Fluval 406 Sorunu


bbasaranÇevrim Dışı

Kayıt: 24/04/2023
İl: Izmir
Mesaj: 2
bbasaranÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2023 15:19
7x Oscar, 1x Pacu, 1x Jack Demsey, 1x Parrot, 1x Red Tail ve 1x Shovel Nose beslediğim ortalama 300 litrelik akvaryumumda SunSun HW-302 kullanıyorum. Ancak gücünden ötürü çok 1000lt/h çevirmediğini düşündüğümden iç filtre desteği olarak Venusaqua VS-1303 aldım. Sonrasında askerlik sürecimde ne temizlik ne su değişimi yapamadığım için bir amanyok patlaması yaşadım. Bunu telafi ederken aynı anda iki dış bir iç filtre kullanmayı planlayıp, şansıma lokal uğradığım akvaryumcuda Fluval 406'yı bulup aldım.

Ancak en başından kurulumunda bir kere su çekebildim. Bir kaç kademe debi ayarlaması olan filtreyi maximuma aldığımda kafa motorundan ciddi sesler gelmeye başladı ve kendi kendine üçüncü gün durdu. Aldığım yerde kafa motorunu ayrıca takıp denediğimde çalışır durumda ancak eve götürüp alt hazneyi bağladığımda durum yine aynı, üstelik bu sefer hiç su çekmemeye başladı. Üst ve alt kısmın bağlantısında ufak bir boşluk oluşuyordu oradan hava aldığını düşünüp, hava hortum ile sıkıştırma aparatını destekleyip boşluğu kapattığımda da yine aynı sorun devam etti.

Yabancı forumlarda ya pervane ya motor ya da bahsettiğim boşluktan bu sorunların olup çözüldüğünü gördüm ancak benim deneyimlemem üzere maalesef sorun hiçbir değil gibi gözüküyor. Bu filtreden kullanıyor ya da kullanmış olan varsa, destekleriniz bekliyorum.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir