Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması


çulsuzÇevrimiçi

Özel Üye
Kayıt: 24/03/2018
İl: Istanbul
Mesaj: 641
çulsuzÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2019 01:12
Buranın bir forum olduğunu da unutmamak lazım. Ben de yanlış bilgi vermesinden bıktığım birini bildirdiğimde " doğru-yanlış bilgiyi forum üyeleri ayırabilir " cevabını aldım yönetimden. Sonuçta buraya yapılan tıklamalardan para kazanılıyor ve bu mesaj kısıtlama işi buradan para kazananların hoşuna gitmeyecektir. Yargılamıyorum çünkü herkes ekmeğinin derdinde.
Burada en saygıya ve hürmete değer işleri yapanlar hiçbir çıkarı olmadan edinmiş olduğu tecrübeleri insanlara aktarmak isteyen hobicilerdir. Ben kendimi bu kısma dahil edemiyorum çünkü sık sık egomu işin içine kattığımın farkındayım.
Evet birileri şan kazanıyor, birileri para kazanıyor, birileri reklam mecrası olarak kullanıyor ama bu koca forumu birileri iyilik için kullanıyorsa hepsine değer.

Beğenenler: [T]81103,Kınayu[/T]
Teşekkür Edenler: [T]214919,omerali06[/T][T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]214919,omerali06[/T][T]81103,Kınayu[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AlcynoneÇevrim Dışı

Kayıt: 28/12/2018
İl: Istanbul
Mesaj: 16
AlcynoneÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2019 15:32
Forumun yeni üyesi [aslında hobiye de yeni başladığım söylenebilir, çocukluk tecrübelerimi saymıyorum] olarak burada geçirdiğim kısa sürede edindiğim izlenimlerimi aktarmak isterim.

Tankımı kurmadan ve hatta üye bile olmadan önce eski başlıkları, rehberleri defaen okudum. Anlayamadığım kısımları başka kaynaklardan araştırdım. Kurulum sonrası sorunlarım için keza forumun arama motorunu kullandım.

Günlük olarak en az bir saat yeni açılan başlıkları inceliyorum.

- Öncelikle son yıllarda açılan konularda verilen öz bilgiler oldukça azalmış. Belli ki kendini bilgi vermeye adamış üyeler tekrarlı açılan konuları cevaplamaktan sıkılmışlar.

- Özellikle 2008 - 2012 yılları arasında açılmış öyle başlıklar var ki her bir yorumunu tek tek okuduğum, gerçekten insanın ufkunu açıyor. Şu an üyenin adını hatırlamıyorum ama sanırım biyolog bir arkadaştı, tankındaki parazitlerin tipini tespit etmek ve buna uygun ilaç uygulaması yapmak için araştırma yapıyordu. Son yıllarda benzer örnekler azalmış, hatta bitmiş.

- Bazı yorumları görünce 'heh tuzcular geldi, flagylciler geldi' diyorum. Bu flagyl ne mucize bir ilaçmış kaşınan balığa da ters dönen balığa da pul döken balığa da iyi geliyor, sanıyor insan :)

- Açılan başlıkların son yıllarda standardı korunamamış. Standarttan kastım, soru sormadan önce birkaç başlıkta listelenmiş tank özelliklerinin sıralanması. Veri tabanı oluşturmak, bu veri tabanı için kural setleri belirlemek ve bunların uygulanmasını sağlamak çok kolay bir iş değil evet; bu konuda yeni - özel tüm üyelerin özverili olması gerekli diye düşünüyorum. Hatta verin elime sopayı, tüm açılan başlıklar için köprünün başında ben durayım, kurala uymayanı onaylamayım o derece hassasım bu konuda :)

Özetle, buranın ayakta kalması için şu an bilmediğim / tanımadığım birilerinin büyük emek gösterdiği belli. Bilgi kaynağını kirlenmesini, yanlış bilginin yayılmasını engellemek de emek harcanması gereken noktalardan biri olmalı.

Nacizane düşüncelerimdir [:3]

Beğenenler: [T]175579,Sheyda27[/T][T]97410,S r K n[/T][T]187047,mrah[/T][T]208569,Beta_balik[/T][T]81103,Kınayu[/T][T]215740,japon22[/T][T]193238,burakhoca[/T][T]215074,Bssan[/T]
+1: [T]202876,AmazonDream[/T][T]97410,S r K n[/T][T]208569,Beta_balik[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

S r K nÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 18/08/2010
İl: Istanbul
Mesaj: 391
S r K nÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2019 16:10
[QUOTE=Alcynone]

- Öncelikle son yıllarda açılan konularda verilen öz bilgiler oldukça azalmış. Belli ki kendini bilgi vermeye adamış üyeler tekrarlı açılan konuları cevaplamaktan sıkılmışlar.

