Aceminin 360lt’lik akv.u.Yeni Video 11.syf

mehmetgenc55Çevrim Dışı

İl: Istanbul
mehmetgenc55Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2006 23:11
09.09.2007 video ve resim 11 sf...

06/02/2007 8. sayfa

Video 6. sayfada

Yeni resimler 4. sayfanın sonundadır

Keratalar eve geleli yarım saat oldu ;)

Akvaryum genel

Balıklar...

Akvaryumum ve Kedim ,)

Nekadar uğraştıysamda fotoğrafları çok kaliteli çekemdim :(

Bu başlığı açmaktaki amacım hem kendi ve ilk akvaryumumu tanıtmak,hemde benim gibi hobiye yeni başlayanlara
azda olsa yol gösterebilmektir.Bundan sebeb aldığım tüm malzemelerin fiyatını ve nerden aldığımı yazıcam.
  Acemi,profosyonel herkesin yorumlarını,önerilerini ve eleştrilerini bekliyorum,acımasızca
eleştirebilirsiniz,bu işte darılamca gücenmece yok ;) 
  Nihayet 1 aylık araştırmalarım ve tavsiyeler doğrultusunda frontosa beslemeye kara verdim ve
elimden geldiğince akvaryumumuda bu balıklara uygun bi şekilde yaptırmaya çalıştım.120*50*60h 10 mm cam
alltan ve üstten kayıtlı,dolaplı ve gemici kapaklı bi akvaryum....Balıklarım ise 10 tane frontoza F1 yavru(2-3cm) ve
 2 tane vatoz var...
    Fiyatlarına gelince

*** Akvaryum 120*50*60h 10 mm rodajlı cam+dolap+ışık tertibatı : 475 ytl-----www.betaakvaryum.com dan ulaşabilirsiniz.
    Her türlü alternatifleri mevcut nasıl istiyorsanız akavryumu o şekilde ve sorunsuz yapıyorlar...tavsiye ederim..
       Ayrıca akvaryum ölçürini dikkate alırken uzunluk kadar genişlikde çok önemli...piyasada standart gibi 40 ve 45 cm satılıyo....
    bence en az 50 cm olmalı...yer müsaitse daha fazlada olabilir...her türlü dekor yapmak mümkün oluyo ve akvaryumu ,daha derin daha
    güzel gösteriyor...

*** Dış Filitre :Atman f4 içi dolu (2.el) : 50 ytl...evet çok ucuza aldım ;) gayette memnunum...şimdilik tabi..

*** Aydınlatma: Bir mavi bir pembe Sylviana(grolux) 30 watt florosan....İkisi 22 ytl...perpadan aldım.

*** Isıtıcı : Jager 200 watt....45 ytl....Arkadaş pet...(360 litrelik akvaryumumda 25 dereceye ayarlı ...Çif termometre
    ile kontrol etmekteyim...hiç bir sorun yok)....kesinlikle tavsiye ederim...

*** Hava motoru: Eheim 100....39 ytl...Arkadaş pet....bu kısım çok önemli :) çünkü uzun süre ses çıkarmayan bi hava motoru aradım...
    sonunda  eheim 100 aldım...çok hafif bi ses çıkıyo..bu sorunuda altına kalın bir sünger koayrak halledebiliyosunuz...bundan sonra
    sadece hava kabarcıklarının sesini duyuyorsunuz...360 litrelik akvaryumuma falzasıyla
    yetiyor...en düşük ayarda kullanıyorum...

*** Arka fon : Düz Siyah :5 yt.. Her tabelacıda bulabilirsiniz...ama nasıl yapıştırıcağınızı iyi öğrenin... ben baya zorluk çektim...

*** Kum: 50 kg.... 10 ytl ...yanılmıyosam Küçükköydü... meydanda yapı kredinin üstünde 2. kat...her türlü kum mevcut ve çok uygun...
         Bir çuval kum 10 ytl...petshoplara göre baya uygun..ben 30 kg ımını kullandım....

