ölmeye devam ediyorlar

GomodoEjderiÇevrim Dışı

İl: Bursa
GomodoEjderiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2006 17:14
Saryprenseslerimin dönerek öldüklerinden bahsetmi?tim.Ylk ölümlerden beri yem yemeyen di?er sary prenses te hala yememekte ve bitkin dü?tü, sanyrym açlyktan ölecek(11gün oldu).Bu gün de ilkkez bir imparator kaybettim oda dönerek öldü.Yüzgeçlerinde erime var ve balyklar yemden kesiliyor.Sera bactopur direct denildi pospektüse göre kullandyk, ölmeye devam ettiler.GYden ilaç parasynamy yanayym yoksa ölen bütün balyklaramy yanayym anlamadym.3 tane daha ölmeyi bekleyen balyk var.?uan dönmüyorlar fakat öyle dipte oturuyorlar.Ne yapmalyyym bunlara?

Akvaryumda bulunan vatoz, çöpçü ve uzunca bir süredir laylay duran bir moly gayet sa?lykly ya?amaktalar.Malawiler teker teker gidiyorlar.Daha ne yapabilirim bunlara?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2006 17:19
Isynyzy kontrol edin 1 derece yükseltin. Nitrat yüzündende olmu? olabilir.Hastalandy?yny fark etti?inizi ba?ka bir akvaryuma aktaryn orada ilaç tedevisi yapyn.

GomodoEjderiÇevrim Dışı

GomodoEjderiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2006 18:00
ilaç tedavisi yapylan akvaryumda bulunan düzgün yüzgeçli baly?ynda yüzgeci da?ylyyor malesef.Karantina akvaryumu de?il ölüm akvaryumu gibi bir?ey kurmu? durumdayym.Ylaç etkimiyor yada yanly? te?his koyuluyor ki kurtarylacakta balyk kalmady. Nitrat olsa di?er balyklaryn etkilenmemesi normal mi?(çöpçü vatoz moly)

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2006 21:28
bendede ayny hastalyk var suan bugün ikici kez kulandym sera baktoburu akvaryumun kaç kitrelik su kapasitesine göre kulandyn dimi ilacy üç gün boyunca kullanman gerekiyor kullanymda bütün iç ve dy? filtrelerini çaly?tyr y?yklary kapat ilaç kulnym süresi bitince filtreleriniiyice temizle daha ikici günde ben sonuç alamaya basladym birde akvaryumun ph degerlerini gözde geçir bunu ölçmen için ph kitleri var kullanymy çok kolay umarym tekrar iyile?ir balyklarynyz birde haftada bir yada iki kez sarymsakly yemlerden kullan akvaryum su de?i?iminde kullanman gereken damlalary kullanyyor olman lazym haftada birde yüzde 20 su de?i?imi yapakarsan2006-4-5 21:31:36

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2006 21:38
ayny sorun kac kysyde oldu bu benym gordugum 6.vaka sebeb ne olabylyr hep ayny setler

GomodoEjderiÇevrim Dışı

GomodoEjderiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2006 00:32
Dostum ?uan karantinadalar 4. tableti kullandym yani, yok olmuyor olmuyor.Sadece sary prensesler etkileniyor sanmy?tym imparator öldü aniden.Off of.Yüzsgeç erimesi dursa bu seferde yem yemiyorlar vesaire garip garip sorunlar zinciri ya. Bakalym neler olacak.

Bu arada karantina maksimum 50 litre alyyor.Tam 1 tabletlik yani
.Yyi geceler

bir s.prenses daha öldü ve vücüdu oldukça ?i? geldi bana, gözleride hafif çykyk. 4 tablet bactopur direct kullandym prospektüse göre ve i?e yaramady.
Hamso2006-4-6 14:48:43

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2006 00:46
arkadaslar bu sorun bendede var benym sary prensesler  3 4 cyvary sadece dypte kaya altlaryndayatyyo yky gundur yem yemyyolar ne yapmam lazym hangi ilacy kullanmam lazym bana yardym edyn daha olen fylan olmady akvaryumda 4 yakyn balyk var ve sadece 3 4 tanesy ole dygerlery cok saglykly ne yapmamlazym

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2006 00:51

arkadaslar benym denedygym ve tavsyye edylen yontem

akvaryumu tamamen bosaltyn dekorlary kumu ccykaryn sadece cam cama kalsyn fylytrenyn sungeryny yenyleyyn suyu yaryaryya dyp cekymy yaparak degystyryn

DIKKAT sadece olecekler dyye emynsenyz yapyn

MERAKLICOCUK2006-4-7 0:52:27

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2006 00:53
arkadasym bylmyyorum ama yky gun oldu ve sadece kaya altynda yatyyo balyk baska byrsey yok ne oldu anlamadym dun aksam byr taneydy symdy 4 tane oldu neden olabylyr

GomodoEjderiÇevrim Dışı

GomodoEjderiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2006 07:41
Mevsim de?i?imlerinde böyle olaylar olmasy normal mi acaba?Ylkkez bir bahar geçiriyorum.Ho? benimkiler pangasustan hastalyk kaptylar diye dü?ünüyorum.5 sprensesim öldü.teki karantinada. tekide ta?yn altynda, az önce gezindi yüzgeçleri falan sa?lam ama tek kaldygyndanmydyr bilmiorum kaya altynda duruyor hep

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2006 23:13
arkada?lar bu balyklar fazla balyk adetin dolayy ölüyolar benim ba?yma geldi imparatorlarym çok sa?lyklyydy ama balyk sayysyny fazlala?tytynca balyklarym nedensiz yere öldü bi?ey de yapamadym ak?ama kadar hepsi öldü daha sonra sary prenseslerim öldü.

Aquila infernaÇevrim Dışı

İl: Ankara
Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2006 00:08

Mevsimle alakasy yok herhalde, akvaryumun ysysy ky?yn da 27 ydi ?imdi de öyle.Ya kesin bir kanaat getirelim konuya; bilenler bir fikir birli?ine varsyn ve bize neler yapmamyz gerkti?ini anlatsyn.Ayny ?ey bana da oldu.Ben de balyk sayysynyn fazlaly?ynda ?üpheleniyorum ama olmu? artyk 1 yunsum ölüyor ?u an.Bu saatte hiç bir ?ey yapamam hem de...

paradogyÇevrim Dışı

İl: Istanbul
paradogyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2006 00:17

spelendid_dj bey, Balyk sayysy öldürmüyor sayyya göre bakym öldürüyor maalesef. Benim 140 lt akvaryumumda 200 adet 3-5cm baly?a bakyp öldürmedi?ime göre sorun olmamaly. Emre bey bazen ilaçlar hastaly?y geçirior ama kimyasallaryn oldu?u akvaryumda balyk yem yemeyebiliyor yada geç müdahale sonucu da i?tahlary tamamen kapanyyor.

Saygylar.

İl: Ankara
Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2006 00:22

Emre ne yapaca?yz karde? ya?Herkes, ben de dahil sanyrym diyoruz.Bu bir hastalyk, i?te bir sürü belirti.Peki ne ismi?Ylacy var my?