- Özellikle 2008 - 2012 yılları arasında açılmış öyle başlıklar var ki her bir yorumunu tek tek okuduğum, gerçekten insanın ufkunu açıyor. Şu an üyenin adını hatırlamıyorum ama sanırım biyolog bir arkadaştı, tankındaki parazitlerin tipini tespit etmek ve buna uygun ilaç uygulaması yapmak için araştırma yapıyordu. Son yıllarda benzer örnekler azalmış, hatta bitmiş.[/QUOTE]

Son zamanlarda hep düşündüğüm toparlayıp yazamadığım aklımdan geçen şeyleri yazmışsınız Ünal Hanım. Evet bahsi geçen yıllardaki yardımlaşma bilgi paylaşımı bugün yok. Açılan konuya verilecek cevap bir çok kişinin işine yarayacak belki ama günlerce cevapsız kalıyor maalesef. Bugünlerde de görüntülenme sayısı fazla konuların 🤔

Düzeltme: Bey hitabı düzeltilmiştir ☺[EDIT]S r K n,2019-06-13 16:46:11[/EDIT]

Beğenenler: [T]211822,Alcynone[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AlcynoneÇevrim Dışı

Kayıt: 28/12/2018
İl: Istanbul
Mesaj: 16
AlcynoneÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2019 16:16
[QUOTE=S r K n]

Son zamanlarda hep düşündüğüm toparlayıp yazamadığım aklımdan geçen şeyleri yazmışsınız Ünal Bey. Evet bahsi geçen yıllardaki yardımlaşma bilgi paylaşımı bugün yok. Açılan konuya verilecek cevap bir çok kişinin işine yarayacak belki ama günlerce cevapsız kalıyor maalesef. Bugünlerde de görüntülenme sayısı fazla konuların 🤔[/QUOTE]

Ünal Hanım diye düzelteyim :)

Aklıma gelmeyen bir başka noktaya da siz değindiniz sağ olun.

43567 kere görüntülenmiş 3 yanıtlı bir konuya giriyorum, ne mümkün içinde bir bilgi olsun. Kimsenin de aklına gelmiyor ki 43567 kişi çare bulmak için gelmiş bu konuyu okumuş :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

KınayuÇevrimiçi

Özel Üye
[B]14703,1[/B]
Kayıt: 02/10/2009
İl: Istanbul
Mesaj: 15856
KınayuÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 05:43
[QUOTE=MertA-] 1 -[K] Merhaba, siteye üye birileri herşeyi bildiğini düşünen ,zerre konu hakkında bilgisi olmayıp yazmak için yazan üyeler var.[/K][/K] 2- kendisinin düşünme yeteneği yok ancak düzenli olarak her konu altında en az bir yazısını görüyorum.[/K]15000 yazı yazmış ama içeriği hızlıca bir mesajlarına baktığınızda boş Üstelik hatalarını yüzüne vurduğumda beni telefonla taciz edebilecek ve mesajlarımı silmemi isteyecek kadar da cüretkar. Telefonda , o mesajları sil herkes görüyor rezil olucam diye yalvarabilen birisi.Bu kişi işine gelmediğinde moderatörlere koşup mesajları sildiriyor ve hiç bir şey olmamış gibi yolumuza devam ediyoruz.
Peki soruyorum. Benim emeklerim neden siliniyor ? Bu insan her gün yüzlerce çöp mesaj yazarken neden müdahale edilmiyor? Forumda biraz araştırabilirseniz zaten her konu hakkında bir yazı bulabiliyorsunuz. 8 -[K] Günlük mesaj yazma sınırı getirilmeli yada bu tarz günlük mesaj ortalaması yüksek her konu altına yazan işsiz güçsüzlere sınır getirilsin. [/K] 9 - [K]Formun içeriğini ve seviyesini düşüren bu ve bunun gibi insanlara da artık müdahale edilmeli. Yada lafı ağzının ortasına yediğinde o mesajlar kalmalı ki[/K] bu çöp bilgileri etrafa yayılmasın.[/QUOTE]