*** Kaya ve ağaç fosili...50 ytl kocaman bir valiz dolusu kaya ve 5 milyon yıllık olduğu söylenen bir ağaç fosili...
    Aradığınız her türlü taşı bulabileceğinize eminim...ben okadar çeşit olucağanı tahmin etmemiştim :)
    www.birgestone.com dan adres bilgilerine ulaşabilirsiniz....

*** Balıklara gelince....Acemi olduğum için F1 mi yoksa değilmi diye düşünmedim hiç...çünkü aldığım kişi....baya bilindik birisi..
    akvaristler arasında adını bilmeyen yok nerdeyse ;)  Bu yüzden balıkların F1 olduğuna eminim...Para karşılığı değilde..takas yoluyla
    aldım balıkları...(Bu tarz balık almak isteyen olursa özelden ismini verebilirim)

*** Yem : Tetra bits (discus) sitedeki bir üyeden aldım... 1lt açık olarak 20 ytl...balıklar çok severek yiyolar :) 

Yani sonuç olarak...bu akvaryum balıklar hariç 700 ytl ye geldi...Yeni başlıcaklar için umarım faydalı olmuştur verdiğim bilgiler.

En önemli noktaya geldik....akvaryumumun fotoğrafları yukarıda....dediğim gibi herkesin iyi kötü yorumlarını,eleştirilerini
bekliyorum....

Balıklar çok ufak olduğu için pek görünmüyorlar....Zaten şimdiden hepsi kendi yerlerini belirlerdi...odada ani bi hareket oldumu hemen
hepsi yerelerine kaçıyo ;) şimdiden belirledikleri yerlerine başkası geldimi kavga başlıyo...ilerde terör estireceklere benziyolar ;)

mehmetgenc552007-08-09 11:22:01

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

aspava69Çevrim Dışı

aspava69Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2006 23:16

bence iste budur yeni baslamaniza rahmen cok iyi bir kalite ve görüntü,kedinde baska bir güzel

akvaryumuna fazla balik koyma ki baliklar daha rahat büyüsün ve sehir daha iyi olur. Kum seciminde harika

saglikli baliklar

mehmetgenc55Çevrim Dışı

mehmetgenc55Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2006 23:22

Akın bey teşekkürler.....

delikadirÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Samsun
delikadirÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2006 23:26

Mehmet Bey,öncelikle akvaryumunuz hayırlı olsun.Dekor ve arka fon balıklarla çok uyumlu olmuş.Özellikle arka fon balıkların rengini çok daha güzel göstermiş.Fazla yazmaya gerek yok herşey çok güzel olmuş.İnşallah balıklarınızı sağlıklı bir şekilde büyütürsünüz.Sağlıklı balıklar.

Saygılar,

mehmetgenc55Çevrim Dışı

mehmetgenc55Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2006 23:29
Kadir bey teşşekkür ederim...ayrıca hemeşeriyiz ;) bende samsunluyum ;)...

delikadirÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Samsun
delikadirÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2006 23:33

Rica ederim Mehmet Bey.Ne güzel bir duygu aramızda hemşerilerimizi görmek.

Saygılar,

sutozuÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
sutozuÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2006 23:46

Mehmet bey harika bir tank kurmuşsunuz yalnız bitki eklememeiş olmanız doğal halinden biraz uzak kılmış tankı. İlerde ekleyeceğiniz bitkiler ile çok daha güzel bir tanka sahip olacaksınızdır eminim. Sizin gibi içden bilgilerini paylaşan az insan var sağlıklı balıklar. Saygılar.

murtis37Çevrim Dışı

İl: Kastamonu
murtis37Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2006 23:48
Ellerinize,emeğinize ve zevkinize sağlık diyorum.Gerçekten hoş olmuş,inşaallah bu yavruların kendileri gibi yavru verdiklerini de görürsünüz...Herşeyin sade ve hoş bir görüntüsü olmuş,bundan sonra ki çalışmalarınızda kolay gelmesi dileğiyle.Tebrikler...

