ACEİM KENDİ ETRAFINDA DÖNÜYOR

akkndoganÇevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
İl: Kayseri
akkndoganÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2007 19:01
Video: http://www.youtube.com/watch?v=Csg5wBg2bos

Canlıdaki Belirtiler:kendi etraflarında dönüyorlar

Akvaryum Kapasitesi (litre): 105

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: Amerikan zebra iceman metriaclime greshakei kırmızı prenses ahli bilmediğiğm 2 tür

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):Bilinmiyor

Filitrasyon:iç filitre

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:Dezenfektan Mantar ilacı ve tuz

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :Çok düzenliş olmasa da su değişimi ve dip çekimi yapıyorum.kanini932007-1-26 19:2:21

+1: [T]215666,Şeker YILMAZ[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

memoli52Çevrim Dışı

İl: Istanbul
memoli52Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2007 20:02
merhaba kaan  bende aynı dertten gidiyorum iki gün önce yunusum dönerek yüzüyordu,dün öldü rengi bi acayip oldu.çaresini bir bulabilsem.sera bactobur direkt kullandım bakalım ötekilere bir şey olacakmı.geçmiş olsun.   

djmetinÇevrim Dışı

djmetinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2007 20:08

Benimde Sarı Prensesimin başın adah değişik bi olay gelmişti.O olayda aynen şöleydi.Tek yüzgecinden solunum yapıyor.öbüründen yapmıyordu.Kendini bir sağa bir sola vuruyordu.Forumda konu açmıştım cvp gelmeyince bende dikkatli olarak izledim ve Ahli balıklarımın sarı prensesi didklemeye çalıştığını ona vurduğunu gördüm.Bu sistem çerçevesindede hemen o balığımı o akvaryumdan uzaklaştırıp kendini rahat hissedebileceği bi yere aktardım.Sonuç itibariyle ahlileri başka bi tanka aldım.Tek tür yaptım akvaryumumuda.Şimdi rahat ve halinden memnun.Diyeceğim şudur ki.Balığınız başka balıklar tarafından vurulmuş olup.Bu olay karşısındada sinir sisteminde olmaması gereken olayalar olmuş olabilir..Bence Ayırın....

İnşallah balığınız iyileşir.Saygılarımla..

fatalÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
fatalÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2007 01:00

görüntüyü izledim geçmiş olsun balığınız can cekişiyor daha uzman arkadaşlara danışın ama sanırsam iç parazit diğer balıklarız için tankı karantineye almanızı tavsiye edecegim aksi takdirde tek tek balıklarınızı kaybetmeye başlaya bilirsiniz...

tekrar geçmiş olsun.

ramsÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Sanliurfa
ramsÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2007 11:35

Ben bu olayı çok yaşıyordum balıklarım sadece bu hastalığa yeniliyordu ama çaresinide buldum.Fakat mehmet asar Bey sizin durum farklı cevap yazdım sizinkiler tüberküloz.Kaan balıkların şimdiye kadar ölmüşse  geçmiş olsun ölmemişse tedaviye geç.Diğerlerini kurtar.Balık kendi etrafında dönmeye başlamadan dibe yakın yüzer ve rengi koyulaşır,yem yemez,yan yattı yatacak gibi durur.Bu durumda tedavi kesin sonuç veriyor.Tedavi şöyle:

İlk önce balığı çok büyükte değil çok küçükte değil bir kaba koy daha sonra içine metilen dök 5 damla.sonra 2-3 dakika bekle ve suyun içine bir kaşık kaya tuzu at ama suyla eritip. Sonra  havalandırma koy yanına 5 dakika bekle  ve suyun tamamını değiştir.Tekrardan bir miktar metilen dök.Ter temiz bir suya balığı koy. (havalandırması kuvvetli olsun) Balığın  ertesi gün yem bekliyor olacak.

akkndoganÇevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
akkndoganÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2007 12:03
[QUOTE=rams]

Ben bu olayı çok yaşıyordum balıklarım sadece bu hastalığa yeniliyordu ama çaresinide buldum.Fakat mehmet asar Bey sizin durum farklı cevap yazdım sizinkiler tüberküloz.Kaan balıkların şimdiye kadar ölmüşse  geçmiş olsun ölmemişse tedaviye geç.Diğerlerini kurtar.Balık kendi etrafında dönmeye başlamadan dibe yakın yüzer ve rengi koyulaşır,yem yemez,yan yattı yatacak gibi durur.Bu durumda tedavi kesin sonuç veriyor.Tedavi şöyle:

İlk önce balığı çok büyükte değil çok küçükte değil bir kaba koy daha sonra içine metilen dök 5 damla.sonra 2-3 dakika bekle ve suyun içine bir kaşık kaya tuzu at ama suyla eritip. Sonra  havalandırma koy yanına 5 dakika bekle  ve suyun tamamını değiştir.Tekrardan bir miktar metilen dök.Ter temiz bir suya balığı koy. (havalandırması kuvvetli olsun) Balığın  ertesi gün yem bekliyor olacak.