Selamlar konuda benim rumuz adım geçtiği için yazıyorum öncelikle bunu yazmaya başlamadan belirteyim. Ayrıca formumuz üyelerinden hiçbirinin bir konuda fikrini görüşünü düşüncesini yazarken en doğru benim yazdığım ben en iyisini ben bilirim diye yazmıyor yazdığınıda düşünmüyorum. öyle bir iddası savı,da yok kimsenin karınca kararınca herkes fikrini özgürce yazar doğru ve mutedil olumlu olabilecek gibiyse alır uygular kullanır yoksada bakıp okuyup geçer .Bunu gören sevgili formumuz üyelerimizde okuduklarında gerekli gördüklerinde takdir eder beğenir artılar teşekkür eder itibar görür sevilir sayılır bu dediklerinizde bağlayıcı kabul görürlükte bunlar etkili olur [:iyi:]
Açtığınız çöp = ( - ) [:kotu:] konuya sizin yazdıklarınız üzerinden madde madde gideceğim.
( 1-Nolu ) kırmızı harflarle işaretlediğim deyim yorumlarınız sizi bağlar başkası sizi ilgilendirmez size formumuz işleyişinde böyle bir görev misyon verilmemiş yüklenmemiştir öncelikle genel işleyiş kurallara yöneticiler bakar ilgilenir gereğini yapar kraldan çok kralcı lütfen olmayın siz yeltenmeyin [:)]

( 2-Nolu ) Yazdığınız kırmızı harflerle belirttiğim Size göre başkasının düşünme yeteneği yoktur o kişiye görede sizin kesinlikle zerre olmaya bilir insan kendini beğenmese çatlar ölürmüş zaten [:lol:]

( 3-Nolu ) Siz kendiniz başkasını takıntı edeceğinize hatalarını aramak yerine kendiniz doğru bildiklerinizle yeni üye arkadaşlarımıza yardın edin enerjinizi değerli vaktinizi buna harcayın kaldıki buda sizin üzerinize vazife değil öyle bir görev ve misyon size verilmemiştir. Ama haydi iyi niyetli olduğunuzu var sayalım .
(
4-nolu ) Kimin neye nasıl ne şekilde inanacağı inandığı yine sizin üzerinize vazife değil karışamaz inanan arkadaşlar var diye onları aşağılayamaz ve ileri geri deklere edip yazamassınız.
Sizin açmış olduğunuz konu ve tanıtımlarda siz Amerikayı yenidenmi keşfediyorsunuz veya Atomu,mu parçalıyorsunuz veya bilimsel makale veya yayınınızmı var bir kaç örnek buraya eklerseniz bizde görür yararlanırız. Ben ne yaptığınızı söyleyeyim sizlere akvaryum tanıtımı açıyorsunuz ondan sonra size yakın arkadaşlarınızı konuya toplayıp ah ne güzel balık vah ne şahane balık ondan sonra gelsin satışlar başka yaptınız elle tutulur gözle görülür ben bir şey göremedim.
Burdaki açılan konuların boş veya doluluğuna bir üst lonca varda o mu karar veriyor biz,mi bilmiyoruz boş dolu size,mi kaldı neye göre boş neye göre dolu sizmi karar veriyorsunuz yahu ?
( 5-Nolu ) Yazınızda belirttiğiniz arkadaş belki kendisi için değilde formumuz genel sakinliği ve sakil halini korumak ve sizi düşünerek üyelik bilgilerinizde öyle yazıyor koca mühendis 12 yaşındaki sevgili üyelerimiz bile sizin yaptıklarınızı yapmaz çocuk gibi davranmayın ne yapıyorsunuz diye aramış olamazmı ?
Bu yalvarışıda Atomu parçalayan Amerikayı yeniden keşfeden sizi korumak için olabilir [:lol:]
Ondan sonra sizden bir arkadaş o arkadaşa özelden sen yeni üyelerin ilahı olabilirsin o seviyelerde herkese yardımcı olabilirsin ama eskiler Atomu parçalaya bilenler yeniden Amerikayı keşfedenlere bilgin deneyimin yetmez çok dikkat çekiyorsun biraz formdan uzaklaş yoksa kötü olacak sana el birliğiyle dalacaklar dememiş,mi onu neden demiyorsunuz yazmıyorsunuz ?

