28 D 7 E F-16 Duboisi Masva syf-9 video

beni7bitirdiÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
beni7bitirdiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 11:16

Boyut (cm): 200x60x50----- 120X40X40 SUMP
Kapasite (litre):600 LİTRE ANA TANK 260 LİTRE SUMP --TOPLAM BRÜT 860 LİTRE
Canlılar:TROPHEUS DOBOİSİ MASWA 10 D 2 E DAMIZLIK KOLONİ--- 32 ADET DAMIZLIK ALTI TOPLAM 44 ADET

Malzemeler:NEW JET 6000 POWER HEAD (SUMP MOTORU)
                   4 LİTRE SERA SİPORAX
                   4 LİTRE EHEIM SUBSTRAT PRO

10 KİLO İRİ TANELİ SUMPLIK MERCAN KIRIGI
                   60X50X5 4 KATMAN MAVİ BİYOLOJİK SÜNGER
                   EHEIM JAGER 300W ISITICI
                   HYDOR
KORALİA 4 DALGA MOTORU
                   EHEIM YEMLEME MAKİNASI
                   ELYAF
                  30 KİLO KALSİYUM Bİ KARBONATLI KUM
                  10 KİLO MERCAN KIRIGI KUM
                  13,6 DAZS FLAKE ARAGONİT KUM

Akvaryum Bakımı:DÜZENLİ SU DEİŞİMİ İKİ HAFTADA BİR ELYAF DEİŞİMİ
Kullanılan Yemler:Tetra phlly
                               Sera Flora
                               Sera sipriluna tablet
                               Sera Granugreen
                               Tropical siprulina super forte
                               Nls Thera+A
                               Dainichi Veggie FX
                               Tetra PRO Vegetable
                               New Life Spectrum - Cichlid Formula
                               JBL %40 Spirulina Flake
                               Tropical Sipriluna Tablet

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:ARADA EPSOM VEDE KAYA TUZU KARIŞIMI

Evet arkadaşlar uzun zamandır hayalini kurdugum ikinci bir tankımı uzun uğraşlar sonucu kurmayı başardım,İkinci el ilanlarını uzun zamandır takip ederken bir gün Hasan Abinin mekanında (Hasan Karakuş) ikinci adres yani!yine bizim ekip bir araya geldik vede muhabbet dönerken Fırat Sevim arkadaşımında Akvaryumunu kendisine yaptırmış oldugu vede çok memnun kaldıgı İMALAT37 ERTAN Abiyi arayarak ilk adımı anidende olsa attım  ve ikinci elden vazgeçip 0 bir akvaryum siparişi vermiş oldum.Akvaryumumu kurarken desteklerini benden esirgemeyen (YÜKSEL AYDEMİR,10.KÖY ALİCAN,HAKAN SÖNMEZ,HASAN KARAKUŞ,KAHRAMAN ONAR (KARO), ARİF (ARO)FIRAT SEVİM),ve şuan ismi aklıma gelmeyen bu güzel hobinin sayesinde tanışmış oldugum tüm abi vede kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum,,,Ancak arslan payınıda
KAHRAMAN ONAR (KARO) abiye vermeden geçemiycem kurulumun her aşamasında bire bir yanımdaydı nezaman arayıp rahatsız etsem üşenmeden sıkılmadan bilgisi vede tecrübeleriyle destegini esirgemedi ALLAH binkere razı olsun Abi Senden.

Çok uzatmadan kurulum fotolarına geçelim Zaman buldukça fotorafları ekliycem profilimden görüntüler BABAM SAĞOLSUN Profilim kendi ellerinden çıktı, Üç ayaklı olan profilimin ön orta ayagını sump ın rahat girip çıkması için portatif yaptık...

beni7bitirdi2014-05-16 13:54:13

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

SpacyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
SpacyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 14:17
Tebrikler ve maaşallah, harika bir kurulum olacağına benziyor.
Ölcü ve türünüz 10 numara. Sanırım duboisiler asla vaz geçilmez tür olarak kalacaktır.
Kurulumu merakla takip edeceğim. Başarılar..