[/QUOTE]

Metilen yerine dezenfektan oluır mu? (içinde metilen var)

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2007 12:10
[QUOTE=djmetin]

Benimde Sarı Prensesimin başın adah değişik bi olay gelmişti.O olayda aynen şöleydi.Tek yüzgecinden solunum yapıyor.öbüründen yapmıyordu.Kendini bir sağa bir sola vuruyordu.Forumda konu açmıştım cvp gelmeyince bende dikkatli olarak izledim ve Ahli balıklarımın sarı prensesi didklemeye çalıştığını ona vurduğunu gördüm.Bu sistem çerçevesindede hemen o balığımı o akvaryumdan uzaklaştırıp kendini rahat hissedebileceği bi yere aktardım.Sonuç itibariyle ahlileri başka bi tanka aldım.Tek tür yaptım akvaryumumuda.Şimdi rahat ve halinden memnun.Diyeceğim şudur ki.Balığınız başka balıklar tarafından vurulmuş olup.Bu olay karşısındada sinir sisteminde olmaması gereken olayalar olmuş olabilir..Bence Ayırın....

İnşallah balığınız iyileşir.Saygılarımla..

[/QUOTE]

Kesinlikle katılıyorum 3 gün önce aynu dertten ben de icemanimi kaybettim önce ayırdım sonra kuyruğu çürüdü ve malesef kaybettim.Hemen ayırın ve bol hava verin sakın havayı kapatmayın düzelmez diye bir şey yok.Geçmiş olsun.

ramsÇevrim Dışı

Özel Üye
ramsÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2007 12:25
Metilen balığın güçlenmesi için yoksa vitamin de olur. Supradyn veya bemiks. rams2007-1-27 12:26:44

ramsÇevrim Dışı

Özel Üye
ramsÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2007 12:27
Ayrıca dip çekimlerini aksatma bence hastalanmalarının en büyük sebebi bu.

akkndoganÇevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
akkndoganÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2007 12:51
Şu anda edlimde geldiği kadar tedaviyi uyguladım. Ancak gitmem gerektiği için balığı ana tanka koydum. UMarım iyileşir teşekkürler

ramsÇevrim Dışı

Özel Üye
ramsÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2007 13:03
Sanırım iyileşti balığınız haydi geçmiş olsun birdaha bu hastalıktan balıklarınız asla ölmez.

akkndoganÇevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
akkndoganÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2007 13:21
teşekkürler

Tonna galeaÇevrim Dışı

Tonna galeaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2007 14:53
Sevgili Kaan'cım; tedaviye geçmeden önce iyi bir araştırma yapmanı tavsiye ediyorum.Yazılanlarla ilgili birkaç noktaya açıklık getirmek istiyorum.Ramazan Bey'in dediği gibi diyelim ki balığınız tüberkulosis hastalığına kapılmış olsa bile bunun tedavisi kesinlikle metilen mavisi ve tuz değildir.Arkadaşımızın önermiş olduğu ilaç ve tuz dış parazitlere etki eden maddelerdir,tüberkulosis hastalığının etkeni ise bakteridir.
Koyduğumuz teşhislerin hiçbir zaman kesin olamayacağını aklınızda bulundurmanızı belirterek benim tahminim dönme hastalığı olabileceği yönünde.Bu hastalığa sebep olan patojen ise iç parazittir.

Saygılarımla..

Beğenenler: [T]176742,memir0206[/T]
Teşekkür Edenler: [T]214318,engin045[/T]

Tonna galeaÇevrim Dışı

Tonna galeaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2007 15:00
[QUOTE=rams]Metilen balığın güçlenmesi için yoksa vitamin de olur. Supradyn veya bemiks. [/QUOTE]
Metilenle ilgili yapılmış bu tanım da yanlıştır.Bırakın vitaminler gibi balığın güçlenmesini sağlamayı gereksiz yere kullanıldığı zaman tıpkı diğer bütün kemoterapik ilaçlar gibi sağlıklı balığın bile hastalanmasına yol açabilmektedir.

Saygılar..