhan abiyi, hem de Hasan abiyi. Umarım her iki taraf v özellikle balıklar açısından karlı bir alışveriş olur.

Sağlıkla besle abicim..
[/QUOTE]

Bu tanıtıma ve Bu tankada BURHAN ERCAN gibi değerli bir hobicinin katatoları yakışırdı zaten diimi kardeşim.

Güzel temenni ve Dileklerin için tekrar TEŞEKKÜR Ederim kardeşim...

[QUOTE=Yılan Avcısı]Hasan bey akvaryumunuz hayırlı uğurlu olsun işin içinde Deniz bey varsa işçilik mükemmel olacaktır.Bunu garanti edebiliyorum.İşçilik güzel ölçüler muhteşem ama artık resim aşamasına geçsek nasıl olur.?[/QUOTE]

Teşekkür ederim üzeyir bey Evet özellikle TUNA AKVARYUM deniz bey seçimi yaptım bundan da çok memnunum. Bilmiyorum yakından görüşüp muhabbet içerisinde bulundunuzmu ama gerçekten kendisi hani bizim tabirimizle 10 numara adam derlerye bu on numara değil bin on numara bi arkadaşımız herkese buradan tavsiye ediyorum ticaret yapmasanızda gidip bi tanışın isterim.

Resim konusuna gelirsekte.
Akvaryum teslimat tarihi 03:10. idi hazır sayılır aslında ama ben almanyadan 3d fon getirtmeye çalışıyorum tabi getirtebilirsem gürkan76 nickli gürkan abim saolsun çok yardımcı oldu bu konuda umarım bi aksilik çıkmassa getirticem, şayet bi aksilik çıkarsa 15 gün içerisinde kurulum gerçekleşicek.
İlgi ve alakanız için tekrar Teşekkürler.

[QUOTE=FIRATSSS]

Hasan abi böyle güzel bir çalışmaya yakışır balıklar seçmek gerekiyordu. Bizde elimizden geldiğince sana bu güzellikleri gösterdik. Sağolsun Burhan abi de bizi kırmadı ve senin bu balıkları kazanmana yardımcı oldu. Benim için bu balıkların değeri çok fazla Önce Deniz abimden Burhan abime sonra da Hasan abime geçişte güzel bir köprü oldu. Herkez için hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıkla besleyip seninde bu güzelliklerin keyfini sürmen dileğiyle saygılarımı sunarım Hasan abiciğim.

[/QUOTE]

Fırat Kardeşim inan bana sana ne kadar Teşekkür etsem az.Balık konusunda ne kadar düşünceli olduğumu biliyosun pazar günüde bilakis buna şahit oldun çok kafama takılıyodu.tek niyetim f0 idi ama istediğimiz balıklar yoktu   ve gelmiycekti bunun haberini hep beraber aldık.
Hakkımızda hayırlı olan buymuş.Buradan tekrar ( RESPECT) Mustafa kardeşime BURHAN ERCAN Kardeşime (KARO1978) Kahraman kardeşime ve sana ayrıca çok çok TEŞEKKÜR ederim. Saygılar..

ByTKNÇevrim Dışı

Özel Üye
ByTKNÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 12:08
Hasan
bence Katato değilde daha güzel daha orjinal bi tür beslemeni beklerdim. O kadar emek ve para veriyorsun bence orginal bir ilangi kasakalawe yada red olabilir.Katato güzel balık olabilir ama soluk rengi ile çakma kasakalawe gibi duruyor.Bence daha özel bi türe yönel 

barandorukÇevrim Dışı

Özel Üye
barandorukÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 12:30
Bende ali kardeşim gibi düşünüyorum o kadar güzel ve emek vererek yapacağın akvaryuma bende Katato yakışmaz.Kasakalawenin benzeri olan bir balık bencede.Bence ILANGİ VE RED grubu yakışır diye düşünüyorum şahsi fikrim....

