balıklarım yem yemiyor

barbiÇevrim Dışı

İl: Istanbul
barbiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2006 15:28

arkadaşlar.akvayumumda sarı prenses.yunus.snow prenses ve akvaryumcu dediğine göre de johannilerim var....iki aydır açık yem kullanıyordum güzelce yiyorlardı..dikkat ediyorum birkaç gündür yem yemiyorlar,yemleri ağızlarına alıp alıp geri bırakıyorlar,,akvayum yem dolu şu an ama yemiyorlar..açık olduğundandır dedim dün VİTAKRAFT CHİCLİD RED marka yem aldım,akvaryumcu bunu güzel yerler diye verdi,,,,fakat akşamdan bu yana bir tanesini bile yemediler,,,,,

ne yapmam lazım,,ltfen acil şekilde beni aydınlatırsanız sevinirim.. 15 balığımın hayatı sözkonusu 

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

KURSAT_38Çevrim Dışı

İl: Kayseri
KURSAT_38Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2006 15:33

slm arkadasım;

sanırım balıklarına fazla yem atıyosun o yüzden kaynaklanıyo, akvaryuma fazla yem atarsan suyun kalitesini de bozar ve balıkları zehirler bence bi akvaryum temizliği yap ve balıklarına bir gün yem verme hayvanlar kendine gelsin saygılar

casusÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
casusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2006 16:03

Aynısını bende yaşadım.Hemde daha yeni.Bu olay genellikle sarı prenses ,snow(yani prenseslerde daha çok) görülüyor.Balıklarım yem yiyor fakat kusuyorlardı.Sera vipan bile verdim yemediler.Ben 2 neden denedim.Balıklar akvaryumcudaki sulara alışıp farklı ortama gelince yemden kesiliyolar yada miğdelerindeki bakterilerden olabilir dedim.İlaç aldım oda etkili olmadı balıkların karnı artık göçmüştü bende balıkları akvaryumcuya geri verdim.

Balıkların teki akvaryumcuda ölmüş. Bu olayı bende çözemedim.Fakat ahli,imparator,yunus,çingene,şeker pembelerim yemi havada kapacak kadar iştahlı yiyolar.(nedenini bulamadım diyebilirim balıkların kendi yapısından kaynaklanıyor.Sarı prensesler bitki türü otçul oldukları için bazen yem yemiyolar.

Saygılar..

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2006 16:06
Bir gün yem vermeyn yerler en fazla iki gün yemezler hayatlarını kurtarmak için yemek zorundalar

kahramansÇevrim Dışı

İl: Antalya
kahramansÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2006 19:16

slm talha abiiim....

yem degişikliliginde    ne yazikki    baliklar  yem  yemiyo  ..

yemi  cok attiysaniz  öncelikle  birsekilde  dip cekin olumsuz  size  geri dönecekdir  nitrat olarak...

baliklari  gerekirse  ac  birakin  1güün ve  vereceginiz  yemi  az atin ve  kesin yerler  bakdiniz  halen  yemiyo  ozaman gerekirse 1gün daha aç birakin  eninde sonunda  yiyeceklerdir  merak etmeyin..

yanlizca  yem yiyene  kadar  atilan  yemler  az  olsun  ..

kolay gele

balık_hastasıÇevrim Dışı

İl: Izmir
balık_hastasıÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2006 20:24
arkadaşım bu olayı takma bile balık açlıktan ölmez genellikle pislikten ölür yem yeme olayını çok sık mı yapıyosun yada yemlemeyi az yapsanda çook veriyosun akvaryum içinde yenmemiş yemler sana zarar olarak geri dönecektir balıkların zehirlenebilir ve ölebilir açlıktan ölmezler merak etme benim sarılar nasıl yiyo bi bilsen ben günde 3 defa yemliyorum aç öbırak 1 gün yemesin 2 gün yemesin atma 3 gün ister istemez yiyecektir merak etme akvaryumunuda sil baştan suyunu temizle sağlıklı balıklar dilerim...

hes@55Çevrim Dışı

İl: Çorum
hes@55Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2006 21:02
Talha bey; balıklarınızda iç parazitte olabilir.