Astronot Hk.

ozilkÇevrim Dışı

İl: Istanbul
ozilkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2006 10:49

Arkadaşlar merhaba,

Benim albino astronotum(7 cm) var. Şu an yalnız.:( Yanındaki astronotları ayırmak zorunda kaldım. Rahat bırakmadı. Yalnızda içime sinmedi. Yanına arkadaş almak istiyorum fakat aynı davranışları tekrarlarmı, beni düşündürüyo..

Benim sorum yeni arkadaşına alışması için neler yapmalıyım? Birde erkek mi, dişi mi nasıl ayır edebilirim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

delikadirÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Samsun
delikadirÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2006 11:10

Astronotun yanına kendi boyutundan ufak balık koymanız çok tehlikeli olur.Alıcağınız balık astronot ile aynı boyutta olursa hiç bir sorun olmaz.Bu şekilde alışabilirler.

Saygılar,

xmmertxÇevrim Dışı

İl: Samsun
xmmertxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2006 18:24

xmmertx2006-7-14 11:36:59

ParasetamoLÇevrim Dışı

[C]2,2,11986[/C]
İl: Isparta
ParasetamoLÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2006 19:42

Mehmet Bey,

Gerçekten çok değerli bilgiler vermişsiniz.Sayenizde astronotlar hakkında çok şey öğrendim.

Teşekkür ederim.

saffet kuvatÇevrim Dışı

İl: Yalova
saffet kuvatÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2006 12:09

Teşekkürler mehmet bey.gayet faydalı bilgiler.

erguÇevrim Dışı

İl: Mugla
erguÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2006 12:19
Mehmet bey bu ne tecrübe,doğrusu yazdıklarınızı okurken şaşırdım.Bende bir çift oscar besliyorum,biri albino.Anlattıklarınıza bakılırsa maalesef ikiside dişi.Zaten yavru alabilecek büyüklükte bir tankım yok ama yakında 370lt lik bir tank almaya çalışıyorum,eğer alabilirsem verdiğiniz bilgiler çok işime yaricak,konuyu dışardan izleyen biri olarak bende teşekkürederim.

djmetinÇevrim Dışı

İl: Istanbul
djmetinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2006 02:50

Arkadalar geçen gün Akvaryumcumdan 2 adet amerikan cihkleti aldım bayağı büykler sanırım astronot bu balılarım :) diğeceğim şudurki 3 cm e yakın s.p şerim içinde ve agresif bi tavır sergilemiyolar ancak ve ancak çok oburlar ya :) yem veriyorum saniyede silip süpürüyolar süpürge gibi yerden çekiyolar yemleri zannedersem bi 10 cm büyüklüğündeler. saygılarımla..

korsancekÇevrim Dışı

İl: Ankara
korsancekÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2006 11:56
ŞİMDİLİK SARIPRENSESLERE DOKUNMUYORLARDIR AMA AÇ KALDIKLARINDA MUTLAKA RAHATSIZ EDERLER.ZARAR VERMESE BİLE STRESE SOKMASI BİLE SARI PRENSESİNİN ÖLMESİ İÇİN SEBEP OLURLAR.AYRICA İKİ ERKEK VEYA İKİ DİŞİ ZAMAN İÇERİSİNDE KAVGA ETMELERİ KAÇINILMAZ OLUR. ASTRANOTLAR DÜZ BİR ZEMİNE YUMURTA DÖKERLER VE KORUYUCUDURLAR.UFAKTAN İKİ EŞ YETİŞTİRİLİRSE DAHA RAHAT EDERSİNİZ.