iceman’lerin cinsiyetini nasıl anlarım

Eray HatipoğluÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Eskisehir
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Mart 2006 02:14
Öncelikle tüm akuvaristllere Eskişehir den çok çok selamlar gönderiyorum.sayın arkadaşlarım ,uzun süre yaklaşık 15 yıl canly doğuran akvaryum balyklarıyla meşgul idim ve ?u an yine meşgulüm ve meşgul olacağım ,Fakat; sizlerin malawi, tanganyika forumlarınızı okuduktan sonra ben de artık bir malawi akvaryumu kurdum,?Şu an yunus,saryprenses,red kadanga,papağan,iceman,lambordai çiklitleri mevcut,ve tabi 1e2,3d orantısına uymaya çalıştım. çalıştım diyorum çünkü forumlarınızdan okuyarak yunus,saryprenses,lambordai çiklitlerin cinsiyetini öğrendim. yalnız iceman leri bilemiyorum belki forumlarda vardırda gözümden kaçmıştır ,ama büyük ihtimalle forumlarınız da iceman in cinsiyeti yok..icemanler hakkında tecrübe sahibi arkadaşların yardımInı bekliyorum.
estergon2006-10-24 1:3:15

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

solgacÇevrim Dışı

solgacÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Mart 2006 12:26
yce man lerde cinsiyet ayrymynyn en barizi büyüklük ve üst yüzgeçteki sivri uzunluktur, erkekler di?ilerden bariz bir ?ekilde daha iri ve büyük olup, üst ve alt yüzgeçleri özellikle üst yüzgeci ince uzun bir ?ekilde sivrilerek (4-5 cm de iken bu ba?lar)neredeyse kuyruk yüzgecinin sonuna kadar ula?yr.Ayryca yine erkeklerin üst yüzgeçlerinde sary rengin içinde özellikle yüzgecin ba? kysymlaryna do?ru parlak açyk mavi bir renkde vardyr.
s.prenseslerde ise yine 4-5 cm iken erke?i ayyrt etmeye ba?lyyabilirsiniz, e?er 2 erkek varsa biri baskyn biri çekinik kalyp siyah renklerini tam olarak vermiyecektir, fakat yine üst ve alt yüzgeçler byçak gibi kesik sivri bir ?ekilde bitiyorsa erkektir ayrycy alt anal yüzgeçte 2 nokta varsa yine erkektir, di?ilerde bu yüzgeçte 1 nokta olabiliyor yada hiç olmuyor.

aciklama Mustafa Özgümü? e ait bir alintidir.

umarim yardimci olur bu bilgiler.

Özel Üye
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Mart 2006 01:01
Saol dostum.hem de çok yardymcy oldu.Kolay gelsin.