Ana Sayfa Ana Sayfa
  Favorilerim Favorilerim   Cevapsız Konular Cevapsız Konular   Favori Forumlardaki Aktif Konular Favori Forumlarım
Yönetime Mesaj  Yardım Yardım  Bilgi Agaci Bilgi Ağacı
  Aktif Konular Aktif Konular  Arama   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 Akvaryum.com Forum : Tanıtım Forumları : Akvaryum Dünyasından Haberler : Akvaryumcu Önerileri ve Duyuruları
Izmirin En Iyi Akvaryumcusu...
Bu Forumdaki: Önceki Konu - Sonraki Konu
  Yanıt Yaz Yanıt YazSayfa  <1 567
Yazar
Mesaj
  Konuda Arama
fred
Forum Özel Üyesi

Baliklarim Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 10 Ekim 2010
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı fred Alıntıbullet Konu: Izmirin En Iyi Akvaryumcusu...
    Gönderim Zamanı: 05 Ekim 2011 01:58 IP
Orjinalini yazan: gurkooo
En iyi Akvaryumcu karakter ,müşteriyi karşılama,diyalog,güleryüz,bilgilendirme ise

Karabağlar-Doktor petshop derim. ( Süleyman Türkmen)
Japonlarımın yanına sp yavrusu satmadı ikna etti çöpçü almamı sağladı.

Japon-çöpçü ikilisi japon-sp ikilisinden çok daha kötüdür.
Kadir Alper Aldemir

AFK for a fuckin' while..
 
Yukarı Dön
Akvaryum.Com
Reklam
Simge

Alıntı MiSoSiKiaNbullet Akvaryum.Com Reklam
    Gönderim Zamanı: 26/05/2015 12:37:06
Akvaryum.Com Reklam
Reklamı Kaldır
 
Yukarı Dön
numanoglu1986
Forum Özel Üyesi
Simge
Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 15 Eylül 2005
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı numanoglu1986 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 11 Ekim 2011 21:53 IP
Arkadaşlar Bornovadaki Cupcup Akvaryumun yeri tam olarak nerede acaba?
B. Refik Numanoglu
 
Yukarı Dön
fred
Forum Özel Üyesi

Baliklarim Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 10 Ekim 2010
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı fred Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 12 Ekim 2011 01:08 IP
Bornova'da değil Yeşilova'da Kamil Tunca Bulvarı üzerinde garajdan 200-250 metre geride solda.
Kadir Alper Aldemir

AFK for a fuckin' while..
 
Yukarı Dön
avukat1907
Forum Üyesi
Simge
Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 29 Aralık 2008
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı avukat1907 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 21 Ekim 2011 10:43 IP
Bundan yaklaşık 1 hafta önce Cup Cup akvaryumun Altındağ da olan yerine gittim. Kendim için bitki ve  canlı doğuran türlerinden aldım. Aynı büroyu paylaştığımız Bayan Avukat arkadaşım, melek beslediği için  ve özellikle inci gövde  arayıp  bulamadığı için orda gördüğüm melek balıklarından almak istedim ve fiyatını sordum, görevli bayan bana 10 TL dedi. Arkadaşa telefonda ulaşamadım ama büroya dönünce söyledim ve kendi  akvaryumdaki DAMIZLIK BOY zebra melek çiftlerini verip, inci gövde melek almak istemesi üzerine de Cup Cup Akvaryuma gitmiş. Bana 10TL den fiyat veren  görevli,  arkadaşa 25TL fiyat söylemiş. Arkadaşım  boş dönmemek için, üstüne 2 Çİft melek balığı ve  30 TL  vererek 1 çift inci gövde melek ve ufak resbora  alıp geri dönmüş. İşte bizim esnaflık anlayışımız, birden fazla gidiyorsan bir yere illaki kazık atacaklar. Bana 10 TL denen balık bir anda 25 TL oluyor yada 3 tl den satılan vatoz yavrusu 10TL ye çıkabiliyor. Karşısındakinin pek bir fiyat bilgisi ve alakası olmadığını görünce fiyatlar 3-4 katına çıkabiliyor. Bir daha adımı mı atmam Cup Cup akvaryuma. Hobiye ilk başladığımda yani 2008 de bende akvaryumcu esnafından az kazık yememiştim. Ama bilgisi yok diye de hobiciyi yolunacak kaz olarak görmemek lazım. Cup Cup akvaryuma benim yönlendirmem sayesinde bir çok avukat arkadaş gidip alışveriş yaptı , hatta birlikte gittiğimiz bir arkadaşımız 400TL  lik alışveriş yapmıştı. Herkes kendine eder ne diyelim..
HAYDAR YÜKSEL
Lions Cove, Jalo Reef, Red Top NduBi, Chewere,
 
Yukarı Dön
Orhun1907fb
Forum Üyesi
Simge
Akvaryumum Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 28 Eylül 2011
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı Orhun1907fb Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 14:17 IP
Orjinalini yazan: fred
Maaşallah bütün Şirinyer-Buca'yı yazmışsınız
Albayrak Akvaryum 1'den hiç alışveriş yapmadım.Sadece bir kaç kere bir şeyler sorup çıktım ama balıkları pek sağlıklı değildi.Uzun zamandır uğramıyorum şu an durum nedir bilmem.

