sarı prenses sürekli dönüyor

GomodoEjderiÇevrim Dışı

İl: Bursa
GomodoEjderiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Mart 2006 18:11
Sary prenseslerimden birisi oldu?u yerde sürekli dönmekte(kendi ekseni etrafynda dönüyor) ve sürekli suyun üzerine yakyn bölgelerde bulunmakta.Di?er balyklarymda(imparator sprenses,vatoz) bir sorun gözükmemekte.300litre suyum var.
Balyk bu dönmeden 2 gün önce kendisini hiç bir sebep yokken camdan cama vurmu?tu.Yüzgeçlerinde hafif ?erit ?eklinde da?ylma oldugu için bakteri ilacy aldym, yardymcy olabilirmisiniz nedeni nedir?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

tolgao2000Çevrim Dışı

İl: Ankara
tolgao2000Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Mart 2006 18:24

Hangi ilacy aldynyz, ayry bir akvaryumda tedavi etmeye çaly?yn, yüksek ihtimalle kurtulmasy zor, hem iç hem dy? enfeksiyon olabilir, ?imdi yem de yemiyordur, e?er yiyorsa sarymsak suyuna emdirilmi? yemlerden yedirmeye çaly? bu esnada dy? enfeksiyon ilacy da kullan.

Biraz riskli olmakla birlikte Flagyl deste?ide ver, makaleler bölümünde açyklamasy var, ayny anda bactopur varsa kullanabilirsin, baly?yn hastalykta a?yr bir evrede görünüyor...

Çaba sarfetmen gerek umarym kurtarabilirsin...

GomodoEjderiÇevrim Dışı

GomodoEjderiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Mart 2006 19:27
cevabynyz için te?ekkür ederim.Malesef akvaryumcu tarafyndan tam bir açyklama alamadygym için kaliteli bir ilaç alamadym çünkü her ilaç ba?ka bir ?eyi tedavi etti?inden dolayy gelecekte elimde kalabilirdi ilaç :/. Kullandygym ilaç deepfix bakteriyel hastalyklar diye yurdum maly bir?ey.O zaman bu balygy alyp akvaryumcuma vereyim orda ilaçlansyn.Gerisine bir?ey olmasyn bari.(yem yemiyor malesef sarymsak veremem)

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 22 Mart 2006 02:20
Merhabalar,
Yem yemese bile sarymsak i?e yarayabilir bence..

Saygylar...

bahadir74Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
bahadir74Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Mart 2006 03:47
kesinlilkle sarymsak kullanyn e?i bulunmuyan bir antibiyotik

GomodoEjderiÇevrim Dışı

GomodoEjderiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Mart 2006 08:28
Ba?ymyz sa?olsun.Sarymsa?y sürünün geri kalany için tatbik ediyorum ?uan.Ölüm 23.40 civary gerçekle?ti.Ke?ke insan o?lu her olaydan tecrübe ile bir?eyler ö?renmiyor, do?rudan bazy ?eyleri farkedebiliyor olsa :(.

Bu sarymsak sürtünmeyede etki eder mi?.Ayryca balyklarda esneme olurmu.Ymparatorumda çok nadiren azyny kocaman acyp kapatyyor.Esner gibi bir hareket yapyyor.Rahatsyzlyk mydyr bu? Te?ekkür ederim.
Hamso2006-3-22 8:40:5

a.cemÇevrim Dışı

İl: Istanbul
a.cemÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Mart 2006 09:52
Ba?ynyz sa?olsun.

tolgao2000Çevrim Dışı

İl: Ankara
tolgao2000Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Mart 2006 09:54

Balyklarda insanlar gibi esnerler normal bir durum.

GomodoEjderiÇevrim Dışı

GomodoEjderiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Mart 2006 07:58
arkada?lar size ula?ty?ymda 2 baly?ym ölmü?tü, ?uan bir sary prensesim daha ayny hareketleri yapmaya ba?lady, bunu ayyrdym.Yine yüzgeçte kysmi ?erit ?eklinde ayrylma olmu?, buda oldu?u yerde dönüyor, ?uurunu kaybediyor vesaire.Ne ilacy kullanmam lazym bunlara!SAdece sary prenses etkilendi ?uana kadar, buda kafamy kurcalyyor.Yedek Isytycym yok, onu alyp di?er tanka ayyrcam hasta gördüklerimi, ama hasta sanypta sa?lykly baly?y salmam umarym hastanyn yanyna.

Arkada?lar kesin bir te?his koyanynyz olabilse gidip ilacyny alacam Sera'dan.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Mart 2006 14:27
ne yazykki arkada?ym ben o ölümlere çare bulamadym damyzlyklarymyn bi ço?u öldü inan akvaryumdan so?udum ama en büyük sebebi stres e?er akvaryuma yeni balyk almy?san veya akvaryumda onun cinsinden bi balyk gitmi?se cikletler zaman zaman strese giriyo ben çok takip ettim ve hiçbi ilaç fayda etmedi buna inan ama çaba göstermek gerekiyo bu demek de?ilki ba?y bo? byrakalym demek de?il sa?lykly balyklar