( 6-Nolu ) Bu kişi işine gelmediğinde yöneticilere koşup mesajları sildire biliyorsa demekki yazdıklarınız silinmeyi gerektiriyor ve formumuz kurallarını bünyesinde barındırmıyordur.
Yöneticiler sözünü ettiğiniz kişinin babasının oğlu değil aynı şartlar senin içinde geçerli hep olayı başlatan siz olduğundan olmasın ne hikmetse sizinki siliniyor daha çok . Hani laf aramızda eğleniyorsun ya bu durumdan [:lol:] [:lol:] [:lol:]
Ondan sonra milletin yazdıklarını ileri geri şekilde çöp diye nitelendiriyorsun müdahale ediyorsun kendi yazdığın olay zemini hazırlayan yazılarınız silinince sizinkilerin bilimsel içeriği çok fazla tabi Atomu parçaladın Amerikayı yeniden keşfettinya emeklerimde emeklerim diye çırçır bağırıp ortalığı ayağa kaldırıyorsun [:lol:]

( 7-Nolu ) Gelelim formumuzda her konuda yazı paylaşım buluna bilinirliğinide kimse bilmiyordu söylemen bak çok iyi oldu istersen bütün millet çıksın sen kendin bir genel işleyiş belirle millet ona uysun konu tanıtım açılmassa millet senin farkınla bilen bilmeyenin farkını nerden bilecek üstad ya oldumu şimdi senin açtığın ileri geri yazan yazmayanlarla uğraşın formumuz kurucularından Refet beyin imzasında yazdıklarıyla ne bağdaşıyor ne örtüşüyor sen yani anlayacağın hariçten gazel okuyorsun yakında kendinizle kavga edersininiz ben korkuyorum maksadın amacın ne sende bir bilsen herşey çok güzel olacak ama nerde [:lol:]

( 8-Nolu ) Adam ne yazmış bak konu açıp sorun demiş Atomu parçalayın veya Amerikayı yendiden keşfedin. Keşfedelim dememiş [:lol:] Bunun ışığı altında açılmış konu ve tanıtımların altına herkes bildiğini yazar fikrini beyan eder görüşünü belirtir sen genel işleyişe karışamassın müdahale edip sınırlayamazsın hele hele çöp diye hiç niteleyemessin kendine yakın kişilerle ya sev ya terket derler sonra [:)]
Bu sizin açtığınız dahiyane konu ve Refet beyin istekleriyle yazdıklarıyla bu söylemde çelişiyorlar ters düşüyor . O zaman Refet bey derdiki bunların hepsi forumda var beni meşgul etmeyin arayın bulun .

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/150620190455201.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/130620191323061.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/150620190510281.jpg[/IMG]
Gelelim iş güç konusuna Allahıma bin şükür formumuz geneli işsiz güçsüzlerden oluşmuyor çoğunluğunun bir işi gücü var yine ekliyorum böyle dahi olmasa sen buna karışamaz bunu yazamaz ve deklere edemessin sizin gibi insanların işi gücü varsa Güzel ülkemizde işsiz güçsüz ben kimse kalacağına olacağınada inanmıyorum var gerisini sen hesap et. .Değerli formumuz üyelerinden kim olursa olsun sen işsiz güçsüz değimini kullanamassın ağzına alıp laf edemessiniz üzerinize vazife değil çünkü siz kimsinizki ?
Gelelim işi gücü olan kişi fert birey formumuz değerli üyeleri hem çalışıp hemde bu dediklerinizi yapamazmı bu bu kadar zormu millete atıp tutana kadar biz yürürken sakız çiğneyemiyoruz deyipte çapınızı kalitenizi ortaya koysanıza önce [:lol:]Çok mesaj yazdı işsiz güçsüz hepsi çöp siz karar veriyorsunuz yani bunlara iki kafadar [:lol:] [:lol:] [:lol:] Gülelimde boşa gitmesin peh

