AKVARYUM KURMAK İSTİYORUM.250 YTL’em VAR

balıksever.umutÇevrim Dışı

Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2006 14:03

Herkese slm.Ben daha bugün üye oldum.Ve bu aralar akvaryum kurmak istiyorum.12 yaşındayım ve konya seydişehirdenim.Hangi balıkları tavsiye edersiniz.Balıklara ayırdığım bütçe 100 ytl.Araçlar aksesuarlar.Hepsi.Ne tavsiyelerde  bulunursunuz.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Ugur KÇevrim Dışı

İl: Istanbul
Ugur KÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2006 14:09
Malawi türü cichlid beslemenizi öneririm(sarı prenses,yunus,ahli)
Akvaryumunuz en az 100 cm olması gerekli iyi bir kayalık dekor ve bakımla balık besleyebilirsiniz.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2006 14:21
önce aramıza hoş geldin umut,cuğum bence önce 50.litrelik bir akvaryum al kendini geliştirince istersen büyütebilirsin olmazsa büyüğünü elden cıkartman zor olur içine 4 adetmalavi türü sarıprenses ahli snowprenses yada yunus bunlardan koyabilirsin hadi kolay gelsin çığır2006-12-5 14:22:30

rhemeÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Edirne
rhemeÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2006 14:22
Japon balığı beslemenizi öneririm.Bol renkli ve çeşitli türde,fiyatlarıda ucuz,bakımı kolay.Saygılar

Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2006 14:42

teşekkürler.ama japon fazla düşünmüyorum.Küçük bişi kurarsam yaparım

castroleÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
castroleÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2006 22:23
Her japon ucuz değil kalite japon alcaksan 20 den başlıyor bu arada 50 litrelik bi akvaryumda 4 tür beslemek gibi bi hata yapma 4 ciklet türü

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2006 22:27
Madem senin için baslangınc olacak bol bitkili bir canlı doguran tankı kurabilirsin.

kadangoÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
kadangoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2006 22:32
[QUOTE=castrole] <span style="color: rgb(0, 0, 51); font-weight: bold;">Her japon ucuz değil kalite japon alcaksan 20 den başlıyor bu arada 50 litrelik bi akvaryumda 4 tür beslemek gibi bi hata yapma 4 ciklet türü</span>
[/QUOTE]
SAnırım 4 türden biri kastedilmiş.

akiFÇevrim Dışı

İl: Istanbul
akiFÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2006 22:34
Benimde tavsiyem bitkili canlı doğuranlardan bir karma akvaryum olacak. Başlangıç için oldukça ideal. Ayrıca kısıtlı bütçeyide göz önüne alırsak en uygunu olacaktır. Fakat canlı doğuran türleride oldukça nazik balıklardır. En azından cikletlere göre daha narinler ve su değişimlerinden daha hızlı etkileniyorlar.

Aslına bakarsanız ben olsam bu işe bol bitkili bir beta ile başlardım şuanki aklım olsa. Beta hem güzel hemde dayanıklı bir türdür. En azından acemilik döneminden kurtulmak için çok ideal. Zaten beta ya alışan birisinin de başka türlere geçmesi zor olur diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda yanına ufak bir neon sürüsü ardından bir kaçtane sayıları fazla olmamak kaydı ile canlı doğuran türleride eklenebilir.

Yanlız bu aşamalar sonraki aşamalar. Öncelikle karar verilmesi gereken akvaryumun ebatları. Ardından iç filtre, ısıtıcı, hava motoru vs..Ardından tür ve sayı tavsiyesinde bulunabilir diye düşünüyorum. Fakat akvaryum ebatlarınında çok küçük olmamasında fayda var. Ben ilk olarak 35 litre ile başlamıştım ama yeterli gelmeyince bir ay sonra maaşımı alır almaz akvaryumcuya gittim ve 140 litrelik bir akvaryum almıştım.

truemoonÇevrim Dışı

truemoonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2006 08:15

En az 60cm lilk bir akvaryumla başlamanı tavsiye ederim ayrıca balıklar ve akvaryumla ilgili pek bir bilgin yoksa balıkları almadan önce bir kaç hafta kadar ön bilgi edinmeni tavsiye ederim yeni başlayanlar için tüm gerekli bilgiler burda mevcut ayrıca takıldığın sormak istediğin bilgiler olursa elimizden geldiğnce yardımcı oluruz ama muhakkak biraz bilgilen çünkü ilk tecrübeler acemilik geçene kadar sıkıntılı oluyor ve canlılarla tecrübe edindiğimiz için ölümler üzücü hatta bıraktırıcı oluyor aramıza hoş geldin.

erdemkilic81Çevrim Dışı

erdemkilic81Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2006 08:39
 Umut kardeşim sen hangi türü daha çok seviyorsan onunla başla. Bence sevmek en önemlisi. Zaten araştırır öğrenirsin en iyisini ama balıkları almadan önce muhahakkak araştır çünkü onlar canlı ve onları öldürmeye hakkımız yok.