Albayrak Akvaryum 2'den yapıyorum genelde malzeme alışverişlerimi.Standart 1 metrelik akvaryum aldım 2 ay kadar önce.Öncesinde ve sonrasında bir çok yere fiyat sordum en az 15-20 lira fark var aralarında.Bence akvaryum fiyatları çok uygun.Balık alacağım zaman ise tür çeşidi genelde fazla olmamasına rağmen istediğim tür orada varsa kesinlikle oradan alıyorum çünkü balıkları çok sağlıklı oluyor.Malawileri zaten kendisi aynı dükkanın batar katında üretiyor.

Mercan Akvaryum hanın içinde olduğu için yerini pek fazla kimse bilmez.Evet salaş bir yer ancak ben her gittiğimde oldukça ilgili davranıyorlar.Sadece bir kere elma salyangozu aldım canlı olarak.Balık alanlar varsa yazabilirler nasıl olduğunu.

Dönmez akvaryum hayatımda gördüğüm en özensiz en pis yer.İçerisi inanılmaz kötü kokuyor.Çok fazla toz var mekanda.Sigara dumanı da cabası.Temizlemek için pek özen gösterdiklerini de söyleyemem.Normalde bir şey almayacak olsam bile en az 5-10 dakika içeride oyalanır balıklara bakar merak ettiğim bir şey varsa sorarım ama oraya girmemle çıkmam bir oldu diyebilirim hızlı hızlı girip çıktım.Büyük balıkların olduğu akvaryum da tam bir felaket.Uyumsuz türleri geçtim o kadar çok yoğunluk var ki balıklara yüzecek yer bile kalmamış.

Cup Cup Akvaryum Yeşilova'ya ikinci şubesini açtıktan sonra Şirinyer'deki şubesi kalitesini yitirdi.O bayan da bildim bileli asabi.Küçüklüğümden beri korkarım hep oraya gitmeye.Gittiğim zaman da hemen alacağımı alır,fazla bir şey sormadan çıkarımGerek hizmet,gerek tür çeşitliliği,gerek kalite açısından Yeşilova'daki şube gerçekten çok iyi.(Yeri evime ters olmasa mümkün olduğunca oradan yaparım canlı alışverişini)Orası açılmadan önce Şirinyer'deki şube de aynı şekildeydi.Ben bunu Yavuz Bey'e bağlıyorum.(isminden tam emin değilim renkli gözlü,top sakallı,saçı az olan asıl dükkan sahibi beyefendi).Gerçekten çok ilgili ve bilgili bir beyefendi.Ancak gittiğiniz zaman dükkan kalabalıksa hizmet çok iyi olmuyor.Bir de mümkün olduğunca gittiğiniz zaman onunla muhattap olursanız daha memnun kalırsınız.Çocukları falan da oluyor genelde,onlar o kadar yardımcı olamıyorlar.

Benim bildiklerim bu kadar,diğer yerleri de bilen varsa paylaşırsa memnun kalırım.Ya da bu dükkanlar hakkında farklı görüşleri olanlar varsa paylaşabilir.

Cupcup hakkındaki görüşlerinize aynen katılıyorum. :)

Albayrak serisi tüm petshoplar haddinden fazla pahalı ve birazda çakaldırlar siz bir balığı 4liraya zor satarsınız (ben 5 liraya satıcam inanın der) 5dk sonra bir başkasına fiyat sordurun balığa 10 lira çeker. ;)

Ben canlı alışverişimi www.malawiizmir.com birand kuvandan yapıyorum , şuan üretimhaneyi kapatıyo olsada onun önerdiği insanlardan alıcam canlılarımı.

Her türlü malzeme alışverişimide www.akvaryem.com ceylan abiden yapıyorum , ceylan abi her konuda yardımcı oluyor , yüksek fiyatlı ürünleri olduğunda bunu kendisiyle paylaşabiliyosunuz , elinden geldiğinde piyasanın altında (kovadan bölme yem , akvaryum malzemeleri) satmaya çalışan bir hobicidir.