( 9-Nolu ) Burada müdahale edilmesi gereken biri varsa sizsiniz burada yapılan yarışmada birinci olan biyotop akvaryumuna iki taşı üst üstte koymuş bir şey yapmış gibi övünüyor diyerek bu katılımı takdir eden oy veren saygıdeğer üyelerimizi horlamak aşağılamak çünkü bu düşünce o anlama gelir türkçede o olmadı bilmem kaç yazı yazmış ayrıca ona paylaşım deniyor onuda belirteyim çöp işe yaramaz demek hem konuyu açana hem orda aklının yettiği dilinin döndüğü karınca kararınca bir katılım katkı yapmış üyelere yazdıklarına çöp demek açıkca akvaryum kurulum tanıtımlarda kendilerine yarar sağlayacak şekilde yönlendirmek kaç kere ben şahit oldum . Vs vs aklıma gelenler bunlar amma beğenirsin amma beğenmessin orası seni bağlar oda kimseyi ne değerinden düşürür ne senin lafınla ne bilgisiz yapar kendi kendine gelin güvey olursun ancak sonrada eğleniyorum hemde çok eğleniyorum demişsin ya Tavernaya git olmadı başka eğlenceler bul kendine bu söylem senin işsiz güçsüz kendine eğlence arayan kişi profilini yansıtıyor çünkü [:lol:] Adam direk söylemde bulunmasada yazdıklarında içten içe genel işleyişe her şeye laf ediyor dil uzatıyor ondan sonrada direk çark onu demek,mi istedim o ayrı sen yanlış anlıyorsun bilmem ne daha ne diyecekler lafın tamamı deliye söylenir. Yönetimede soruyorum burdaki işleyişe bu arkadaşmlarmı karar veriyor üst kurulmu bu arkadaşlar paylaşımda paylaşım adamların paylaşımlara bakışı düşüncesi ortada kendileri prof ya [:lol:] Uluslar arası derece ve yayınlarından geçilmiyor ya hani
O mesajlar kalmaliki demişsiniz izin verseniz kalacak hep ne hikmetse olayı başlatan siz sonra hayıflanan yine sizler ve sizinki siliniyor anlamadım ağzının ortasına bu durumda yiyen kim oluyor buda çok manidar [:lol:]
Birde formumuzda balıklarını tanıtıp allandırıp pullandırıp satmaya çalışmakmı formumuzun kalitesini yükseltiyor orasını ben anlamadım merak ettim [:(]Özellikle bilmem elinde kaç tür olan övünmeyi sevmeyen ben bu vatandaşlar tarafından sürekli Tropheusla ilişkilendirilmem yakıştırılmamda ilginç bir durum . Benim adımı Tropheusmu sandılar acaba [:lol:]
Birde bu arkadaşlara Meydan Larousse ansiklopedi hediye etsen amma çok yazı yazmışlar ne gereği vardı derler [:lol:]
[K]Dip Not : Formumuzda 15000 mesajı paylaşım yapan Mesut kardeşim Ben Tunç kardeşim var illaki tam adımızımı yazmalı bu kafadarlar [:lol:][/K][EDIT]Kınayu,2019-06-17 16:19:57[/EDIT]

Beğenenler: [T]214205,Aqua Discovery[/T][T]80804,Anuenlil[/T][T]215830,Luthien[/T][T]205759,AtalayTlkici[/T]
Teşekkür Edenler: [T]80804,Anuenlil[/T][T]205759,AtalayTlkici[/T]
+1: [T]214205,Aqua Discovery[/T][T]80804,Anuenlil[/T][T]205105,çulsuz[/T][T]205759,AtalayTlkici[/T][T]183240,MrPePe[/T][T]213158,sina00[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

LuthienÇevrim Dışı

Kayıt: 09/06/2019
İl: Ankara
Mesaj: 18
LuthienÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 09:48
Forum eski romalıların insanlık kültürüne kazandırdığı bir uygulama. Bizler üzerinden binlerce yıl geçmesine rağmen bu kültür mirasını farklı platformlarda devam ettiriyoruz. Başlangıç şekli günümüzde oldugu kadar demokratik olmasada fikirlerin ortaya konulduğu ve tüm katılımcılar tarafından tartışıldığı bir yapı. Kurallar ihlal edilmediği sürece yada bariz bir art niyet taşımadıkça kim ne kadar konu açmış ne kadar cevap yazmış bunun tartışılması gerçekten komik. Konu başlangıcı ve devamının ergenlik çağında yapılan ucuz dedikodulara benzemesi ise üzücü. Yapılan ithamlarda dile getirilen hatalı bilgiler verilmesi ise görece. Belli başlı sabitlerin haricinde gerek insan gerek baktığımız canlılar olsun sağlık ve bakım konusunda farklı tecrübeler ile şekillenen değişik uygulamalar olması gayet normal. İşinin uzmanı akademik kariyeri olan kişiler bile kendi aralarında uygulamalar konusunda muhalefete düştüğü bir dünyada yaşıyoruz. Umarım bilgi ve tecrübelerden faydalanmak için girdiğim bu forumda içerik olarak bu kadar gereksiz ve nicelik olarak boş bir konuyla karşılaşmam.