srdrçÇevrim Dışı

İl: Izmir
srdrçÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2006 00:16
Mehmet bey,bence akvayumunuz herşeyiyle(kumu,kayası,arkaplanı vs.)gerçekten çok uyumlu ve güzel olmuş,umarım balıklarınızı bu akvaryumda sağlıklı bir şekilde büyütürsünüz,bende sizinle aşağı yukarı aynı ölçülerdeki akvaryumumda frontosa besliyorum ve sizin akvayumunuzda ufak bi iç motor eksikliğini fark ettim,bence ufak, hesaplı debisi çok fazla olmayan bir iç motor edinmelisiniz,gerçekten dış motorun yükünü inanılmaz hafifletiyor ve buda dış moturun kısa zamanda temizlik gereksinimini ortadan kaldırıyor,böyleliklede akvaryumun biyolojik dengesi daha iyi korunuyor.Sağlıklı balıklar dilerim,hayırlısı olsun.

AtlanticÇevrim Dışı

Özel Üye
AtlanticÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2006 00:18

Mehmet Bey, süper bir akvaryum kurmuşsunuz. Balıklarınız biraz büyüyünce çok daha güzel görünecek ve dediğiniz gibi terör estirecekler. Size de bol bol seyir keyfi verecekler tabiki

Bu arada geçen haftaydı sanırım, Beta Akvaryuma gitmiştim Serhat Bey' in yanına. Ufak bir işim vardı. Tankınız o zaman oradaydı. Sanırım sizinkiydi yani. Çok beğenmiştim  Hala çok beğeniyorum. En kısa zamanda ben de sizinkinin ölçüsünde veya biraz daha büyük bir tank yaptırmayı düşünüyorum. Bakalım ne zaman kısmet olacak

Size sağlıklı balıklar dilerim. Bu arada kediniz de çok şirin

Maşallah hepsine.

Saygılar,

mehmetgenc55Çevrim Dışı

mehmetgenc55Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2006 09:33

....Doğan bey teşekkürler yorumlarınız için....bitki koymayı istemedim,hem bakımı zor hemde kayalarla çok uyum sağladını düşünmüyorum...

....Murat bey teşekkürler....inşallah dediğiniz gibi bunların yavrularınıda görürüm ;)

....Serdar bey iç filitre kullanmak istemedim...estetik açıdan görüntüyü bozduğunu düşünüyorum...dış filitreyi daha sık temizlemeyi tercih ederim ;)...ilginiz için teşekkürler...

....Olgay bey bahsettiğiniz akvaryum benimki değildir...çünkü 3 hafta önce kurdum akvaryumumu..ama tabi doğru diyosunuz o modelden çok var orda...ayrıca Beta akvaryumdaki Serhat beyde çok ilgilendi...bilgili ve dürüst birisi....o akvraryumun aynısı eminönünde 300 ytl daha fazla....İlginiz için teşekkürler....

mcorleone26Çevrim Dışı

mcorleone26Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2006 12:00
Akvaryumu çok beğendim hayırlı olsun..Ama kediyi ayrıca beğendim çok şeker ismi neydi acaba kedinizin birde kaç yaşında?

erciyesÇevrim Dışı

İl: Kayseri
erciyesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2006 13:26
Öncelikle akvaryumunuz hayırlı olsun.Örnek bir tanıtım yapmışsınız.Her şey çok güzel.Sadece balıkların büyümesi için biraz sabır göstermeniz gerekecek.Zaten o zaman doyumsuz bir güzelliğe sahip olacaksınız.Ben dış filtre borularını siyah fon üzerinde biraz sırıtmış gördüm.Siyah bir boru bulabilirseniz görüntü dahada güzel olacaktır.Sağlıklı balıklar...

KİDONÇevrim Dışı

İl: Adana
KİDONÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2006 17:12

Çok güzel Sağlıklı balıklar,

Elinize sağlık , kumları küçükköyden aldım demişsiniz bende oralarda oturuyorum artık ailecek akvarymunuzu seyretmeye geliriz.

Saygılar..