Bu başlıkta bahsedildiği üzre birtek ege akvaryuma uğruycam 1-2bakınıcam balıkların kaliteli olup olmadığına.(bucadaki akvaryumcuların hiç birinden memnun değilim)


Düzenleyen Orhun1907fb - 26 Kasım 2011 14:18

Teşekkür Edenler: C.Doruk Anık,
Orhun ÖZDAĞLI
200*45*35-120*45*55
Demasoni - Msobo Magunga

 
Yukarı Dön
sailor499
Forum Üyesi
Simge
Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 22 Ocak 2007
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı sailor499 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 20 Mart 2012 22:09 IP
Kemeraltındaki Ege Akvaryum çalışanları çok yardımsever ve güleryüzlü. Balıkları da çok sağlıklı ve güzel. Daha önce hiç karşılaşmadığım şekilde balıkları torbaya koyarken nereye gideceksen ona göre suyunu ayarlayalım dedi. İşini severek ve bilerek yapmak budur... 

+1 Diyenler: iahmetgunay,

Ömer T. / İzmir-Seferihisar
 
Yukarı Dön
FhrttnErn
Forum Üyesi
Simge
Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 18 Ağustos 2012
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı FhrttnErn Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2012 20:59 IP
Ege akvaryum gerçekten çok iyi gerek faik abi gerek ailesi olarak cok güleryüzlüler balıkları da sağlıklı işini iyi bilen kişiler.

220 LT Japon Akvaryumu
56 LT Yarı Bitkili Canlı Doğuran Akvaryumu
 
Yukarı Dön
Sevket2123
Forum Üyesi
Simge
Akvaryumum Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 21 Temmuz 2013
Konum: Aydin
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı Sevket2123 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2013 17:35 IP
Çok uzun zaman geçmiş biliyorum ama bir sorum olacak acil şu anda izmirdeyim eheim marka dış filtre alacam bulmuştum ama özel nenlerden dolayı aksilik çıktı eyer bildiğniz kavaryumcu önerisiiiiiii eheim. 2228aıyoeum
BİTKİLİ
 
Yukarı Dön
makara95
Forum Üyesi
Simge
Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 24 Temmuz 2013
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı makara95 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2013 21:31 IP
Çok eski bir konu fakat ilgilenen olursa diye söylüyorum Yeşilovada eğer canlı arıyorsanız ne Altın Akvaryum ne de Cup Cup.Altın Akvaryumun 200-300 metre aşağısında Melisa Akvaryumdu sanırım tam hatırlayamadım.Kesinlikle öneririm sahibi belki çok bilgili biri değil ama canlıları maşallah çok sağlıklı ayrıca her akvaryumcuda olan 'Al al bişey olmaz, yaşar onlar sıkıntı olmaz' tarzı klişeler kesinlikle yok.Fazla ürün çeşidi yok fakat tekrar söylüyorum canlılar çok sağlıklı ve sahibi kesinlikle çok sıcakkanlı.Herkese öneririm kendimde neon aldım ve çok sağlıklılar.

Not: Melisa değil KARDELEN AKVARYUM


Düzenleyen makara95 - 26 Eylül 2013 00:46
Ali KARA
 
Yukarı Dön
muratti777
Forum Üyesi
Simge
Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 06 Eylül 2013
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı muratti777 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2013 01:21 IP
Akvaryum malzemesi için Altın akvaryumdan mutlaka fiyat alınmalı, bazen çok enteresan fiyatlar denk getirebilirsin. Tabi öncesinde internetten iyi bir araştırma yap sonrada Altın akvaryumda nakit fiyat için sıkı pazarlık yap.

Yanlış hatırlamıyorsam Anadolu petle çok fazla çalışmıyorlar Eheimler ne durumda bilemiyorum.
100 X 55 X 38 cm
18 Adet Tropheus Bemba , 11 Adet yavru Tropheus Bemba


 
Yukarı Dön
Eski Üye
Eski Üye

Akvaryumum Baliklarim Benim Sitem Yorumlarim
Alıntı Eski Üye Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2013 12:51 IP
Malzeme konusunda Kardelen Petshop tek geçerim.

Düzenleyen SeviyorumSeni - 08 Ekim 2013 20:09
 
Yukarı Dön
SORCEROR
Forum Üyesi
Simge
Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 05 Ekim 2013
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı SORCEROR Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2013 18:40 IP
Mevzu balik satin almak ise Izmir'in krali Calvus Akvaryum'dur..Ikinci sirada ALtin Akvaryum ve Ucuncu CupCup.. Tabi bu benim sahsi fikrim..

+1 Diyenler: yılmazbaş,
400 Litre Karma Orta Amerikan
 
Yukarı Dön
serdartopac
Forum Üyesi
Simge
Benim Sitem Yorumlarim
Kayıt Tarihi: 10 Ocak 2014
Konum: Izmir
Durumu: Çevrim Dışı


Alıntı serdartopac Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2014 15:34 IP
Arkadaşlar izmir bostanlı civarında yada yakınlarında akvaryuma delik açabilecek mekanlar varmı lütfen yardım
 
Yukarı Dön

-   Konuyu Paylas    Sayfa  <1 567