Saygılarımla

AverroesÇevrim Dışı

Özel Üye
AverroesÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 13:02
[QUOTE=ByTKN]Hasan
bence Katato değilde daha güzel daha orjinal bi tür beslemeni beklerdim. O kadar emek ve para veriyorsun bence orginal bir ilangi kasakalawe yada red olabilir.Katato güzel balık olabilir ama soluk rengi ile çakma kasakalawe gibi duruyor.Bence daha özel bi türe yönel 
[/QUOTE]

Şimdi burda bunları yazmak çok heves kırıcı. 2cisi bu balıklar Hasan abi için F0 a geçiş balıkları adapte ederken kayıp vermeyeceği, hatta yarularıyla hobsine katkıda bulunacağı bir koloni, he bende isterim hasan abi oturmuş ilangi kolonisi beslesin o ayrı ancak şu an için en makul seçenek budur. Ayrıca Hasan abiye İLangi değil Albino kipili yada k gold yakışır. Ayrıca katato da gayet güzel bir tür yemin ederim bende alacaktım bi ara başka bir katato kolonisi pazarlıkta anlaşamadım.
RESPECT2011-09-26 13:11:47

ByTKNÇevrim Dışı

Özel Üye
ByTKNÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 13:05
Murat Bey
Hasan ın hevesini kırmak istemedim ve yazdığım tamamen benim düşüncem ve Hasan ın bu kadar emeğine karşılık çok daha iyisine layık oldugunu vurgulamak amacı ile yazdım.Hevesini kırmak istemedim.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 13:13
[QUOTE=ByTKN]Hasan
[/QUOTE]

Öncelikle konuma dahil olduğun olduğun için Teşekkür ederim Ali Bey.
Aslında Ben f0 Red Reinbow Kasanga düşüncesindeydim Lakin bilginiz var sanırım evimde 30 adet kasangam var satmak için ilana koydum saçma sapan teklifler geldi ve ben ilanı sildim.satmaktan da vaz geçtim.onun için f0 kasanga olayını geçtik İlangi alalım dedik ve bu pazar günü A.P.C. akvaryuma TANGAYİKA akvaryuma VE son olarakta DEEPSİ AKVARYUM.oğuzhan abilere ziyarette bulunduk.
Sonuç itibarıyla aradığımız türde balık bulamadık.son italattan gelecek olandada ilangi olmadığını öğrendik.
SONUÇ: Forumda ki çok sık takip ettiğim Değerli hobici arkadaşım ve Kardeşim BURHAN ERCAN ın Katotalarını aldım. Burhan kardeşime tekrardan TEŞEKKÜR ederim...

[QUOTE=barandoruk]Bende ali kardeşim gibi düşünüyorum o kadar güzel ve emek vererek yapacağın akvaryuma bende Katato yakışmaz.Kasakalawenin benzeri olan bir balık bencede.Bence ILANGİ VE RED grubu yakışır diye düşünüyorum şahsi fikrim....

Saygılarımla
[/QUOTE]

Teşekkür ederim bülent Bey ilginizden dolayı.
Kasakalewe ve kasanga besledim daha içlerinde bir çok tür var.ilangi düşünüyodum fakat Ali beyin yorumundada  belirttiğim gibi. yeni gelicek olan italatta gelmiyomuş.
onun için BURHAN Kardeşimin Balıklarını almaya karar verdim.Kendisi balıklarını satılıgada koymadı ilanada ama sağolsun bir ricamızla bizi kırmadı ve o muhteşem katatolarını bana layık gördüğü için bana vermeyi tercih etti. Tekrar Teşekkürler BURHAN Kardeşim.
HasanKARAKUŞ2011-09-26 13:36:02

zıpkıncı07Çevrim Dışı

İl: Antalya
zıpkıncı07Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 13:34
Her iki tarafada hayırlı olsun. Oturmuş koloni bulmak yada kolonileri oturtmak gerçekten çok zor. Her türün kendine has güzelliğide olduğuna göre,  bence verilen karar doğrudur.
Sağlıklı beslemenizi dilerim.

BURHANERCANÇevrim Dışı

[C]2,1,104587[/C] [B]7564,3[/B]
BURHANERCANÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 13:35
[QUOTE=ByTKN]Hasan
[/QUOTE]

Ali beytekin bey neden böyle bir yaz yazma gereğini duyduğunuzu az çok tahmin edebiliyorum belli ki kuyruk acınız var.

Daha güzel daha orjinal derken bendeki balıkların orjinal ve kötü olduğunuzu ima etmekle birlikte karalama kampanyanıza barandoruk nickli kişiyide yanınıza alarak bakıyorum da peşpeşe yazılar yazmaya başlamışsınız. O kadar para ve emek sarfeden hasan beye benim zorla sattığımı mı düşünüyorsunuz sanırım yada dur şuna çamur atayım izi kalsın peşindemisiniz. Tamamen benim dışında gelişen bir olay satış olduğundan daha balıkları görmeden satın almıştır hasan bey. 
Bu da birşey ifade ediyordur umarım size hakkımdaki düşünceleri.

Maalesef ki  sizle daha önce tanışmamızda yaşanan bazı sıkıntılar ve daha sonradan akvaryum satışınızla ilgili bazı gelişmelerden dolayı bir arkadaşım benden çok sonra yardım talep etmiştir sizde anlaşamamışsınız detaylarına girmeden konuyu geçiyorum siz anlamışsınızdır. Hatta ve hatta sizden çıkıp siteden bir başka nickli arkadaş en son sizin akvaryumunuzu sattığınız görmüştüm hadi neyse.

Bence siz doğru bir yola yönelmenizi yoksa hasan beyin konusunda gereksiz yere büyük tartışmalar çıkacağını hatırlatmak isterim. Ben elimden geldiğince herkeze yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizin gibi olur olmaz ortaya laf atmıyorum çakma kasakalawe gibi yorumlarda bulunmuyorum.

Ne kadar rahatsız etmiş yazdıklarım seni diyeceksin belki ama ben rahatsızlık inan duymadım KATOTOLARIM hala benimdir satış gerçekleşmese de başımın tacıdır. Şunu söyleyebilirim ki literatürde KATOTO varken hala senin çakma kasakalawe diyerek küçük görmelerin yok mu o beni rahatsız etti bu yüzden konuya müdahil oldum. 

Sitede o kadar yavrularına talip olanlar varken demek ki sizin gözünüzde hiç bir değeri yokmuş çakma katotolarımın. Ama siz içinizi ferah tutun ve kendi yolunuzda devam ediniz yoksa alan-satan memnun olduktan sonra sizin burada yazdıklarınız hiç bir önemi olmaz ve inanın 1 arpa boyu yol almazsınız bu tavır ve düşüncelerinizle.

Barandoruk nickli bülent bey sizde lütfen tutarlı davranın hobiciye yakışır bir davranış sergileyiniz.
Başka bir arkadaşınız ilan açabilirken siz gidip destekcinizin olan arkadaşların ilanlarını kendi ilanınız gibi satmayınız.

_erkan_Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Kayseri
_erkan_Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 13:51
Selamlar burhan kardeşim bence trop yada başka tür farketmez hepsi nadide balıklardır renkleri kendine özgü, davranışları kendine özgüdür.önemli olan besleyen kişinin zevk duyması ve balığına değer vermesidir.allah yolunu açık etsin sağlıklı balıklar.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 13:51
[QUOTE=UmutVAROL]Her iki tarafada hayırlı olsun. Oturmuş koloni bulmak yada kolonileri oturtmak gerçekten çok zor. Her türün kendine has güzelliğide olduğuna göre,  bence verilen karar doğrudur.
Sağlıklı beslemenizi dilerim.
[/QUOTE]

Teşekkür ederim Umut Bey.
Güzel Temenni ve Dilekleriniz için Saygı ve Sevgilerimle...

barandorukÇevrim Dışı

Özel Üye
barandorukÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2011 13:55
Burhan Bey sizi ilk önce gerçekten terbiyeye davet ediyorum.Çünkü Ali yi ben bu forum sayesinde tanıdım ve gerçekten şuan çok iyi bir dostum hatta kardeşim diyebilirim.Neden mi? şU SEBEPTEN dolayı beni hiçbir zaman yanıltmadı her zaman doğruyu söyledi ama sadece bana değil herkese aynı şekilde davranmıştır.Örneğin Hasan Beyin yanına gittiğimizde aynı konuşmalarda bulunduk.Kendisinedebu şekilde  ifade bulunduk.ANCAK biz ona nasıl kendi fikirlerimizi söylediniz  SENİN GİBİ kendi fikirlerimizi yazdık...AMA SANIRIM SENİN BİR KUYRUK ACIN VARKİ HEMEN SALDIRAYA GEÇMİŞSİN... Bunu ben değil herkes diyor. Hasan Bey gerçekten bir hobici ben kendisini tanıdığıma çok mennun oldum gerçekten. Ama kendisininde güzel bir tür balık beslemesini isterim.Sonuç olarak o kadar para veriyor kendisi... HE KATATO kötü bir tür balık değil AMA BİR İLANGİ, RED GRUBU DURURKENDE kusura bakmayın ben ona bakmam....

SAYGILARIMLA...