beni7bitirdiÇevrim Dışı

Özel Üye
beni7bitirdiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 15:05
Teşekkür ederim Can abi evet Duboisi bende bir hastalık oldu,Hakan Sönmezden yaklaşık bir buçuk sene evvel aldım anaçlarımı ve hala onlarla devam,arada sıkıldıgım oluyor farklı bir türe geçiyim diyorum ancak kıyamıyorum bu sebeple ikici akvaryumu yaptım 150 cm lik tankımda F0 Kasakalawe lerim var yeni yaptıgımada büyütmüş oldugum kendi yavrularım vede anaçlarını yerleştiriyim dedim.İlgine tekrar teşekkür ederim abi saygılar. beni7bitirdi2012-10-25 15:06:03

Kahraman ONARÇevrim Dışı

Kahraman ONARÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 17:10
Ömer hayırlı olsun kardeşim gerçekten malzemeleri olsun akvaryumun olsun  hepsi dört dörtlük.

Duboisiler gerçekten villaya çıkıyolar deyme keyiflerine inşallah herşey gönlünce olur ve bu güzel hobiyi istediğin gibi iyi bir şekilde devam ettirirsin.

Sumplu akvaryumun avantajlarını ilerleyen zamanlarda dahada göreceksin kardeşim çok ısrar ettik sana ama ensonunda bence doğru kararı verip güzel bir tank çıkarttın ortaya.

Birkez daha hayırlı olsun diyorum kardeşim...

Sayğılar............

falkonÇevrim Dışı

İl: Ankara
falkonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2012 17:27
Tankınız hayırlı olsun. Çok güzel ölçülere sahip bu tankta ne olmaz ki...

beni7bitirdiÇevrim Dışı

Özel Üye
beni7bitirdiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2012 16:49
[QUOTE=Kahraman ONAR]Ömer hayırlı olsun kardeşim gerçekten malzemeleri olsun akvaryumun olsun  hepsi dört dörtlük.

Duboisiler gerçekten villaya çıkıyolar deyme keyiflerine inşallah herşey gönlünce olur ve bu güzel hobiyi istediğin gibi iyi bir şekilde devam ettirirsin.

Sumplu akvaryumun avantajlarını ilerleyen zamanlarda dahada göreceksin kardeşim çok ısrar ettik sana ama ensonunda bence doğru kararı verip güzel bir tank çıkarttın ortaya.

Birkez daha hayırlı olsun diyorum kardeşim...

Sayğılar............
[/QUOTE]

Çok sagol kahraman abicim,Degerli destegin için tekrar teşekkür ediyorum.

Ebubekir ATARÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]4,1,122868[/C] [B]8424,2[/B] [B]8162,3[/B]
Ebubekir ATARÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2012 22:44
Ömer Bey tebrik ederim yeni tankınız çok güzel ölçülere sahip. Kurulum bitinceye kadar takipteyim. Hayırlısı ile canlıları koyup seyir etmek nasip olur inşallah. Sağlıklı hobiler dilerim. Selamlar.

Hakan SönmezÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,2,78875[/C]
Hakan SönmezÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2012 02:57
Ömer hayırlı olsun kardeşim daha tankı görmek nasip olmadı ama bizimkiler dediler ki (biz böyle bişey görmedik )

Anlata anlata bitiremediler açıkcası bende meraktayım en yakın zamanda bir gelip görmem lazım tankı. Bu arada Ömer ben gelemedim ama Kankam beni aratmamış gene sıvamış kolları o mübarek elleri ile kuruluma destek olmuş daha sırtın yere gelmez. İnşallah yeni tankında daha da bol yavrular alır bi tank daha kurmak zorunda kalırsın :)

beni7bitirdiÇevrim Dışı

Özel Üye
beni7bitirdiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2012 15:30
[QUOTE=falkon]Tankınız hayırlı olsun. Çok güzel ölçülere sahip bu tankta ne olmaz ki... [/QUOTE]