Saygılarımla[EDIT]Luthien,2019-06-15 09:51:41[/EDIT]

Beğenenler: [T]81103,Kınayu[/T][T]187047,mrah[/T][T]112546,capo di capi[/T][T]204774,Beykozbeyi[/T][T]156325,ErtanGulen[/T][T]193238,burakhoca[/T][T]215074,Bssan[/T][T]211822,Alcynone[/T][T]80804,Anuenlil[/T]
Teşekkür Edenler: [T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]81103,Kınayu[/T][T]210265,UmitYilmaz[/T][T]214103,mustafa59[/T][T]202876,AmazonDream[/T][T]205759,AtalayTlkici[/T][T]80804,Anuenlil[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MertAÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 25/11/2005
İl: Ankara
Mesaj: 656
MertAÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 10:36
Güzel güzel uğraşmış yazmissiniz ama Kinayu bey, nickinizi yada adinizi ben herhangi bir yerde yazmadım.Ustunuze alinmaniz ilginc olmuş. Mesajimi düzeltmem gerektiğini moderatorler tarafindan bu konu da rica geldigini zaten yine bu baslik altinda belirttim. Lafı ustune alinip şikayet eden sizmissiniz sanırım. Kendinizi bu sekilde görmeniz üzdü. Lutfen kisisellestirmeyelim.


Ben soylediklerimi soyledim ve ilgili yerlere amacimi ulaştırdım. O yuzden bir saatten aonra konuyu takibi bıraktım. Sizde bu kadar kafanızı yormayın.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

KınayuÇevrimiçi

Özel Üye
[B]14703,1[/B]
Kayıt: 02/10/2009
İl: Istanbul
Mesaj: 15856
KınayuÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 10:42
[QUOTE=MertA]Güzel güzel uğraşmış yazmissiniz ama Kinayu bey, nickinizi yada adinizi ben herhangi bir yerde yazmadım.Ustunuze alinmaniz ilginc olmuş. Mesajimi düzeltmem gerektiğini moderatorler tarafindan bu konu da rica geldigini zaten yine bu baslik altinda belirttim. Lafı ustune alinip şikayet eden sizmissiniz sanırım. Kendinizi bu sekilde görmeniz üzdü. Lutfen kisisellestirmeyelim.
[/QUOTE]
Üzerime hiç alınmadım mert kardeşim . Allah şükür ben kendimi biliyorum .Konuda biri benim rumuzumu yazmış ve yazdıklarımın en altında belirttiğim gibi dediğiniz şartlara uyan bir Ben bir Mesut kardeşim birde Tunç kardeşim var sadece .
Kafamı ne yoracağım ben burda hiçbir beklentim olmadan sevdiğim hobimizde akvarist Büyüklere saygıyla küçüklere sevecen anlayışlı yaklaşımla elimden geldiğince nasıl yardımcı olurum imla hatası yapmadan onun peşindeyim [:iyi:] Başka bir düşünce amaçla burda olmadığımda ortada .[EDIT]Kınayu,2019-06-15 10:49:43[/EDIT]

Beğenenler: [T]214205,Aqua Discovery[/T][T]80804,Anuenlil[/T]
Teşekkür Edenler: [T]80804,Anuenlil[/T]
+1: [T]214205,Aqua Discovery[/T][T]80804,Anuenlil[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MertAÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 25/11/2005
İl: Ankara
Mesaj: 656
MertAÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 10:48
Bir ara yazdıklarınıza özet geçerseniz sevinirim. Herkesin bu kadar bol zamanı yok malesef. Madde madde benim sözlerimi yorumlamışsınız. Sizinle bu konuda birebir bir tartismaya girmek istemiyorum.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

