Tanganyika Tanklarımdan Biri (eeremre)

mustafa.avciÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Konya
mustafa.avciÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2006 15:30
Emre Bey akvaryumuna söyleyecek söz bulamıyorum harika olmuş.Saygılarımla.. mustafa.avci2007-3-20 10:50:25

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

tees_MURATÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
tees_MURATÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2006 15:56

Akvaryumunuz ve balıklarınız çok güzel görünüyor.Bence testi bir zaman sonra yosunla kaplancağından kumla gizlemenize gerek yok.Madem doğallık elde edilmek isteniyor bırakın yosun kaplasın.Biraz daha bitki ekimi ile daha güzel olacağını düşünüyorum.

SAYGILAR......

SoyerÇevrim Dışı

İl: KKTC
SoyerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2006 17:20

Tebrik ederim,

Moonlightling blue ışık ile okyanus derinliği kattınız.Nereden temin ettiğinizi öğenebilirmiyim?

Teşekkürler.

eeremreÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
eeremreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2006 10:42

Yorumlarınıza yine tek tek teşekkür ederim.

Atakan bey,

7-10 cm'lik frontosolarda cinsiyet ayrımı yapmak çok güç. Bu kanıya nerden vardığınızı merak ettim. Kesin belli olmamakla birlikte ben bu kolonide dişi erkek oranı olarak kendimi şimdilik şanslı görüyorum. Yine de dediğim gibi kesin oran belli olunca, duruma göre 4 frontosayı uzaklaştıracağım. Kafamdaki oran 2E + 8D.

Munur bey,

Moonligtling blue floresanı Gölcük'de alışveriş yaptığım Hobim akvaryumdan aldım. Kendisine sorduğumda İstanbul Kadıköy'deki toptancısından almış.

eeremre2007-1-22 1:28:57

SoyerÇevrim Dışı

İl: KKTC
SoyerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2006 10:49
Teşekkürler

ozen7Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
ozen7Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2006 11:07

Merhaba Emre bey,

Arka fonda siyahın iyi duracağını hiç düşünmemiştim,sizde görünce bende fon kağıdıyla siyah yaptım çok hoş oldu sayenizde

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2006 11:20
Büyük akvaryumlarda yukarı doğru boş kalan akvaryum camı pek hoş durmuyor ben buna bir çözüm olarak akvaryumun bir köşesinde yapay bir tepe oluştuyorum mesela sizde sağ köşeye bir kaç kilo kum yada çakılla bir tepecik yapıp üzerinde taşlardan yuva koyarsanız hem akvaryum doğal görünür hemde boşluk hissi yok olur,bunu dışında balıklar harika maaşallah nazar değmesin .Birazda bitkilendirmeyle yarışmalık bir akvaryum olur.

akarsanÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]1069,3[/B]
İl: Bursa
akarsanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2006 11:25
Akvaryumunuz ve balıklarınız çok güzel ayrıca resim çekimlerinizede bayıldım ellerinize sağlık çok hoş görünüyor.Saygılar

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2006 18:05

Tek kelimeyle haarriikkaaaaaa.....

yalin07Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
yalin07Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Temmuz 2006 23:17
Selamlar!

Emre bey, akvaryumunuz tek kelimeyle harika olmus. Sade ve tam görsel ziyafet,saksi da aslinda o kadar da estetigi bozmuyor,dogal hayatta da cogu kez karsimiza cikiyor ve baliklar icin mükemmel bir yuva,eger gercekten estetigi bozdugunu düsünüyorsaniz, cevrenizden edineceginiz kayrak taslardan saklayabilirsiniz, hatta kafa motorunuda kayrak tasla saklayip güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ellerinize saglik,allah nazardan saklasin.

iyi calismalar diliyorum!

eeremreÇevrim Dışı

eeremreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2006 11:54
Yorumlarınıza tekrar tek tek teşekkür ederim. Yorumlardan sonra tankı iyileştirmek için 2 karara vardım. 1. si Mpimbwelerin tırtıklamayacağı bitkiler bulup, aşırıya kaçmamak koşulu ile bitkilendirme yapmak. 2.si ise bir köşedeki; bu köşe testi ve kafa motorunun olduğu köşe olacak; kaya dekorunu arttırıp, testi ve motoru daha gizlemek. eeremre2007-1-22 1:29:36

TaYLaNÇevrim Dışı

İl: Istanbul
TaYLaNÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2006 14:57

Emre Bey;

Maşallah balıklarınız gayet sağlıklı gözüküyorlar.Işıklandırmanızda hoş olmuş.Kayalarınızda güzeller ancak akvaryum boyutunuza göre biraz alçak,ufak ve adet olarak az gibi geldi.Bunun dışında bana göre gayet güzel bir akvaryumunuz var.

Sağlıklı balıklar.

hellwardensÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
hellwardensÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2006 15:04
Merhabalar genel olarak hoş gözüküyor tebrikler;

Fakat balıkların stresli olduklarını ve bazılarının hırpalandıklarını farkettim.Akvaryum içinde kavgalar oluyormu.

eeremreÇevrim Dışı

eeremreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Temmuz 2006 17:43

Yorumlar için bir kez daha teşekkürler.

Taylan bey,

Dediğiniz gibi tanka yeni kaya eklemeyi düşünüyorum

Ufuk bey,

1 ay öncesine kadar en ufak bir itişme yoktu. Son 1 aydır 3 frontosa alfa olmak için kavgaya başladı. Henüz alfa belli olmadığı için 3 frontosa arasında ufak çaplı arbedeler yaşanıyor. Yine bu zaman zarfında erkek leleupi dişiyi kovalamaya başladı. Bunu da gayet normal görüyorum. Aslında genel olarak durum huzurlu. Balıkların gözleri size biraz açılmış geldi ise muhtemelen ilk kez gördükleri fotoğraf makinasını burunlarının dibine yaklaştırdığımdandır.

eeremre2007-1-22 1:30:44