İlginize  teşekkür ederim Fırat Bey,iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

magicworldÇevrim Dışı

İl: Isparta
magicworldÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2012 15:44
Ömer bey hayırlı olsun..Umarım akvaryumun görselliğide boyutları kadar güzel olur umarım içi boş bir iki kayadan ibaret arkası düz mavi fonlu bir akvaryumla karşılaşmayız..Tabii her şey zevk meselesi..

beni7bitirdiÇevrim Dışı

Özel Üye
beni7bitirdiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2012 16:43
[QUOTE=magicworld]Ömer bey hayırlı olsun..Umarım akvaryumun görselliğide boyutları kadar güzel olur umarım içi boş bir iki kayadan ibaret arkası düz mavi fonlu bir akvaryumla karşılaşmayız..Tabii her şey zevk meselesi..[/QUOTE]

Mehmet Bey, ilginize teşekkür ediyorum, evet dediginiz gibi arka fonum düz mavi vede içinede 44 adet balık koyduktan sonra çok fazla aksesuara gerek olmadıgını düşünüyorum,herzaman özellikle tropheus türü için sade akvaryumlar daha çok hoşuma gidiyor 3D fon koyamıyorsanız bana göre düz siyah yada düz mavi fon en iyisi,içinde baktıgım tür Duboisi siyahımsı bir balık oldugundan siyah yerine mavi fon tercih ettim,dediginiz gibi zevk meselesi, bende alacalı bulacalı içinde bir kaç renk barındıran fonlardan pek haaz etmiyorum.İlginize tekrar teşekkür ederim,,Saygılar.

[QUOTE=ebubekiratar]Ömer Bey tebrik ederim yeni tankınız çok güzel ölçülere sahip. Kurulum bitinceye kadar takipteyim. Hayırlısı ile canlıları koyup seyir etmek nasip olur inşallah. Sağlıklı hobiler dilerim. Selamlar.[/QUOTE]

Ebubekir Bey,iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum Aslına bakarsanız balıkları bu gün itibari ile tanka koydum tank yaklaşık 6 gün kadar boş çalıştı bir kaç gün daha dayanmak istedim ancak olmadı:)bakalım şimdilik bir sıkıntı yok ama bakterinin tam olarak oturması biraz sürecek galiba..

Merhaba Arkadaşlar Tankımın bitmiş halinin bir iki fotosunu ekleyeyim dedim,tankım tek kuleli ancak çift taraftan emiş yapan bir tank sistemle alaklı ayrıntılı fotoları eklemeye devam edicem arkadaşlar...
beni7bitirdi2012-10-27 21:29:05

Doğukan ŞIKÇevrim Dışı

Doğukan ŞIKÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2012 22:44
Hayırlı uğurlu olsun güle güle besleyin son halini sabırsızlıkla bekliyorum dubolara hayranlığım sonradan başlasada şuan kesin dubocuyum diyebilirim .:):)

beni7bitirdiÇevrim Dışı

Özel Üye
beni7bitirdiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2012 13:33
[QUOTE=Hakan Sönmez]Ömer hayırlı olsun kardeşim daha tankı görmek nasip olmadı ama bizimkiler dediler ki (biz böyle bişey görmedik )

Anlata anlata bitiremediler açıkcası bende meraktayım en yakın zamanda bir gelip görmem lazım tankı. Bu arada Ömer ben gelemedim ama Kankam beni aratmamış gene sıvamış kolları o mübarek elleri ile kuruluma destek olmuş daha sırtın yere gelmez. İnşallah yeni tankında daha da bol yavrular alır bi tank daha kurmak zorunda kalırsın :)

[/QUOTE]

Hakan Abi güzel dileklerin için çok teşekkür ederim E nabıyım senden aldıgım emanetleri artık rahat ettirmem gerekiyordu kendime göre ev ortamında yapabilecegimin en iyisini yapmaya çalıştım ancak dedigin gibi Kahraman abi nin eli deymeliydi,suyu doldururken hatim indirttim ona:) En yakın zamanda ne zaman fırsat bulursan bekliyorum abi kapım herzaman açık biliyosun.Saygılar....

yazganÇevrim Dışı

yazganÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2012 13:38
Maşallah