KınayuÇevrimiçi

Özel Üye
[B]14703,1[/B]
Kayıt: 02/10/2009
İl: Istanbul
Mesaj: 15856
KınayuÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 10:54
[QUOTE=MertA]Bir ara yazdıklarınıza özet geçerseniz sevinirim. Herkesin bu kadar bol zamanı yok malesef. Madde madde benim sözlerimi yorumlamışsınız. Sizinle bu konuda birebir bir tartismaya girmek istemiyorum.[/QUOTE]
Evet Mert kardeşim bende senden rica ediyorum Lütfen girmeyelim sevgi saygı çerçevesinde kimseyle yarış halinde değilim bir alıp veremediğim yok beklentim amacım yok karınca kararınca aklımın yettiği kadar birikimlerimi paylaşıyorum Tropheusu seviyorum evet sen beğenirsin beğenmessin bunlara gerek yok ortamı germeye hobi ve akvaristlikle,de bu durumların alakası yok herkes kendi işine baksın bu durumlarla anılmak ne sana fayda sağlar nede bana [:'(]
Ayrıca hata insanlar için olası hatalı bir fikir düşünce öneri paylaşım yapmışsam küçük büyük demeden giderim aslanlar gibi özrümü,de dilerim bunuda ordaki paylaşımda yazarım bundan asla gocunmam öğrenme bir süreçtir buda tüm ömrü hayatımız boyunca devam eder yenilikler ve yeni şeylerle [:iyi:]
Konunun ilk açıldığı halindeki gibi hangi konu paylaşım tanıtımda görsem bu siz o bu değil babam olsa hata tuşuna basar ve aynılarını yine yaparım üzerime alınma değildir bu formumuzu sahiplenme daha iyi olsun seviye artsın diyedir. Ufuk hocamın çırağıyız biz [:iyi:]
yanlışın olmaması gerekenin uygunsuzun istenmeyenin adı dini ırkı ülkesi yoktur X kişisindede Q kişisindede Y kişisindede aynıdır değişmez .[EDIT]Kınayu,2019-06-15 12:41:32[/EDIT]

Beğenenler: [T]214205,Aqua Discovery[/T][T]66071,hakanturken108[/T][T]80804,Anuenlil[/T]
Teşekkür Edenler: [T]66071,hakanturken108[/T]
+1: [T]210265,UmitYilmaz[/T][T]66071,hakanturken108[/T][T]80804,Anuenlil[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

UmitYilmazÇevrim Dışı

Kayıt: 30/10/2018
İl: Samsun
Mesaj: 318
UmitYilmazÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 11:32
Tecrübeli arkadaşlarımızsınız bilgi birikim seviyeniz bence gayet iyi durumda.
Mert kardeşime ve bu hobiye yıllarını uzun zamanlarını vermiş bazı arkadaşlara ufak bir sitemim olacak.
Mert hocam erhan beyin yaşını görüyorsunuz değil mi? Abartmıyorum belkide babanızın yaşındadır kendisi. Erhan abi ve diğer bu yaş gruplarındaki abilerimizin burada genç acemi arkadaşlara bilgiler vermesi benim kanaatimce mükemmel bir şey. Forum ortamında değilde sokakta karşılaşsanız çok afedersiniz size hakaret etse belkide yaşından ötürü saygısızlık edip cevap vermeyip alttan alacağınız birisine bu şekilde hitaplarda bulunmanız beni çok üzüyor gerçekten. Erhan abi abimiz mert bey kardeşimiz olsun ki ben her ikinizide şahsen tanımıyorum. Bunlar benim şahsi düşüncelerim. Bir diğer sitemim tecrübeli bilgili fakat herşeyin en doğrusunu ben bilirim egosu taşıyan arkadaşlarımıza. Bazı arkadaşlar demişki post kasmak için mücadele veriliyor acemiler konuları aramak yerine kolayına kaçıp soru soruyorlar post kasmak isteyenlere fırsatlar sunuluyor. Ama bu forum yönetimin uyguladığı bir sistem. Konu sayısı fazlalaştıkça post sayısı arttıkça forumun değeride artıyor. Evet bilinçli kullanıcı arama yapabilir sorunlarını başlık açmadan çözebilir katılıyorum. Sizin dediğiniz gibi olduğu zaman forumun akışı durur kimse başlık açmaz, yeni katılan arkadaşlarımızın foruma bağlılığı sağlanamaz, üye sayısı artmaz, yenilerin ve eskilerin harmanlanması beklenemez, forumun takibi düşer vs vs birçok olumsuz etkisi olur. zaten şu anda forumda cevabı bulunamayacak hiçbir konu yok diyebiliriz. Konu akışı olmaz ise bizler birbirimizi tanıyamayız iletişimimiz kopar ve forum amacından uzaklaşır. Mesela şuanda anasayfada cevaplayabileceğim birçok konu var ve ben sırf sizlerin bu düşüncesi yüzüncen cevap vermiyorum. Şuanda benim gibi düşünen birçok forumsever yarattınız. Sizlerin o konuları okumanızı ve hepsine cevaplar vermenizi, yeni arkadaşlarımıza forumu sevdirmenizi, buranın iletişim kurulabilen bir çok hobicinin bulunduğu bir ortam olduğunu hissettirmenizi bekliyoruz 😊 saygılar sevgiler hepinize[EDIT]UmitYilmaz,2019-06-15 12:01:56[/EDIT]

