japonlarım taşa sürtüyor

morbidÇevrim Dışı

İl: Istanbul
morbidÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 13:33

morbid2007-3-9 16:8:0

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AbuÇevrim Dışı

Özel Üye
AbuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 13:56

Sayın Ömür Gülçiçek,

Akvaryumunuzun su oranlarında sorun var,büyük olasılıkla sudaki nitrat artmış durumda ve balıklarınız bundan dolayı etrafa sürtünmeye çalışıyor.Aynı zamanda yaptığınız su değişiminden sonra balıklarınızda nitrat zehirlenmeside olmuş olabilir.Su düzenleyiciler kullanarak belirli miktarda su değişimleri yapın( 5lt civarı ) ancak su değişimlerindeki su sıcaklığı akvaryumunuzdaki su sıcaklığınla eşit olsun.Aksi taktirde ne kadar balık alırsanız alın yaptığınız bu değişimler 48 litrelik bir akvaryumda hastalanmalara yol açıcaktır.

Saygılar.

morbidÇevrim Dışı

morbidÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 14:20
merhaba aytek bey. az önce akvaryumcudan sera aqutan aldım dip çekimi yaptım temiz su ekledim şimdi bu ilacı balıklar içindeykenmi damlatacagım?...

AbuÇevrim Dışı

Özel Üye
AbuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 14:33

Aldığınız kutunun üzerinde bilgi bulunması gerekiyor.Akvaryumunuzun litresine göre suya ilave etmeniz gerekiyor ,Ayrıca kısa aralıklarla su değişimi yapmamalısınız en azından gün aşırı olması balıklarınızın strese girmesini ve daha çok hastalanmasını öneyecektir..

morbidÇevrim Dışı

morbidÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 14:34
kutunun üzerine balıkların olup olmamasıyla ilgili hiçbir bilgi yazmıyor herneyse zaten balıklar içindeyken damlattım artık balıklar biraz daha sakinleşti gibi sanki inşallah iyileşirler 

AbuÇevrim Dışı

Özel Üye
AbuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 14:36

Eğer düzgün oranda suya ekleme yaptıysanız sorun biraz olsun düzelicektir ancak filitrasyonunuzu tekrar gözden geçirmeniz balıklarınız açısında çok faydalı olacaktır.

Abuse2006-9-29 14:39:46

morbidÇevrim Dışı

morbidÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 14:42
şu an ilacı ekleyeli 10dk oldu. Filtreyi çalıştırayımı?..

AbuÇevrim Dışı

Özel Üye
AbuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 14:48
  Filitreyi çalıştırın ancak daha sağlıklı bilgi vermek için akvaryumun resmini çekip siteye eklerseniz başka arkadaşlarında önerileri olabilir.Akvaryumunuza koyduğunuz kum vs gibi malzemeleri iyi yıkamadıysanız sudaki bulanıklık normaldir.

morbidÇevrim Dışı

morbidÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 14:58
tamam resimleri koyuyorum. Bu arada balıklarım biraz daha iyileşti sakinleşti gibi. 

morbid2006-9-29 15:0:28

AbuÇevrim Dışı

Özel Üye
AbuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 15:08
  Suyunuza çok fazla bulanıklı görünmüyor,filitrenizi 24 saat çalıştırın ve su değişimlerinde yeni eklediğiniz suyun sucaklıgına dikkat edin.Ayrıca akvaryumunuzun içindeki balıklar akvaryumunuza göre biraz büyük olmuş,biraz daha küçük balıklar seçmeniz şimdilik daha mantıklı olur diye düşünüyorum. 

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 15:11
aynı şey bendede oldu mümkünse akvaryumun suyunu değiştirmeyin veya hepsini değiştirmeyin ve güçlü motor kullanın saygılar inşallah düzelirler

morbidÇevrim Dışı

morbidÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 15:14
Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Fotoğrafta bulanık çıkmadı resimler ancak su normalde belirgin bi şekidle bulanık. Resimlerde balıkların gözükmesi için yakın çekim yaptım akvaryumun boyu balıkların boyutuna göre normal.. Şu an yaklaşık yarım sata oldu ilacı damlatalı ancak büyük japonum hala ara ara kendini taşa sürtüyor. 2 gün bekleyip görelim bakalım inşallah iyileşirler.

kermitÇevrim Dışı

İl: Izmir
kermitÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 15:22
mrb yazışmalarınızı okudum.aynı sorun benim blıklaırımdada var. iki tane bebekyüzüm var.bir yerlere sürtünmeye çalışıyorlar.hepsini anladım da bu dip çekimi nasıl oluyor bir anlatabilirmisiniz

AbuÇevrim Dışı

Özel Üye
AbuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 15:47

Ömür bey ilk önce şunu belirteyim,balıklarınızın sürtünmesi ilaç kullandınız diye anında bitmez.Su değişimlerini düzenli bir şekilde aksatmadan yaparsanız 2 veya 3 gün içerisinde suyunuz düzelmeye başlar.

Ahmet bey sorduğunuz soruyla ilgili cevapları forumda "ARAMA" butonunla yapabilirsiniz,ama kısaca anlatmak gerekirse hortumla akvaryumun dibinden su çekme işine dip çekimi denir.Ama detaylı bilgiyi forumda bulabilirsiniz.

Saygılar.