Bu yapılır mı ?

bahadırÇevrim Dışı

İl: Antalya
bahadırÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 11:47
Cevher bey den sipariş ettiğim balıklarımı sabah aldım.İş yerime geitirp açtığımda balıklar ölmüştü.16 saatlik yoldan gelmişti dıscuslar.Kendisini aradığımda üzüldüğünü söyleyip zaraı telafi edemeyeceğini söyledi bana. Balıklar poşetteyken ölmüştü Açarkende yanımda bikaç kişi vardı kendisine fotğrafını çekip göndereyim dedim.Böyle bi sistemimiz yok dedi olan balıklara ve benim oaraya oldu.Böyle işletmecilik mi olur ayıp ya.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 11:55

İyi de harun bey,adamın bence bu konuda kabahati yok malesef Çünkü dıscuslar zaten narin bir balık ki bu balıklar 16 saat lik yoldan size gelmişler.Bence bunu sizinünüp tebbirini'zi almanız gererkirdi.Ben mesela istanbulda oturuyorum ve istanbul dışından ne sipariş veriyorum ne alıyorum bence suç sizde.Yada kendiniz arbanızla gider yanınızda bir tane akvaryum olur ve pilli havatoru olur o zamn balıklar ölmezdi.Bir'de sucu kendinizde arayın ben'ce ...!AMA SİZİN ADINIZA COK ÜZÜLDÜM.

batuhanbayramÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[C]2,1,14686[/C] [B]2776,2[/B] [C]2,3,14686[/C]
İl: Istanbul
batuhanbayramÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 11:59
Eğer canlı garantisi almışsanız, zararınızı telafi etmeliler. Nerden aldınız balıkları?

mujocanÇevrim Dışı

İl: Hatay
mujocanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 12:14

Bencede zararın ödenmesi lazım İnsanlar sorumluluklarını bilmeli. Bu şekilde sıyrılıp çıkmak bence yakışıksız olur. Geçmiş olsun Harun Bey

Recep Bey Siz Satışı Yapan Arkadaşı Tanıyomusunuz Acaba Merak Ettim?

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 12:18
Discus balığını 16 saatlik yolculuğa gönderipte sorumluluk alan iki kişinin de sucu var bence . Olan o canlılara oldu ve oksijensizlikten öldüler. Yollayan da suclu alan da suclu bence. En büyük zararda o masum balıklar. 16 saat o balıkları o  posete tıkayanlarda tek suc. aslan_tayfun822007-3-24 12:19:20

akarsanÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]1069,3[/B]
İl: Bursa
akarsanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 12:20
Balıklarınızın ölümü gerçekten çok üzücü öncelikle geçmiş olsun kolay değil başınıza gelenler.Bende ve bir arkadaşımda cevher beyden balık almıştık balıkları gerçekten güzeldir sorunsuz gelmişlerdi balıklarımız.Ama malesef sizinki can sıkıcı olmuş tekrar geçmiş olsun.Tayfun bey balıklar uzun yola çıkarılmadan önce bir takım hazırlık aşamalarından geçerler ve ondan sonra yola çıkarılırılar.Discus 16 saatlik yoldan gelmez diye birşey yok.akarsan2007-3-24 12:22:52

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 12:21

Size bir örnek TEKİRDAĞ DAN M.HAKAN SERİN ismli discus üreticisi arkadaş yalnız yakın yerlere gönderiyor.Uzak illere göndermiyor.Kendisine saygı duymak gerekir.

BursaspoRÇevrim Dışı

BursaspoRÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 12:22

Canlının garantisi olmaz ki.Discus yani bunlar,narin balıklar.Gönderenin suçu olmadığı kanısındayım.

Saygılar

bahadırÇevrim Dışı

bahadırÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 12:26

Şunu söyleyeyim gönderen fırma dıscus üretiyo ve yolunda 16 saat olduğunu biliyo yolun uzun olduğu bilinmeyen bişey değil ki ben tedbir alayım.zaten ısıfrdan akvaryum hazırladım onlara bir hafta öncesinden.herşeyin fotoğrafını çektim bluetooth cıhazım yanımda olmadığı için pc ye aktaramadım yarın akşam aktarcam.Balıkları Cevher beyden aldım Samsundan 450 tl para verdim iki balığa.Yazık ya ve bana yardımcı olmadı kendisini aradığımda.Biz niye ıthal balık almıyoruz paramız burda kalsın diye bende bilirdim ıthal balık almayı.Napalım hayat işte tecrübe ediniyoz buda bana ders olsun.bu yüzden bu merakdan soğudum bugün belki bırakkırım dıscus beslemeyi.

Saygılar...

mujocanÇevrim Dışı

İl: Hatay
mujocanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 12:27
Peki gönderenin bu konuda daha tecrübeli olması gerekmiyormu? ben bu işe yeni başladım ve bilmiyorum sipariş verdim ve balıklar ölü geldi kim sorumlu?

bahadırÇevrim Dışı

bahadırÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 12:41
Ben ilk defa başka bi şehirden balık getirttim. Fırma bu işi ticaret için yapıyo bunu onların düşünmesi gerekmez mi?

EmpyrÇevrim Dışı

EmpyrÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 12:48
16 saatlik yola discusun dayanması zor havasızlık su sıcaklığı,bu balık lepistes değilki bu kadar kolay kargo yapılsın,iki tarafında bu konuda bilincli olması lazımdı.İki tarafta hatalıdır bence

SuSabRiÇevrim Dışı

SuSabRiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 13:12

Alırken çok iyi düşünülmesi gerekn bir konu. Çok geçmiş olsun üzüldüm.

Aynı şey ama farklı bir konuda benimde başıma geldi.. Geçen gün canlı tanıtım bölümünde yayınladığım balığım aldıktan 1 gün sonra öldü.. Verdiğim paraya mı yunusumun ölümünemi üzüleyim bilmiyorum..

fuberÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
fuberÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2007 13:13
Harun Bey öncelikle çok üzüldüğümü belirtmek isterim, çok yazık olmuş. Balıkları satın almış olduğunuz yer ticari bir işletmeyse tüketici hakları çerçevesinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, İl Hakem Heyetine bir danışın derim. Bu konudaki mevzuatı yada kapsamı bilmiyorum ama danışmanızı tavsiye ediyorum.