Beğenenler: [T]81103,Kınayu[/T][T]215830,Luthien[/T][T]214103,mustafa59[/T][T]208917,Etimesgut06[/T][T]107420,frag[/T][T]211822,Alcynone[/T]
Teşekkür Edenler: [T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]81103,Kınayu[/T][T]107420,frag[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

erhanyanÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 06/12/2015
İl: Istanbul
Mesaj: 1012
erhanyanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 13:02
Adaş Erhan abi nin bilgisi de güzeldir sohbeti de... Tanışma fırsatı bulduğum akvaryumlarına bayıldığım: D değerli bir hobici. Niye üstüne alındı onu da anlamadım:)

Beğenenler: [T]81103,Kınayu[/T]
Teşekkür Edenler: [T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]81103,Kınayu[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ers1905Çevrim Dışı

Kayıt: 19/01/2018
İl: Ankara
Mesaj: 465
ers1905Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 13:02
Konu tatlıya bağlandı bence. Daha fazla yorum yapıp uzatmayalım. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda. Bu mesaj açılan konuda sonuncu olsun ve kapansın gitsin. [:)]
Herkese keyifli hobiler...

Beğenenler: [T]210265,UmitYilmaz[/T][T]81103,Kınayu[/T]
Teşekkür Edenler: [T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]81103,Kınayu[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ChesÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,192491[/C]
Kayıt: 28/12/2016
İl: Bursa
Mesaj: 1881
ChesÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 13:04
[QUOTE=UmitYilmaz] Konu sayısı fazlalaştıkça post sayısı arttıkça forumun değeride artıyor. Evet bilinçli kullanıcı arama yapabilir sorunlarını başlık açmadan çözebilir katılıyorum. Sizin dediğiniz gibi olduğu zaman forumun akışı durur kimse başlık açmaz, yeni katılan arkadaşlarımızın foruma bağlılığı sağlanamaz, üye sayısı artmaz, yenilerin ve eskilerin harmanlanması beklenemez, forumun takibi düşer vs vs birçok olumsuz etkisi olur. zaten şu anda forumda cevabı bulunamayacak hiçbir konu yok diyebiliriz. Konu akışı olmaz ise bizler birbirimizi tanıyamayız iletişimimiz kopar ve forum amacından uzaklaşır. Mesela şuanda anasayfada cevaplayabileceğim birçok konu var ve ben sırf sizlerin bu düşüncesi yüzüncen cevap vermiyorum. Şuanda benim gibi düşünen birçok forumsever yarattınız. Sizlerin o konuları okumanızı ve hepsine cevaplar vermenizi, yeni arkadaşlarımıza forumu sevdirmenizi, buranın iletişim kurulabilen bir çok hobicinin bulunduğu bir ortam olduğunu hissettirmenizi bekliyoruz 😊 saygılar sevgiler hepinize[/QUOTE]

Konu başlığı ile ilgili bir yorum yapmak istemiyorum. O nedenle bu mesajın belli bir kısmını alıntıladım. Sayın Ümit beyin tespiti bence de çok doğru. Forumu forum yapan bu noktalar zaten. Diğer türlü olsa ansiklopedi okumaktan farkı kalmaz diye düşünüyorum. Çok basitçe ulaşılabilecek bilgiler için post açılıyor mu evet açılıyor fakat; bunu hoş görmek gerekli diye düşünüyorum. Zira sosyal medya zaten bu tarz forumların popülerliğini fazlasıyla azalttı. Elimizdeki değerin kıymetini bilelim ve yeni arkadaşlara mümkün olduğunca bilgi mirası bırakalım isterim.

Beğenenler: [T]210265,UmitYilmaz[/T][T]81103,Kınayu[/T]
Teşekkür Edenler: [T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]81103,Kınayu[/T][T]214103,mustafa59[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir