Aşırı sürtünme ve hızlı yüzme

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2007 12:39

Dış filtrenin giriş ve çıkışının  kovaya  koyup sadece burda çalıştırılmasındaki mantık eğer kapatılırsa zararlı bakteri üretecegindendir.Umarım burda bir yanlış anlama yok..Tedaviyi karantina akvaryumunda yapmalısınız bu sırada ana akvaryumunda su değerlerini ayarlamalısınız.Ana akvaryumunuzda tedavi yaparsanız hastalık ile tekrar karsılasma riskiniz çok fazla.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

tanselÇevrim Dışı

İl: Istanbul
tanselÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2007 13:40
Arkadaşlar son kararımı verdim 50 ltlik akvaryumumu komple boşaltıp temizleyeyim. sonra bu akvaryumu öteki akvaryumumun suyuyla doldurayım, 5 discusu 50 lt lik akvaryumun içine koyup 1 adet flagy eritip dökeyim. sonraki akşam %50 su değşimi yapayım bu tedaviyi 3 gün veya 1 hafta sürdüreyim ısı 32 dereceye gelecek (okuduklarıma göre bu iç ve dış parazit tedavisi için) şimdi 200 lt lik akvaryumumda dezenfekte olayında ne yapayım içinde canlı bitkiler var ve dış motorum var.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2007 23:02

Karnı cok cekilmis balıklarınıza agızdan sırınga ile eritilmis ceyrek tablet flagy vermelisiniz.yemlere sarımsak suyu karıstırıp verin (1 defaya mahsus)tedaviyi 5 günden fazla yapmayın kücük akvaryumda nitrat zehirlenmesiyle karsılasabilirsiniz havalandırmayı arttırın filtre calıstırmayın.

Ana tankdaki canlı bitkileri kovaya alın.Sonra temizleyin.Silikonlu kısımları tuzlu su ile yıkayın.Kumları sıcak suda yıkayın miadı gecmis malzemeleri atın.

Kolay gelsin

tanselÇevrim Dışı

tanselÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2007 09:13

Arkadaşlar günaydın. Bana anlattıklarınızı aynen yaptım 50 ltlik akvaryumumu komple temizledim ve diğer akvaryumumun suyuyla doldurup bütün balıklarımı içine koydum. 1 Tablet flagy eritip akvaryuma koydum ve bol havalandırma var. 200 ltlik akvaryumumun içindekileri boşalttım bilkileri kumu mango kökünu falan permasollu suda duruyorlar halende duruyorlar. 200 ltlik akvaryumumun içinde su kaldı onada permasol tablet koyup karıştırdım oda öle duruyo. Yarın öğleye kadar hepsini o şekilde bırakacam. Yalnız dış filtremi kovada çalıştıramadım ve şu anda çalışır durumda değil. Yaptıklarım bunlar, bunlara ek ilave yada artı bir bilgi yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Daha evvelden bana bilgi veren arkadaşlarada çok teşekkür ediyorum.

Saygılarla..

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2007 00:46
Dış filtreniz çalışmadıysa zararlı baktreri üretmiştir.Tam temizlik yapmadan koymayın.

tanselÇevrim Dışı

tanselÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2007 19:53

Arkadaşlar merhaba. Tedaviyi uyguludaım aynen dediğiniz gibi şu anda sağlıkları gayet iyi yem yemeleri gayet normal fakat anlayamadığım bişey var bir discusumun kuyruk ve üst yüzgeçinde bişeyler var ip gibi uzun ama pamukumsu gibi bu nedir acaba anlayamadım. Eğer ciddi bir şeyse lütfen hemen cevabınızı bekliyorum. Yada tedavi sırasında normalmidir. Şimdiden çok teşekkürler.

Saygılarımla.

AtlanticÇevrim Dışı

Özel Üye
AtlanticÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2007 21:38
Muhtelemen balığınız mantar hastalığına yakalanmış Tansel Bey. Sera Mycopur veya Sera Bactopur ile tedavi edebilirsiniz. Ama flagyl tedavisi ile birlikte nasıl bir etkisi olur veya zararı olur mu bilmiyorum. Flagyl' den hemen sonra mantar hastalığına yakalanan balığınıza Mycopur ve Bactopur tedavisi yapabilirsiniz. Yalnız mantar bulaşıcıdır. Dikkatli olun.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Şubat 2007 00:03
ilactan once tuz banyosu yaptırmanızı ,yeme sarımsak suyu emdirerek vermenizi ve bir süre gözlemlemenizi öneririm.Flagy tedavisinden sonra balıkların kendini toparlaması zaman alabilir.

tanselÇevrim Dışı

tanselÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2007 10:40
Arkadaşlar merhaba. Balıklarımın tedavisini sona erdirdim. Çünkü gözlemlerim sonucu sağlıklarını kazandıkları kanısına vardım. Bana yardım eden ve bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkürü borç bilirim. Akvaryumumdada değişiklikler yaptım. son halinin resminide koyuyorum. Sadece balıklarımın renklerinde biraz problemim var başkada problemim kalmadı. Ne sürtünme, ne iç parazit, nede delirme gibi . Akvaryuma kum koydum. Şu an onlarda mutlu bende eğer hatam varsa akvaryumumda litfen söleyin tekrardan herkese teşekkürler. 

AtlanticÇevrim Dışı

Özel Üye
AtlanticÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2007 11:16

Geçmiş olsun. Yeri değil burası ama şu hortumları gizleseniz daha iyi olur gibi sanki.

Saygılar,

tanselÇevrim Dışı

tanselÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2007 12:32
Olgay bey sizce nasıl olmuş  bide balıklarımın rengi oturmadı daha nedendir acaba o çok aklımda kalıyo. Elimden geleni yaptım. Akvaryumda rahat olmaları için. Acaba ufaklarmı diye aklımda soru işareti var daha ne kadar beklemem lazım..

AtlanticÇevrim Dışı

Özel Üye
AtlanticÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2007 14:38

Renkleri için acele etmeyin Tansel Bey. Zamanla çıkacaktır renkleri.

Akvaryum ile ilgili yorumlarımı da konuyu Akvaryum Tanıtımı forumuna açarsanız ayrıca yazarım.  Buradaki konu dağılmasın. Hem diğer arkadaşlar da değerli yorumlarıyla size yardımcı olacaklardır.

Saygılar,

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2007 23:28
flagy tedavisi uyguladığım sarı prensesiminde rengi beyazlamıştı.Renklendirici yemin dozajını artırdıktan sonra eski güzelligine kavustu.